فهرست
دیسلایک: هشتگِ ضدزرد، سلاحِ زردها!
دیسلایک: هشتگِ ضدزرد، سلاحِ زردها!

دیسلایک: هشتگِ ضدزرد، سلاحِ زردها!

آی اسپورت- خبرِ حضور چند فوتبالیستِ لیگ برتری در یک مهمانی و دستگیر شدن یکی از آن ها، در این ساعات بازتاب زیادی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی داشته است. شاید اصل خبر آنقدرها هم مهم نباشد اما به هر حال پوشش دادن این ماجرا، جزوِ وظایف رسانه های خبری است و در هیچ حوزه ای، رسانه نباید ماجرایی شبیه این را قورت بدهد. البته که رسانه ای کردن خبر تفاوت زیادی با شاخ و برگ دادن به آن و زدن تیترهای سه خطی برایش دارد. نکته جالب اما مورد حمله قرار گرفتن رسانه های منتشرکننده این خبر است. اینکه یک مشت فعال«شبکه» اجتماعی با ژست های توخالی مدرن از راه برسند و پایِ تحلیل های زرد خودشان، هشتگِ ضدزرد را برای محکوم کردن رسانه های ورزشی مورد استفاده قرار بدهند. اگر روایتِ چنین خبری اساسا یک فعالیت زرد باشد و برای زرد تلقی شدن یک رسانه کافی به نظر برسد، همه روزنامه های ورزشی ایران و جهان زرد هستند!


همه روزنامه نگارهای ورزشی ظرفِ این یک روز، با انواع و اقسام پیام هایی مواجه شده اند که نامِ بازیکنان حاضر در مهمانی را از آن ها طلب می کرده اند. همین آدم های جستجوگرِ نام اما در فضاهای عمومی و احتمالا به جهت تخت تاثیر قرار داد جنس مخالف؛ از لزوم احترام به حریم خصوصی افراد حرف می زنند. غافل از اینکه حریمی که با ورود نیروی انتظامی همراه شده، دیگر خصوصی محسوب نمی شود و اصلا همه فوتبالیست های جهان، بخشی از صفرهای پرشمار قراردادشان را به خاطر از دست دادن مفهومی به نام حریم خصوصی می گیرند. توی چنین روزهایی، آدم ها بیشتر از رنگ چشم ها، باید مراقبِ رنگ نگاه شان باشند. 


کدخبر:9405
  ۵  
آی اسپورت
2015-08-19 13:17:55
نظر دهید

۵ نظر
-
چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴، ۱۴:۰۸
مرسی به انتخاب عکس . ما که نفهمیدیم کیا بودن
-
چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴، ۱۴:۳۲
اصلا همه فوتبالیست های جهان، بخشی از صفرهای پرشمار قراردادشان را به خاطر از دست دادن مفهومی به نام حریم خصوصی می گیرند... یعنی چی آخه این. یعنی حریم خصوصی افراد مشهور در دسترس همه هست و به همه مربوطه. این نظر اصلا درست نیست و خیلی وقتا در برابر فیلم ها و عکس های خصوصی پخش شده مخالفت شده.
این چه مطالبی هست که میزارین!!!!
MOHSEN.N
چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴، ۱۶:۰۴
«ژست های توخالی مدرن »
«در فضاهای عمومی و احتمالا به جهت تحت تاثیر قرار داد جنس مخالف؛ از لزوم احترام به حریم خصوصی افراد حرف می زنند»
این 2 جمله حرف دل من و واقعیت تلخ جامعه جوگیر و خودنمای ماست.ژشت روشنفکرانه بدون پشتوانه فکری در کنار خودنمایی و جوگیری.
محمد
پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴، ۰۸:۵۶
واقعا خجالت بکشید رفتند مهمونی جشن تولد همه ما میریم همه ما این کار امری عادیه برامون. رقص و جشن و حتی نوشیدن! واقعا از ماست هر آنچه بر ماست. متاسفم برای این سایت که داعیه متفاوت بودن داره اگه قراره متفاوت باشید متفاوت باید بیاندیشید. اینکه این مطالب زرد هست یا نه؟ و آیا مخاطب را جذب می کنه یا نه بحث بیشتری می خواد ولی این نکته که شما متفاوت نیستید و فقط ادعای تفاوت دارید بحث بیشتری نیاز نداره!
-
پنجشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴، ۱۵:۲۶
روشنفکر نماهایی که کامنت های به زعم خودشان روشنفکر مابانه می گذارند اما از تفکر و عمل اخلاقی پوچند از پدیده های امروز فضای مجازیند
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر