فهرست
اتفاقات برتر هفته‌ی اول لیگ‌ یک؛ شروع طوفانی تازه‌وارد لیگ
اتفاقات برتر هفته‌ی اول لیگ‌ یک؛ شروع طوفانی تازه‌وارد لیگ

اتفاقات برتر هفته‌ی اول لیگ‌ یک؛ شروع طوفانی تازه‌وارد لیگ

 
مس کرمان 1 – 0 گیتی پسند اصفهان
وینگو پیروز صنعتی‌های میلیاردر
پولدارهای لیگ یکی امروز در کرمان به مصاف هم رفتند. دیداری که بدون تماشاگر برگزار شد و در نهایت این بگوویچ بود که توانست تروسیان را شکست دهد. بگوویچ فصل قبل با مس رفسنجان تا یک قدمی لیگ برتر هم آمده‌بود اما در پایان توسط همین مس کرمان آرزو‌هایش به باد رفت.
 
آلومینیوم هرمزگان 1 - 2 ماشین سازی

خط و نشان دست نشان

نادر دست نشان با قبول سرمربیگری ماشین‌سازی انگیزه‌ی زیادی دارد تا بتواند این تیم را لیگ برتری کند تا به نوعی ناکامی‌های چندسال اخیر خود را جبران کرده‌باشد. آن‌ها امروز از یک بازی باخته موفق شدند یک پیروزی باارزش مقابل آلومینیوم به دست بیاورند. آلومینیومی که دیگر نامجو مطلق را روی نیمکت خود نمی‌بیند.
 
خونه به خونه بابل 0 – 2 فجر شهید سپاسی شیراز
اکبر، ناکام بزرگ هفته

خونه‌به‌خونه با حضور ناگهانی خود و جذب اکبر میثاقیان برای بسیاری از تیم‌ها خط و نشان کشید. آن‌ها در اولین بازی شکستی دور از انتظار از فجر و آن‌هم در خانه‌ی خود داشتند تا میثاقیان ناکام‌ترین مربی این هفته لقب بگیرد. فجر هم که در این فصل هم با کلانتری ادامه داده نشان داده حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. از حیث گرفتن بازیکنان سرباز خوب، فجر را می‌‌توانیم تراکتورسازی لیگ یک لقب دهیم!
 
فولاد یزد 1 – 0 نساجی مازندران

یزد هم گربه سیاه شد؟!

در فصل قبل تربیت نوین یزد تنها با 11 امتیاز سقوط کرد و از این بین به‌راحتی 4 امتیاز از نساجی دشت کرد. فولاد هم در همین شروع لیگ راه تربیت را پیش گرفت تا یزدی‌ها از این پس گربه‌سیاه جدید نساجی باشند. نساجی که با مربی خارجی کار خود را آغاز کرده و بازیکنانی مثل میثم بائو را هم به خدمت گرفته یکی از مدعیان اصلی صعود در این فصل به‌حساب می‌آید.
 
آلومینیوم اراک 0 – 0 نفت مسجدسلیمان
جدال صعود و سقوط کرده‌ها

این دو تیم، هر دو تازه سفرکرده به لیگ یک محسوب می‌شوند. آلومینیوم اراک با اینکه اولین سال حضور خود را تجربه می‌کند اما تدارکات خوبی برای لیگ برتری شدن تهیه دیده و در اولین قدم غلامرضا دلگرم که با مشکلات فراوان مالی تا اواخر لیگ پارسال با ایرانجوان خوب نتیجه گرفته‌بود، را به خدمت گرفت. بازی امروز دو تیم بدون گل به پایان رسید و مشخص نشد نفتی که هنوز بوی لیگ برتر می‌دهد می‌تواند مدعی باشد یا آلومینیومی که هنوز مقداری در جو لیگ دو سیر می‌‌کند.
 
پیکان تهران 3 – 0 داماش گیلان
بغض پیکان ترکید

پیکان تهران تا همین چند هفته‌ی قبل نمی‌دانست لیگ برتری است یا لیگ یکی. سرانجام بعد از آرا تاریخی فدراسیون آن‌ها به لیگ یک آمدند. آسانسور لیگ در اولین قدم یکی از هم لقب‌های خود را شکست داد. رشتی‌ها دومین فصل حضور متوالی در لیگ یک را سپری می‌کنند و برای بازگشت به لیگ برتر بی‌قرارند.
 
گل گهر سیرجان 0 – 0 مس رفسنجان
تقسیم امتیاز کرمونی‌ها

اولین شهراورد لیگ یک هم در همین هفته‌ی اول برگزار شد و حاصل چیزی جز تساوی بدون گل نبود. دو تیم در فصل قبل کاملا شرایط متفاوتی را داشتند. یکی تا آخرین لحظه برای صعود می‌جنگید و دیگری هم برای فرار از سقوط. با توجه یه حضور سه تیم از استان کرمان، می‌توان انتظار داشت حداقل یک تیم به لیگ برتر صعود کند.
 
خیبرخرم آباد 3 – 0 پارسه تهران

شروع طوفانی تازه‌وارد لیگ

خیبر خرم‌آباد به لیگ آمد تا ادامه‌دهنده‌ی را گهر دورود ناکام باشد. استان لرستان به‌خوبی نشان داده در زمینه‌ی هوادار دست کمی از تیم‌های پر هوادار ندارد. شکست سنگین پارسه که در فصل قبل تا آخرین هفته‌ها یکی از مدعیان صعود بود دور از انتظار بود. باید دید خیبر همین روند خوب را موفق خواهد بود ادامه دهد یا نه.
 
صنعت نفت آبادان 2 – 0 ایرانجوان بوشهر

آبادان از همین امروز برزیل شد

صنعت نفت فصل قبل تلاش زیادی داشت تا به لیگ برتر صعود کند اما در پایان باز هم نتوانست. در این دیدار آن‌ها ایرانجوانی‌ را شکست دادند که از تا همین چند وقت قبل صحبت از عدم حضور این تیم در لیگ بود. بوشهری‌ها گویا در این فصل هم باید با مشکلات عدیده‌ی مالی دست و پنجه نرم کنند.
 
پاس همدان 1 – 1 شهرداری اردبیل

فرق مهابادی و ربیعی در این است

جدال شاگردان مهابادی و ربیعی فقط دو گل داشت که سهم هر تیم یک گل بود. مهابادی فصل قبل نشان داد که تا آخرین لحظه هم می‌تواند مدعی بماند اما ربیعی که با شهرداری اوج ناگهانی داشت، در اواخر لیگ پشت سر خم باخت تا رویای بالانشین بودن را به لیگ امسال منتقل کند.

کد خبر: 9401
     
آی اسپورت
2015-08-19 03:40:24
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر