فهرست
یادداشت محصص در مورد پرسپولیس:مدعی اصلی قهرمانی
یادداشت محصص در مورد پرسپولیس:مدعی اصلی قهرمانی

یادداشت محصص در مورد پرسپولیس:مدعی اصلی قهرمانی

مرتضی محصص- دلایل نتیجه نگرفتن پرسپولیس را هیچکس بهتر از برانکو ایوانکوویچ نمی‌داند چون از اواخر فصل قبل با این تیم کارش را شروع کرده و روی بازیکنانش شناخت داشته است. باید بررسی کنیم که چرا پرسپولیس حتی زمانی که خوب بازی می‌کند گل می‌خورد. به نظر من پرسپولیس باید در خط دفاع یک شروع‌کننده داشته باشد که محسن بنگر با تجربه‌اش می‌تواند این نقش را ایفا کند. در همین بازی با سپاهان و بعد از 2- 2 شدن نتیجه اگر پرسپولیس بنگر را داشت، می‌توانست بازی را اداره کند. پرسپولیس درون دروازه هم به تغییر نیاز دارد. البته من ایمان صادقی را مقصر نتایج تیم نمی‌دانم اما پرسپولیس باید دروازه‌بان باتجربه‌ای داشته باشد.
در خط حمله پرسپولیس مشکلی نمی‌بینم اما هیچ تیمی در دنیا بدون داشتن مدافعان بازیساز که حمله را آغاز کنند، نتیجه نمی‌گیرد. حداقل سه نفر از چهار مدافع تیم باید 85 تا 90 پاس سالم بدهند.
شاید خیلی‌ها برانکو را مقصر ناکامی‌های پرسپولیس بدانند اما من از زمانی که صفایی فراهانی رییس فدراسیون بود و از تمرین‌های تیم‌ملی برای فدراسیون گزارش تهیه می‌کردم، برانکو را می‌شناسم. او یک مربی اصولگراست که به هیچ قیمتی اصول فوتبال را زیر پا نمی‌گذارد. این از شخصیت او در کنار زمین هم پیداست. برانکو قطعا با زمان بیشتر موفق خواهد بود چون کار اصولی انجام می‌دهد. او به زمان نیاز دارد. مثال او مثال کسی است که ساختمانی را می‌سازد. می‌شود ساختمانی را ظرف دو هفته بنا کرد اما اگر قرار باشد آن ساختمان سال‌های سال پابرجا باشد، به زمان بیشتری برای ساخت آن نیاز است. با تمام این حرف‌ها، از نظر من پرسپولیس هنوز هم یک مدعی است و با همین کادر فنی و همین بازیکنان می‌تواند موفق باشد. پرسپولیس در چند سال اخیر زیاد از حد بی‌ثبات بوده و تغییر نفرات در آن زیاد اتفاق افتاده است.
این تیم در حال حاضر به تغییر در نحوه بازی نیاز دارد و با شناختی که از برانکو دارم، می‌توانم بگویم که قطعا در هفته‌های بعدی شاهد ایجاد تغییراتی در شکل بازی پرسپولیس خواهیم بود. فقط باید صبور باشیم.
کدخبر:9403
  ۲  
آی اسپورت
2015-08-15 19:30:28
نظر دهید
۲ نظر
-
شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴، ۱۹:۵۸
دقیقا درست میگه
مرتضی اسدی
شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴، ۲۰:۰۰
من پرسپولیسی نیستم،سپاهانیم و کاملا به این حرف ایمان دارم. پرسپولیس واقعا خوب بازی میکنه و بهترین سرمربیه ممکنو داره. برید بازیشو تو نیمه اول مقابل سپاهان با اون همه ستاره تو خونه ی خودش ببینید تا بفهمید چی میگم، فقط نیاز به زمان داره. کاری که پارسال ذوب کرد و زمان به یحیی داد خیلی هم داد. یادمون نره پارسال ذوب چندین هفته انتهای جدول بود ولی الان هر تیمی از رویارویی باهاش وحشت داره. اما بعید میدونم مدیرای پرسپولیس این زمان رو به برانکو بدن چون هیچکدوم دو ریال از فوتبال حالیشون نیست و فقط اومدن تو این تیم برای مشهور شدن چرا که طرفدار خیلی زیاد داره. کاشکی درک کنن و کل امسال رو به این مربی وقت بدن حتی اگه خیلی بد نتیجه بگیره. برانکو علم فوتبالیه خیلی زیادی داره و خیلی چیزا میتونه به فوتبال دواغون ما اضافه کنه. دقیقا مث یحیی و علی منصور از بازی تیمش ادم لذت میبره.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر