فهرست
مصدومیت استروتمن; امیدهای برباد رفته ی هلند
مصدومیت استروتمن; امیدهای برباد رفته ی هلند

مصدومیت استروتمن; امیدهای برباد رفته ی هلند

آی اسپورت- هلندی ها تا همین حالا هم امید کمی برای موفقیت در جام جهانی پیش رو داشتند. آن ها با قرعه ای سخت با اسپانیا قهرمان دوره ی قبل و اسب های سیاه شیلی هم گروه شده بودند.

اما تمام امیدی که لوئیس فن خال برای رقابت با تیم های ممتاز در برزیل داشت زمانی که متوجه شد هافبک تاثیر گذارش "کوین استروتمن" نمی تواند در جام جهانی بازی کند از دست رفت. ستاره ی رم با پارگی لیگامنت جلویی پایش مواجه شده است و احتمالا منیسک پایش هم شدیدا آسیب دیده. این یعنی او به جام جهانی نخواهد رسید.

استروتمن شاید مانند وسلی اسنایدر و رافائل فن در فارت تکنیکی و فانتزی بازی نکند اما حقیقت این است که فن خال آنقدر به این بازیکن 24 ساله اش تکیه داشت که او را در کنار روبن و ون پرسی جزو سه "دعوت شده" تیمش قرار داده بود.

«حضور هیچ کس در جام جهانی تضمین شده نیست و کسی نیست که از الان دعوت شده باشد بجز روبن، فن پرسی و اشترومن.»

در حالی که اسنایدر و فن در فارت به پایان دوره ی حرفه ایشان نزدیک می شوند استروتمن دقیقا در حال طی کردن مسیر عکس بود و داشت به دوره ی اوجش نزدیک  میشد. او در سال های اخیر یکی از بهترین بازیکنان هلند بود.

پس از شکست فاجعه آمیز هلند در یورو 2012، او بود که نقش اساسی در راهیابی زودتر از موعد نارنجی ها به برزیل داشت.

ستاره ی اسبق پی اس وی آیندهوون یکی از معدود ستاره های هلندی بود که در یک لیگ بزرگ بازی می کرد و از نظر فیزیکی و ذهنی غیرقابل جایگزینی بود. این فصل یکی از اصلی ترین بازیکن رم و از عوامل عملکرد خوبی جالوروسی در رقابت های سری آ همین اشترومن بود.

برخلاف این سن کم، این هافبک چپ پا بسیار با تجربه است وانرژی بسیار زیاد و دینامیک بالای بازی این بازیکن سبب شده است او در حمله و دفاع عالی مشارکت کند. اوهیچ وقت از تکل کردن نمی ترسد و یکی از بهترین بازیکن اروپا در به دست آوردن توپ است. دید او پاس های بلندش مثال زدنی است.

دو بازیکنی که می توانند جایگزین استروتمن شوند، لئوری فر از نورویچ سیتی و مارکو فن گینکل از چلسی هستند که هر دوی آن ها با مصدومیتی دو ماهه درگیرند. هیچ بازیکنی دیگری در سطح اشترومن وجود ندارد.

بهتر است بگوییم هلندی ها شدیدا در فاصله ی سه ماه مانده به رقابت های جام جهانی در گل گیر کرده اند. شانس آن ها برای تکرار نایب قهرمانی سال 2010 بسیار کم است و شاید ناممکن.

     
آی اسپورت
2014-03-11 00:53:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر