فهرست
ستون طنزیم:مژده دهید خلق را...
ستون طنزیم:مژده دهید خلق را...

ستون طنزیم:مژده دهید خلق را...

هومن جعفری/ایران ورزشی
آی اسپورت - در افسانه‌ها آمده که: به خاطر دمپایی، طنزنویسی وسط بازی فوتبال زمین خورد. به خاطر مصدومیت طنزنویسی ستونی نوشته نشد! به خاطر نوشته نشدن ستونی روزنامه‌ای فروش نرفت! به خاطر فروش نرفتن روزنامه‌ای عده‌ای بیکار شدند! به خاطر بیکار شدن عده‌ای در خیابان تظاهرات اتفاق افتاد! به خاطر تظاهراتی نخست وزیری استعفا داد! به خاطر استعفایی حزبی کن فیکون شد! به خاطر کن فیکون شدن حزبی سیاست خارجه مملکتی به هم خورد! به خاطر به هم خوردن سیاست خارجه مملکتی جنگ جهانی راه افتاد و همه منقرض شدیم! به همین خاطر است که بنده با وجود اینکه می‌دانم نه کسی روزنامه می‌خواند نه روزنامه تعطیل می‌شود و نه اصلا نخست وزیری داریم که استعفا بدهد، با وجود دردی که در دستان مبارک حس می‌کنم، این فداکاری بزرگ را انجام داده و ستونم را می‌نویسم که دنیا در صلح و آرامش باقی بماند.
مژده دهید خلق را... آب زنید راه را زین که نگار می‌رسد باز کنید لیست را زین که آل نعمه می‌آید! در کمال مسرت و خوشبختی اعلام می‌کنیم جناب احمد آل نعمه ملقب به ببر سکوهای برزیل که حضورشان در جام جهانی بسیار ارزشمند و مغتنم بود و بعد از سکونشینی در جام جهانی تا به امروز یک بازی درست و درمان از ایشان ندیده‌ایم، بعد از کلی کلاس گذاشتن برای همان یکی دو تیمی هم که ایشان را می‌خواستند و بیرون ماندن در فصل نقل و انتقالات، سرانجام 50 درصد مشکل خودشان با خودشان را حل کردند و اعلام نمودند: شاید یکی از دو سه پیشنهادی را که به ایشان شده بود قبول کنند! ما همین جا این قضیه حل شدن 50 درصدی مشکل ایشان را به همه تبریک گفته و آرزو می‌کنیم 50 درصد آن باشگاه‌ها هم حل شود و یکی ایشان را از خانه‌نشینی در بیاورد که گفته‌اند خانه‌نشینی همچون آبی در انبار برنج مرد را می‌پوساند! بیا بیرون احمد!
مایکل پیروانی بعد از گل به خودی مایکل اومانیا به پرسپولیس القاب زیر را برای ایشان پیشنهاد می‌کنیم: اومانیای استاد اسدی مایکل پیروانی مایکل محسن بنگر مایکل با تعصب مایکل بسه دیگه غیرتتو نشون دادی (حالا اگه می‌شه دیگه برو) یعنی مایکل جان با همین دست فرمانی که دارد می‌رود، به زودی حتی از سوشا مکانی هم نزد طنزنویس‌ها محبوب‌تر خواهد شد! نتیجه اخلاقی: پیشنهاد می‌کنیم سرمربی بعدی پورسانت قراردادش را بین اعضای خط دفاعی تقسیم کند. دوستان دارند زحمت کار را می‌کشند اساسی!
عجایبین! کاشانی‌ها یک لفظی دارند به نام عجایبین که یعنی دیگر خیلی چیز عجیب و غریبی رخ داده. در توصیف دقیق این واژه برای غیر کاشانی‌ها فقط می‌شود از اتفاقاتی استفاده کرد که خیلی عجیب و غریبند. مثلا همین برد ملوان با حمیدخان استیلی خودش یکی از بهترین توضیحات برای این اتفاق است چون الان همه مانده‌اند آفتاب از کدام  گله (یک واژه کاشانی دیگر) در آمده که حمید استیلی جایی مربیگری را با برد آغاز کرده!
     
آی اسپورت
2015-08-15 11:39:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر