فهرست
یادداشت: نکاتی از پیروزیِ یونایتد مقابلِ ویلا
یادداشت: نکاتی از پیروزیِ یونایتد مقابلِ ویلا

یادداشت: نکاتی از پیروزیِ یونایتد مقابلِ ویلا

نیک میلر
 
قضاوت کردن درباره‌یِ ایم منچستر یونایتد سخت است. از طرفی به ون گال حق می‌دهیم که با توجه به بازیکنانِ جدیدی که گرفته هنوز به ترکیبِ اصلی‌اش نرسیده باشد و پروژه‌اش هنوز در حالِ ساخته شدن باشد. از طرفی دیگر این فصلِ دومِ او در یونایتد است و ازش انتظار می‌رود نکاتِ بیشتری از تیمش را درک کرده باشد.
دینامیسمِ بازیِ یونایتد قطعا نسبتِ به فصلِ پیش بالاتر رفته است. ممفیس دپای با اینکه هنوز در حالِ عادت کردن به لیگِ برتر است، نشان داده اگر با آرامشِ بیشتری بازی کند و مدام سعی در اثباتِ خودش نکند، می‌تواند درخششِ زیادی داشته باشد. حضورِ عدنان یانوزای در این بازی هم تحرکِ بیشتری به خطِ حمله‌یِ یونایتد داده بود. در ضمن مورگان اشنایدرلین یک بارِ دیگر نشان داد همان هافبکی است که یونایتد مدت‌ها بود نیاز داشت. شاید قرار گرفتنِ او کنارِ کریک دینامیسمِ خطِ میانیِ یونایتد را کمی پایین آورده بود، اما در نیمه‌یِ دوم حضورِ شواین‌اشتایگر و هررا این مشکل را رفع کرد.
عدنان یانوزای در این بازی کم اتفاق، زیباترین صحنه را آفرید و با تو سر توپی که زد مایکا ریچاردز را از جریان بازی حذف کرد و با اندکی شانس موفق شد تک گلِ بازی را بزند. اما نمایشِ کلیِ او به اندازه‌یِ این صحنه خوب نبود و حتی ون گال هم بعد از بازی ازش به خاطرِ از دست دادنِ توپ‌هایِ زیاد انتقاد کرد. اما همینکه او برایِ اولین بار از فوریه بدین سو در ترکیبِ اصلیِ یونایتد قرار گرفت نشان داد که ون گال دوباره به آینده‌یِ جوانِ 20 ساله‌یِ هلندی امیدوار شده است.
وین رونی تا به حال 230 گل برایِ منچستر یونایتد زده است و به زودی هم رکوردِ بیشترین گل برایِ تیم ملی انگلیس را به نامِ خودش ثبت خواهد کرد. رونی وقتی روز، روزش باشد، غیرِ قابلِ مهار می‌شود و می‌تواند یک تنه بازی را برایِ یونایتد ببرد. اما مشکلِ بزرگ و تقریبا باورنکردنیِ رونی این است که او حتی در یک بازی می‌تواند در دقایقی بهترین و در دقایقی دیگر بدترین بازیکنِ زمین باشد. بالا و پایین رفتنِ سطحِ بازیِ رونی در مقاطعی به شدت به تیمش ضربه می‌زند. و بدشانسیِ ون گال این است که به نظر می‌رسد حالا او به شدت خارج از فرم است و مقطعِ افتِ خودش را سپری می‌کند. مقابلِ ویلا رونی هیچ کاری برایِ تیمش نکرد و بینِ بازیِ پرتحرکِ یانوزای و ممفیس محو بود.
حتی اگر رونی و خاویر هرناندز در اوج باشند، ادامه دادنِ فصلِ جدید با تنها دو مهاجم ریسکِ بزرگی است. اما اگر رونی به این فرمش ادامه دهد و ون گال مهاجمِ دیگری به تیمش اضافه نکند، این ریسک می‌تواند ضربه‌ای شدید به سرنوشتِ فصلش بزند.
 
کد خبر: 9409
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-08-15 11:24:48
نظر دهید
۱ نظر
6
شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴، ۱۸:۴۹
جوان 20 ساله هلندی؟؟یانوزای باباش بلژیکی و مامانش البانیایی_کوزوویی هستش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر