فهرست
گزارش: سه پدیده‌یِ فصلِ جدیدِ لا لیگا
گزارش: سه پدیده‌یِ فصلِ جدیدِ لا لیگا

گزارش: سه پدیده‌یِ فصلِ جدیدِ لا لیگا

آی‌اسپورت – مدت‌هاست که همه لا لیگا را با رئالِ مادرید و بارسلونا و رونالدو و مسی می‌شناسند، اما پدیده‌هایِ جوانِ دیگری هستند که می‌توانند در این فصلِ لا لیگا جذابیتِ بسیار زیادی ایجاد کنند.
 
لوسیانو ویتو (اتلتیکو مادرید)
 
فرناندو تورس، سرخیو آگوئرو، رادامل فالکائو، دیگو کاستا... هوادرانِ اتلتی در یک دهه‌یِ گذشته عادت به حضورِ یک ستاره در خطِ حمله‌شان داشته‌اند. حالا که ماریو مانزوکیچ از ویسنته کالدرون رفته، لوسیانو ویتویِ آرژانتینی می‌تواند ستاره‌یِ بعدیِ خطِ حمله‌یِ روخی بلانکوس باشد. ویتویِ 21 ساله که فصلِ پیش ستاره‌یِ ویارئال بود، 38 گل در 85 بازی در کارنامه‌یِ خودش می‌بیند. ویتو تسلطِ بسیار بالاییِ رویِ توپ دارد و استادِ پیدا کردنِ فضاهایِ خالیِ بینِ مدافعین است. او و جکسون مارتینز نیروهایِ تهاجمیِ جدیدِ دیگو سیمئونه هستند که یکبارِ دیگر باید تیمش را بسازد. با توجه به حضورِ آنتوان گریزمان و فرناندو تورس و آنخل کوریا، رقابت برایِ قرار گرفتن در ترکیبِ اصلی بسیار فشرده است. اما ویتو استعدادِ درخشش در اتلتی و در بالاترین سطحِ فوتبالِ اسپانیا را دارد.
 
پاکو آلکاسر (والنسیا)
 
آلکاسر محصولِ آکادمیِ والنیسا است و فصلِ پیش با 11 گل و 5 پاسِ گل نقشِ مهمی در بازگشتِ این تیم به جمعِ 4 تیمِ اولِ لا لیگا داشت. این مهاجمِ 21 ساله سریع و قوی است و همین حالا تنها در 6 بازی 4 گل برایِ تیم ملی اسپانیا زده است. مرحله‌یِ بعدیِ پیشرفتِ آلکاسر تداوم پیدا کردنِ فرمِ خوبش باید باشد. نکته‌ای که در طیِ دو فصلِ پیش نقطه‌یِ ضعفِ بزرگش بود و مقاطعِ مختلفی از فصل را بدونِ گل سپری می‌کرد. رسیدن به مرزِ 20 گل در لا لیگا می‌تواند شروعِ خوبی برایِ این مرحله‌یِ جدید از فوتبالِ مهاجمِ والنسیا باشد.
 
آیمریک لاپورت (اتلتیک بیلبائو)
 
ژانویه‌یِ پیش شایعه‌یِ پیوستنِ مدافعِ جوانِ فرانسویِ بیلبائو به منچستر یونایتد به گوش می‌رسید. لاپورت جزو بهترین مدافعینِ نسلِ جدیدِ فوتبالِ اروپا است. او از 18 سالگی به تیمِ اول بیلبائو راه پیدا کرد و با اینکه در 15 بازیِ اولش 2 کارتِ قرمز دریافت کرد، اما با پیشرفتِ خیره‌کننده‌اش حالا به یکی از ستون‌هایِ تیمش تبدیل شده است. جدا از بی تجربگی و اشتباهاتِ گاه و بی گاهی که برایِ مدافعی در این سن طبیعی است، لاپورت در 33 بازیِ فصلِ گذشته برایِ بیلبائو به بلوغی چشمگیر رسید و نقشِ مهمی در هفتم شدنِ این تیم بازی کرد. مهمترین عاملی که لاپورت را به مدافعی خاص بدل می‌کند، قدرتِ بازی‌سازی و حملِ توپ اوست، سبکی شبیه به متس هوملز. در ضمن لاپورت تکل‌زنِ بسیار قهاری هم است. برایِ همین پیش‌بینی می‌شود بیلبائو تابستانِ آینده با پیشنهاداتِ زیادی برایِ او مواجه خواهد شد.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-19 12:02:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر