فهرست
کی‌روش سرحال است؛ حتما منتقدانم دلتنگ من شده‌اند!
کی‌روش سرحال است؛ حتما منتقدانم دلتنگ من شده‌اند!

کی‌روش سرحال است؛ حتما منتقدانم دلتنگ من شده‌اند!

آی اسپورت - کارلوس کی‌روش که پس از مرخصی طولانی مدت خود برای شرکت در سمینار AFC در مالزی به سر می‌برد طی روزهای آینده عازم ایران خواهد شد. او در مالزی  درباره حضور مجددش در ایران و برنامه‌هایش در راستای آماده‌سازی تیم ملی برای حضور در رقابت‌های انتخابی جام جهانی صحبت‌های جالبی کرده است.
برنامه‌ریزی من برای تیم ملی تمام شده است همه چیز از قبل برنامه‌ریزی شده است و تمامی موارد در برنامه‌های ارائه شده ما وجود دارد. من در حال حاضر چیزی برای اضافه کردن ندارم زیرا همه چیز برنامه‌ریزی و به فدراسیون فوتبال ارائه شده است و اکنون باید برنامه‌ریزی‌ها را به مرحله اجرا برسانیم. امیدواریم حمایت کافی را برای اجرای این برنامه‌ها داشته باشیم. از نظر برنامه‌ریزی مسئولیت من تمام شده است و اگر حمایت شویم می‌توانیم این برنامه‌ها را پیاده کنیم. اکنون نمی‌توانم در خصوص اینکه حمایت می‌شویم یا نه نظر بدهم. در کمپ قبلی در ترکمنستان شرایط دشواری داشتیم اما حالا باید ببینیم که وقتی به ایران بازگشتم فدراسیون فوتبال چه راهکارهایی برای حمایت از اردوهای بعدی خواهد داشت. در میان ۲۴ بازیکن همیشه تغییر وجود دارد هر مسابقه‌ای لیست بازیکنان خاص خود را دارد. در حال حاضر در حال نظارت بر بازیکنان و عملکرد آنها هستیم و طی چند روز آینده لیست جدید برای مرحله بعدی را اعلام خواهیم کرد. تغییرات در لیست بستگی به بازیکنان دارد. در حال حاضر نمی‌توانم در این خصوص اظهار نظر کنم. ما مدتی است که با این بازیکنان در حال کار کردن هستیم و شاکله اصلی تیم شکل گرفته است اما در میان ۲۴ بازیکن همیشه چند تغییر وجود خواهد داشت.
دستگردی بخشی از امکانات ما در راه آماده‌سازی است تا جایی که می‌دانم این استادیوم بخشی از تاسیساتی است که برای آماده‌سازی تیم ملی در نظر گرفته شده است. اگر خبر واگذاری این ورزشگاه به تیم ملی عراق برای تمرین و بازی درست باشد جای تعجب نیست، چون همیشه از این دست تغییرات داشته‌ایم.
منتقدانم حتما دلتنگم شده‌اند من به انتقادها در خصوص غیبتم اهمیت نمی‌دهم. اگر آنها نگران غیبت من هستند حتما دلشان برایم تنگ شده است و این خوب است. وقتی دوستانتان و منتقدان‌تان دل‌شان برایتان تنگ می‌شود خبر خوبی است و من از این خبر خوشحال هستم. اگر منتقدان نگران این هستند که من از تعطیلاتم لذت می‌برم باید قبل از امضای قرارداد موضوع را مطرح می‌کردند. در این مدت به دقت اوضاع را تحت نظر داشته‌ام و هیچ موضوعی از نظرم پنهان نمانده است و به به طور مستقیم یا از طریق افراد مورد اعتماد با بازیکنان و پرسنل تیم ملی ارتباط داشتم و شرایط لیگ برتر و بازیکنان را بررسی کرده‌ام.
از دلواپسان درباره حقوقم بپرسید! من معمولا در خصوص موضوعات مالی به طور عمومی اظهار نظر نمی‌کنم. بهتر است در این خصوص از افرادی سوال کنید که نگران نبودن من در ایران هستند. اگر به هنگام نبودن من در ایران آنها از همه چیز من خبر داشتند حتما باید در خصوص حقوق من هم خبر داشته باشند. من از طرف رئیس فدراسیون حمایت کامل می‌شوم. همچنین از طرف اعضای هیات رییسه، بازیکنان، کارمندان و طرفداران حمایت کامل می‌شوم و این برای من کافی است.
جدی نباشید تنبیه می‌شوید گروه‌ها همیشه می‌توانند سخت باشند و این بستگی به شما دارد. اگر شما آمادگی خوبی داشته باشید آن گاه کاربرای موفقیت راحت‌تر است اما اگر آمادگی خوبی نداشته باشید کار دشواری پیش‌رو دارید و باید برای صعود خوش شانس باشید. اگر آمادگی خوبی نداشته باشید، سخت تلاش نکنید و کارها را جدی نگیرید فوتبال همیشه شما را تنبیه خواهد کرد. یک قانون مهم وجود دارد که می‌گوید وقتی شما فوتبال را به بازی بگیرید، فوتبال نیز شما را به بازی خواهد گرفت. سرحال‌تر از گذشته آماده‌ رویارویی با چالش‌ها هستم من از نظر ذهنی و جسمانی سرحال‌تر شده‌ام و آماده هستم تا با چالش‌ها روبه‌رو شوم. همانطور که می‌دانید هر بازی می‌تواند سخت باشد. این وظیفه ماست تا هر چیزی را راحت‌تر کنیم و برای راحتتر کردن شرایط باید آمادگی خوبی کسب کنیم. هفته آینده بازیکنان را برای مرحله بعدی انتخاب می‌کنیم و این در حالی است که بازیکنان ما همیشه با تمام توان و اشتیاق آماده کار کردن هستند. من همیشه از آنها راضی هستم و تلاش آنها را برای بهتر شدن دوست دارم.
ایران فقط در رده‌بندی فیفا اول آسیاست نه در واقعیت من تا پایان جام جهانی سرمربی ایران بودم و پس از آن نیز قراردادم را تمدید کردم. جای نگرانی وجود ندارد و اولویت ما آماده سازی تیم برای رقابت‌هاست. می‌دانید که آماده سازی مهمترین رکن برای رسیدن به موفقیت است و ما باید اطمینان حاصل کنیم که بهترین راهکارها را برای بهبود عملکرد تیم در اختیار داریم. در خصوص رده‌بندی فیفا و حضور ایران به عنوان تیم برتر آسیا باید بگویم این رتبه‌بندی واقعا نشان دهنده این نیست که کدام تیم‌ها از نظر بازیکنان، شرایط فوتبال، تاسیسات، آموزش و توسعه فوتبال بهتر است، بلکه این رتبه‌بندی بر اساس نتایج نهایی بازی‌ها تهیه شده است. در واقع با توجه به شرایط فوتبال در آسیا ایران نمی‌تواند در جمع سه یا چهار تیم برتر این قاره باشد زیرا هیچ شکی وجود ندارد که شرایط دست‌کم تیم‌های فوتبال ژاپن، کره جنوبی و استرالیا در این زمینه بسیار بهتر است. مردم با توافق هسته‌ای امیدوار و خوش‌بین شده‌اند در رابطه با توافق اخیر ایران و آمریکا بر سر مسائل هسته‌ای و تاثیر آن بر فوتبال باید بگویم من آدم سیاسی نیستم و از این موضوع اطلاعی ندارم. چیزی که می‌دانم این است که مردم امید زیادی پیدا کرده‌اند و نسبت به آن بسیار خوش بین هستند اما ما می‌خواهیم این خوش‌بینی را در زمین فوتبال ببینیم. از نظر تئوری و بر روی کاغذ همه چیز خوب است.
     
آی اسپورت
2015-08-19 16:18:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر