فهرست
آنالیز: آداما ترائوره را بشناسید؛ بهتر از مسی و ازار
آنالیز: آداما ترائوره را بشناسید؛ بهتر از مسی و ازار

آنالیز: آداما ترائوره را بشناسید؛ بهتر از مسی و ازار

آی‌اسپورت – آداما ترائوره که تنها یک بازی برایِ تیمِ  اولِ بارسلونا انجام داده، با قراردادی بینِ 6 تا 12 میلیون پوند (هنوز مبلغِ رسمی مشخص نیست) به استون ویلا پیوسته است. تیم شروود که تیمش نیازِ زیادی به یک وینگر داشت، حالا می‌تواند رویِ این پدیده‎‌یِ جوانِ اسپانیایی حساب باز کند. پس بیایید او را کمی بهتر بشناسید.
ترائوره 178 سانتیمتر قد دارد که قدی مناسب برایِ یک وینگر به حساب می‌آید، نه آنقدر بلند که رویِ استارت‌هایِ سریعش تاثیر بگذارد و نه آنقدر کوتاه که نتواند با استفاده از فیزیکش از توپ محافظت کند. او مثلِ پائولو دیبالا در استارت‌هایِ ناگهانی و شروعِ ضدحمله تخصص دارد و سرعتِ بالایی دارد. البته سرعتش مثلا در حدِ جردن آماوی یا ژوردی آلبا نیست، اما یک لحظه غفلتِ مدافعِ حریف برایش کافی است تا او را از پیشِ رو بر دارد.
مهمترین نکته درباره‌یِ بازیِ ترائوره این است که او همیشه عرضِ تیمش را حفظ می‌کند. او تا وقتی توپ ندارد سعی می‌کند بیشترین عرضِ ممکن را به تیمش بدهد، اما وقتی توپ را دریافت می‌کند قادر به بازیِ قطری و شوت زدنِ به دروازه‎‌یِ حریف هم است. این مشکلِ بزرگی است که ترائوره برایِ فول‌بک‌هایِ مقابلش ایجاد می‌کند، چون می‌تواند در هر دو جهت آن‌ها را به دردسر بیندازد. در ضمن ترائوره در سرعتِ بالا قادر به عوض کردنِ مسیرِ حرکتش و دور زدن است، خصوصیتِ بسیار موثر دیگری برایِ یک وینگر.
اما جذاب‌ترین نکته درباره‌یِ وینگرِ جدید استون ویلا آمارِ دریبل‌هایِ موفقِ او در فصلِ پیش است. ترائوره فصلِ پیش در لیگِ دسته‌یِ دومِ اسپانیا، 243 دریبل موفق برایِ بارسلونایِ بی داشت. هیچ بازیکنی در 5 لیگِ اولِ فوتبالِ اروپا تنها نزدیکِ این آمار هم نیستند. ادن ازار نزدیک‌ترین بازیکن در زمینه‌یِ دریبلِ موفق به ترائوره است (180) و بعد از او هم لیونل مسی (173). در واقع ترائوره فصلِ پیش 419 بار اقدام به دریبلِ حریفِ مستقیمِ خودش کرد که در 58 درصد موقع موفق بود. این عدد بسیار قابلِ توجه است، اما نکته‎‌ای با خودش دارد، و آن نکته خودخواهیِ زیادِ ستاره‌یِ سابقِ لا ماسیا است. البته سنِ کمِ او و این حقیقت که بازی کردن برایِ بارسلونایِ بی در لیگِ دومِ اسپانیا تفاوتِ زیادی با بازی در سطحِ اولی فوتبالِ اروپا دارد، می‌توانند دلایلی برایِ توجیهِ این قضیه باشند. البته ترائوره فصلِ پیش در مجموع 14 پاسِ گل هم به نامِ خودش ثبت کرد و این نشان می‌دهد که او پاسورِ خوب و موقعیت‌شناسی هم است.
با توجه به تمامِ آمارِ ارائه شده در بالا، می‌توانیم استون ویلایِ این فصل را با ورودِ موجی از استعدادهایِ جدیدِ فوتبالِ اروپا از جمله جردن آماوی، جردن ورتو، ادریسا گی و البته آداما ترائوره، یکی از جذاب‌ترین تیم‌هایِ لیگِ برتر بدانیم.
 
 
کد خبر: 9409
 
     
آی اسپورت
2015-08-15 12:35:38
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر