فهرست
درباره جدولِ لیگ برتر؛ کم گل بخور و آقایی کن!
درباره جدولِ لیگ برتر؛ کم گل بخور و آقایی کن!

درباره جدولِ لیگ برتر؛ کم گل بخور و آقایی کن!

 
آی اسپورت- لیگ امسال بعد از گذشت 3 هفته ، درست همان جایی استاده که  همه، گمانه زنی های خاص خودشان را دارند ولی برای اظهار نظر به جمله ی:«هنوز خیلی زوده و جدول در هفته های آتی دست خوش ِ تغییر میشه»  اکتفا می کنند .البته گزاف  هم نمی گویند. چرا که چند ماه قبل، جدول لیگ برتر در هفته پایانی تغییرات جالبی به خودش دید. 

اما لیگ امسال با همه ی تحولاتی که پیش ِ رو دارد ، در همین 3 هفته بنا را گذاشته بر  استحکام خط دفاعی و دفاع از دروازه هایی که انگار فتح نشدن شان  تضمینی است بر بالانشینی در جدول .
 
جدول لیگ کاملا گویاست . پرسپولیس ، تیم قعرنشین که حال و روز خوبی ندارد ، 5 بار موفق شده دروازه ی حریفان را باز کند . یعنی فقط یک بار کمتر از سپاهانی که همین هفته به لطف 4 گلی که وارد دروازه ی همین پرسپولیس کرد ، بهترین خط حمله ی لیگ  را از آن ِ خود کرد .  تیمی که دومین خط حمله ی لیگ را دارد ، با خوردن 8 گل بدترین خط دفاع لیگ را دارد و در قعر جدول جای گرفته .

پدیده که با 4 گل ِ زده در این آمار با تیم های دوم تا چهارم جدول برابر است ، با 2 امتیاز در جمع پایین شهری های جدول است .، با 5 گل ِ خورده ای که دومین خط دفاع ضعیف لیگ را برایش رقم زده است .

به طور کلی از تیم های  که وضعیت خوبی ندارند فقط نفت تهران در دفاع با ثبات بوده و ناکامی ِ مهاجمانش در گلزنی عامل اصلی وضعیت فعلی اش است .  نفتی که غلامرضا رضایی اش در سایپا  خوب خودش را به رخ کشیده .

اما روی دیگر ماجرا وضعیت بالانشین هاست .  تیم هایی که به درستی دریافته اند که در لیگ ِ ما مال ِ خود را که خوب نگه دارند ، مجبور نیستند آخر فصل دست و پا بزنند و دست به دامن مربی های ( توو لیگ نگهدار ) شوند .  سپاهان ، سایپا ،استقلال خوزستان و استقلال  چهار تیم ِ بالای جدول هستند که روی هم 8 گل خورده اند . به اندازه ی پرسپولیس .

لیگ امسال تا هفته ی سوم  روی خوشش را به تیم هایی نشان داده که خوب دفاع می کنند . همه ی این تیم ها در فاز تهاجمی هم به نسبت خوب کار کردند اما فضا ندادن به حریفان نقش پررنگ تری در موفقیت شان داشته .  به جز استقلال که نقطه ی قوتش یک خط عقب تر از مدافعان و درون دروازه است . مهدی رحمتی !
 

با همه ی این اوصاف طبیعی است که در لیگی با میانگین گل ِ پایین که سهم ِ صفر در نتایج بازی هایش کم نیست ، تیم ها با گل نخوردن ، آهسته آهسته جایگاه به دست بیاورند و از شاخِ ِ گربه در امان بمانند .کم گل بخورند ، بنشینند و در جدول آقایی کنند.

سعیدطالبی
کدخبر:905


 
 
     
آی اسپورت
2015-08-19 13:22:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر