فهرست
یادداشت: نکاتی از بازیِ یونایتد – بروژ؛ تولدِ یک ستاره
یادداشت: نکاتی از بازیِ یونایتد – بروژ؛ تولدِ یک ستاره

یادداشت: نکاتی از بازیِ یونایتد – بروژ؛ تولدِ یک ستاره

نیک رایت
 
ممفیس دپای در این بازی دلیلِ اینکه یونایتد 31 میلیون پوند برایش پرداخت را نشان داد. ون گال وقتی ممفیس را خرید از او به عنوانِ یکی از بزرگترین استعدادهایِ نسلِ خودش نام برد. ممفیس هم با دو گلِ عالی ورودِ خودش به اروپا را اعلام کرد. اما مهمتر از این دو گل، نمایشِ مغرور و چشمگیرِ ممفیس بود که جلبِ نظر کرد، چیزی که یونایتد 6 سال بود، بعد از فروشِ کریس رونالدو، دنبالش می‌گشت. ممفیس در این بازی به اندازه‌یِ کلِ شوت به دروازه‌هایِ یونایتد در دو بازیِ اولِ لیگ، دروازه‌یِ حریف را نشانه گرفت. ولی حتی این آمار هم نمی‌تواند داستانِ کاملِ بازیِ دیشبِ او را بیان کند. ممفیس رویِ گلِ اول با تلفیقی از سر، سینه و رقصِ پایِ سریعش مدافعینِ بروژ را به هم ریخت و با ضربه‌ای دقیق دروازه را باز کرد. گلِ دوم حتی بهتر هم بود. دیلی بلیند فرارِ هوشمندانه‌یِ ممفیس پشتِ مدافعِ بروژ را دید و پاسی دقیق بهش داد و ممفیس هم با یک تغییرِ مسیر و یک ضربه‌یِ محکم، دقیق و عالی گلِ دوم را زد. پاسِ گلِ او به فلینی هم که ارسالی میلیمتری دقیق بود.
با اینکه تمامِ نگاه‌ها در این بازی رویِ ممفیس بود، اما گلِ فلینی اهمیتِ بیشتری داشت. این اولین بازیِ او برایِ یونایتد بعد از کارتِ قرمزی که در هفته‌یِ آخرِ لیگ مقابلِ هال سیتی گرفت بود. نیتجه‌یِ 3-1 با 2-1 تفاوتِ عظیمی برایِ یونایتد داشت و خوشحالیِ پرشورِ فلینی بعد از گل هم نشانی از همین داستان بود. فلینی دقیقه‌یِ 84 به بازی آمد و تنها 8 بار پایش به توپ خورد، اما بازهم نشان داد در باکسِ حرف چقدر خطرناک است. گلِ فلینی نوزدهمین موقعیتِ یونایتد در این بازی بود. بروژ در مقابل، غیر از گل به خودیِ کریک، تنها یک فرصت داشت.
جدا از این نکاتِ مثبت، نگرانی از بابتِ فرمِ وین رونی همچنان برایِ یونایتد ادامه دارد. رونی در این بازی لحظه‌هایی کیفیتِ بالایِ خودش را نشان داد، به خصوص رویِ پاسِ پشتِ پایی که در نیمه‌یِ دوم به ممفیس داد. اما در مجموع باز هم بازیِ ناامید کننده‌ای را پشتِ سر گذاشت. کاپیتانِ یونایتد بینِ بازیکنانِ ترکیبِ اصلی، غیر از کریک که بینِ دو نیمه تعویض شد، کمترین ضربه به توپ را داشت و رکوردِ گل نزدنش را با 9 بازیِ پیاپی رساند. در واقع رونی این فصل هنوز یک ضربه درون چهارچوب هم نداشته است.
خاویر چیچاریتو هم دیشب اولینِ بازیِ فصلش برایِ یونایتد را تجربه کرد. اما لویی ون گال که فصلِ پیش مهاجمِ مکزیکی‌اش را به صورتِ قرضی به رئالِ مادرید واگذار کرده بود، به نظر نمی‌رسد اعتمادِ زیادی داشته باشد. درسته که یونایتد در آستانه‌یِ خریدِ پدرو از بارسلوناست، اما پدرو هم یک مهاجمِ ذاتی نیست. برایِ همین فرمِ رونی همچنانِ سوالِ بزرگی برایِ ون گال است و احتمالِ خریدِ یک مهاجمِ دیگر را تا پایان آگوست زنده نگه می‌دارد.
 
کد خبر: 9409
 
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-19 10:42:27
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر