فهرست
یادداشت: رئال مادرید و گرت بیل در فصلی که در راه است
یادداشت: رئال مادرید و گرت بیل در فصلی که در راه است

یادداشت: رئال مادرید و گرت بیل در فصلی که در راه است

گراهام هانتر
 
گرت بیل بعد از فصلِ بسیار خوبِ 2013 – 2014 ، فصلِ گذشته را معمولی، اگر نگوییم ضعیف، سپری کرد. حالا حضورِ انگلیسی‌ترین مربیِ اسپانیایی در رئال، یعنی رافا بنتیز، می‌تواند کمکِ زیادی به ستاره‌یِ ولزی برایِ بیرون آمدن از زیرِ سایه‌یِ کریس رونالدو کند. بنیتز می‌تواند با رها کردنِ بیل از بالِ راست، که از بازی در آن متنفر است، با روی آوردن به فوتبالِ ضدحمله‌ای، قدرتِ بیل را دوباره نمایان کند: فرار در فضاهایِ خالی، جا گذاشتن مدافع روبرو با سرعتِ بالا و شوت زدن و پاس دادن در حالِ حرکت.
رافا بنیتز گفته قصد دارد فوتبالی زیبا و هجومی با رئال بازی کند، اما به اهمیتِ کم گل خوردن هم اشاره کرده و گفته تیمش باید تعادل داشته باشد. مصدومیتِ رونالدو در پیش فصل باعث شد تا چیزِ زیادی از نقشِ او و بیل در سیستمِ محبوبِ بنیتز، یعنی 1-3-2-4 نفهمیم. بنیتز همچنین از بنزما خواسته تا مرزِ 25 گل را رد کند. مهاجمِ فرانسویِ رئال در 5 فصلِ گذشته به شکلِ متوسط 25 گل در هر فصل زده است، عددی که از نظرِ مربیِ جدیدش کافی نیست.
سیستمِ چرخشی وردِ رافا بنتیز است، کاری که در رئالِ مادرید هم انجام خواهد داد. اما بنیتز اعلام کرده جدا از هر سیستمی که تیمش را بچیند (رئال در تابستان 2-4-4 و 3-3-4 بازی کرد) قصد دارد همیشه از دو هافبکِ میانی استفاده کند. اضافه شدنِ متئو کوواچیچ به مودریچ، کروس، ایارامندی و کاسمیرو این گزینه را به بنیتز می‌دهد.
ماموریت‌هایِ مهمِ دیگرِ بنیتز برایِ فصلِ جدید راضی نگه داشتنِ کریس رونالدو است، کاری که با توجه به تاکیدِ مدامِ او رویِ اهمیتِ بیل شاید چندان ساده نباشد. در موردِ دروازه‌بان هم بنیتز یا باید امیدوار باشد که روزِ آخر دخئا را بخرد، که تازه با مشکلِ آماده نبودنش به دلیل بازی نکردن برایِ یونایتد مواجه خواهد شد، یا اینکه به کیکو کاسیا و کیلور ناواس ایمانِ خودش را نشان دهد و بهشان بقبولاند که از اول هم رویشان حساب باز کرده بوده است. نکته‌ای که بعید است این دو باور کنند.
و سوالِ بزرگ و نهایی: آیا صرفِ بردنِ بازی‌ها برایِ بقایِ رافا بنیتز در مادرید کافی خواهد بود؟ یا بنیتز در پایانِ فصل از آرزویِ "بازگشت به خانه"‌اش پشیمان خواهد شد؟
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-19 12:33:28
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر