فهرست
یادداشت: گمشده ای عزیزتر از استیون جرارد
یادداشت: گمشده ای عزیزتر از استیون جرارد

یادداشت: گمشده ای عزیزتر از استیون جرارد

ایوان فنینگ
بازیکنی بود که خیلی اوقات تفاوت ها را رقم می زد و مرز بین پیروزی و ناکامی بود. خیلی ها هم یادشان است. بازیکنی که همیشه امیدها را در دل هواداران زنده نگه می داشت، حتی تا دقیقه 90. او همان بازیکنی بود که در اولین حضور استابورن در آنفیلد گل برتری تیمش را زد. از تیم هایی مانند بورنموث هم اصلا نمی ترسید. اما خیلی ها چندی پیش از خودشان پرسیدند که لیورپول بدون جرارد کجا خواهد بود؟ پاسخ ساده است: همین جایی که الان هست.

 

جرارد که تابستان آنفیلد را ترک کرد، آنقدر هم مهره مهمی نبود. به اندازه ای سن داشت که حتی می توانست 2 سال پیش این کار را کند. حالا مثلا چلسی بدون جان تری  را تصور کنید. به یاد بیاورید زمانی را که گیگز، اسکولز، کین یا کانتونا یونایتد را ترک کردند. یا به زمانی فکر کنید که ویرا آرسنال را ترک کرد. انگار یک چیز کم بود. بازی آن ها در غیاب ستاره های جدا شده شان کاملا متفاوت بود. نمی شد تصور کرد که بازیکن دیگری جای آن ها آمده و کارشان را می کند. اما این اتفاق این فصل برای لیورپول نیفتاده است. کمتر از جرارد یاد می شود و جای خالی اش حس می شود.
از طرف دیگر اما لوئیز سوارس...
بیشتر از یک سال است که سوارس از لیورپول به بارسا رفته است. از آن زمان هرگاه لیورپول  در هر بازی حمله می کند جای خالی او حس می شود. سخت است که به سوارس فکر نکنیم. بازیکنی که همه غیرممکن ها را ممکن کرد. هنوز اما هیچ چیز مشخص نیست و روی  دو برد لیورپول نباید زیاد حساب کنید.

 

جوردن هندرسون به عنوان کاپیتان جانشین جرارد شده است. روبرتو فیرمینیو هم می تواند ستاره ای جهانی شود. کوتینیو هم جای پیشرفت زیادی دارد. اما هنوز تفاوت بین بازیکن خیلی خوب و بازیکن فوق العاده گل زدنش است. بنتکه می تواند برای لیورپول کاری را کند که دروگبا یا کاستا برای چلسی کردند. دنیل استوریج هم همین طور، به شرطی که مشکل مصدومیت را پشت سر  بگذارد. از زمان جدایی ماسچرانو از این تیم در سال 2010 بازیکنانی بودند که جای او را هم پر کنند. همین حالا هم دژان لاورن  و مارتین اسکرتل با همکاری امره کان خط دفاعی مستحکمی  برای مرسی ساید ساخته اند. اما سوارس چه؟

 

لیورپول فصل 14-2013  را به 3 برد یک بر صفر پشت سر هم شروع کرد. اما قهرمان نشد چون در 35 بازی بعدی 50 گل خورد. در آن زمان سوارس به خاطر گاز گرفتن ایوانوویچ بردهای اول تیمش را از دست داد. حالا لیورپول  تیمی شبیه به آن زمان دارد که البته سوارس را ندارد. هنوز مینیولی روی ضربه کاشته ها و کرنرها مشکل داردف دفاع تیم بارها آسیب پذیر نشان داده است و دیگر سوارسی نیست که بازی را برایشان آسان تر کند. شاید با این شکل لیورپول چند سال دیگر هم در حسرت قهرمانی بماند. به زودی هواداران می فهمند که بیش از جرارد باید حسرت از دست دادن سوارس را بخورند. کد خبر 9404
     
آی اسپورت
2015-08-18 16:38:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر