فهرست
گزارش روز: معرفی تیم‌های مدعی لیگ یک
گزارش روز: معرفی تیم‌های مدعی لیگ یک

گزارش روز: معرفی تیم‌های مدعی لیگ یک

آی‌اسپورت- به طور معمول تیم‌های لیگ یکی با میانگین دو امتیاز موفق به صعود می‌شدند. در چند فصل اخیر تیم‌های پیکان، گسترش‌فولاد، نفت مسجدسلیمان، فولادنوین و سیاه‌جامگان با میانگین دو امتیاز از هر بازی، لیگ برتری شدند. اما در فصل پیش‌رو لیگ یک دچار تحولی شدید شده است. این لیگ از دو گروه دوازده تیمی به یک گروه بیست تیمی تغییر یافت. حالا تیم‌ها کار دشوارتری برای صعود دارند. قرار شده از بین این بیست تیم، سه تیم به طور مستقیم به لیگ برتر صعود کنند. و پنج تیم هم لیگ دویی شوند تا فصل آینده با هجده تیم برگزار شود. نگاهی داریم بر تیم‌های مدعی لیگ یک.
 
 
آلومینیوم اراک
تیم تازه لیگ یکی شده اراکی‌ها در اولین گام غلامرضا دلگرم را به عنوان سرمربی انتخاب کردند. دلگرم فصل گذشته موفق شد تیم بحران‌زده ایرانجوان را در لیگ نگه دارد. آلومینیوم این فصل برای تیم‌داری بودجه خوبی هم تدارک دیده است. هر چند که آلومینیوم چند بازیکن خوب مانند آقای گل لیگ دو را جذب کرده اما روح‌الله عرب معروف‌ترین بازیکن این تیم است.
 
نفت مسجدسلیمان
شهر اولین‌ها دو فصل قبل با چنین ترکیبی به لیگ برتر رسید. هر چند که بازیکنان این تیم در حد لیگ برتر نبودند و نیاز به تقویت داشتند اما باز هم نفتی‌ها اسکلت تیم را حفظ کردند. حالا برای این فصل هم نفت جز مدعیان اصلی صعود به لیگ برتر است. خوشبختانه بهروز مکوندی هم کنار دست‌شان است تا در صورت نیاز به صدور یک حکم، مجددا او را به عنوان ناجی بیاورند.
 
نساجی مازندران
تیمی پرسابقه که به علت حضور 20 ساله‌اش در لیگ یک معروف به بابابزرگِ لیگ شده است. نساجی این فصل با حفظِ صادق درودگر به عنوان مدیرعامل، برای نخستین بار در تاریخ باشگاه‌داری‌اش اقدام به جذب مربی خارجی کرده است. هدایت نساجی به پائولو آلوز رسید که سابقه قهرمانی جوانان جهان با تیم ملی پرتغال را در کارنامه دارد و دستیار کارلوس کی‌روش نیز بوده است. شاخص‌ترین بازیکن این تیم هم میثم بائو است.
 
شهرداری اردبیل
تیمی که علی دایی در اوقات فراغتش به تمریناتش سر می‌زند، فصل قبل را خوب شروع نکرد. اما پس از گذشت چند هفته با کنارگذاشتن مهدی دینورزاده سرحال شد. مهدی ربیعی‌فر نشان داد که توانایی بالایی دارد و تیم را از قعرجدول به جمع مدعیان لیگ برتر اضافه کرد. این فصل هم همین که ربیعی‌فر به آلومینیوم اراک نرفت و در شهرداری ماند یعنی اردبیلی‌ها کاندید صعود هستند.

نفت آبادان
نفتی‌ها فصل گذشته تیم‌شان را کوبیدیند و با اضافه کردن بازیکنان امیدشان از نو ساختند. این تیم با آوردن سرمربی‌ای خارجی در کمال ناباوری نتیجه گرفتند. حالا برای این فصل هم کادر و بازیکنان فصل قبل را حفظ کردند و با تامین منابع مالی خوب، درصدد بازگشت به سطح اول فوتبال هستند.
 
 خونه‌به‌خونه بابل
پولدارترین تیمِ لیگ یک با جذب اکبر میثاقیان سودای صعود به لیگ برتر را می‌پروراند. در چند فصل اخیر مشخص شد تیم‌های تازه صعود کرده هم بخت بالایی برای رسیدن در رتبه‌های بالای جدول دارند. خونه‌به‌خونه با جذب چند بازیکن مطرح و بودجه‌ای عالی به طور حتم در جمع مدعیان صعود قرار دارد.
 
فجرسپاسی شیراز
هر چند که شیرازی‌ها حسرت تیم فصل قبل‌شان را می‌خورند که از هم پاشید اما کلانتری با جذب بهترین بازیکن-سربازهای لیگ، تیمی مدعی ساخت. این فصل با سقوطِ نیروی‌زمینی بهترین سربازها به شیراز رفتند. منتظرِ تراکتورِ لیگ یک باشید.
 
 کدخبر: 9407
  ۲  
آی اسپورت
2015-08-16 18:05:56
نظر دهید

۲ نظر
Gatab City
يكشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴، ۲۲:۰۵
خ.به خ/فجر/نساجی صعود میکنن
تورک اوغلان
سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴، ۱۱:۳۸
سلام. نمیدونم چرا برای جذب چند مخاطب بیشتر دروغ میگین!! با احترام به مسجد سلیمان ا ما شهر اولین ها تبریز بزرگ است که یکی از شهرهای مبادلاتی اصلی جاده ابریشم بود و است و خواهد بود. چرا از ماشین سازی هیچ چیز نگفتین. تیمی ریشه دار و بسیار پرطرفدار. به امید صعود ماشین سازی و شهرداری اردبیل.
یاشاسین آزربایجان
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر