فهرست
ابعاد تازه‌ای از فساد در فوتبال/ منظور دادکان کدام بازی بود؟
ابعاد تازه‌ای از فساد در فوتبال/ منظور دادکان کدام بازی بود؟

ابعاد تازه‌ای از فساد در فوتبال/ منظور دادکان کدام بازی بود؟

آی اسپورت- پیگیری‌هایی که انجام شده، به این جا رسید که مسابقه مدنظر، یکی از دیدارهای بین دو تیم استقلال تهران و استیل آذین بوده. این مسابقه در تاریخ 23 مرداد 89 برگزار شد و نتیجه آن 2-2 مساوی شد. فصل 89 همان فصلی بود که استقلال نایب قهرمان لیگ شد و مظلومی در دو بازی رفت و برگشت توانست پرسپولیس را شکست دهد. همان سالی که استقلال یک بار هم در جام حذفی توانست قرمزها را شکست دهد و البته برای این سه گلنه هواداران تیم رقیب همیشه آبی ها را متهم می کردند که لطف داوری شامل حال شان شده است. حالا آنچه دادکان گفته می تواند این ظن را شدیدتر کند. اینکه آیا از ابتدای فصل اراده ای برای حمایت از استقلال بوده است؟ چرا باید در هفته چهارم لیگ به قهرمانی توصیه شود هوای استقلال فتح الله زاده را داشته باشد ، آن هم از سوی افرادی درون سازمان لیگ برتر.
در گروه‌های تلگرامی البته یک داور بازنشسته که در همین برنامه تلویزیونی با انتقاد غیر مستقیم دادکان روبرو شده بود ، بلافاصله پرده از این برداشت که قهرمانی چنین ادعایی را رد کرده است. او گفت با قهرمانی صحبت کرده و این داور سرشناس موضوع را تکذیب کرده است. البته دادکان گفت  این داور اگر این موضوع را قبول ندارد، بیاید روی خط و بگوید، که قهرمانی چنین کاری نکرد. 
یکی از مسئولان پیشین تیم استیل آذین وقتی داور بازنشسته چنین ادعایی را تکذیب کرد ، در همان گروه و در حضور بسیاری از اهالی فوتبال که علی فتح الله زاده رئیس وقت باشگاه استقلال و عزیز محمدی رئیس سازمان لیگ در آن سال از حاضرینش بودند و بحث را دنبال می کردند ،گفت این را شنیده ام که بین دو نیمه بازی استیل آذین و استقلال که بازی دو بر دو شده بوده، به قهرمانی زنگ می زنند و او هم با تندی بهشان می گوید که «برین برای خودتان!» او برای این گفته اش شاهدی دارد که 3 سال قبل داوری بین المللی را گذاشته کنار. گفته هایی که همه موجود است و حق انتشار شان برای خبرآنلاین محفوظ است. اما چنین اتهامی که چرا باید در هفته سوم لیگ یکی از دل سازمان لیگ به داور بازی توصیه کند تا مسابقه ای را در بیاورد ، بهانه ای بود برای گفت و گو با عزیز محمدی. او در این باره به خبرآنلاین می گوید:« هیچ وقت در سازمان لیگ من چنین اتفاقی نیفتاده و اصلا چنین گزارشی وجود نداشته. البته دیدم که دیشب یکی از دوستان داور چنین ادعایی را به کلی تکذیب کرد. ولی یک داور اگر چنین پیشنهادی داشته باید همان زمان بر اساس قوانین ماجرا را اعلام می کرده و کتمان چنین مسائلی خودش برای یک داور بزرگترین تخلف است.»
در تمام دنیا اگر به داوری پیشنهاد تبانی بشود و این موضوع را اطلاع ندهد، جرمش فرق چندانی با تبانی ندارد و حکم آن محرومیت همیشگی از قضاوت است. کما اینکه در  آلمان و انگلستان، این اتفاق بارها افتاده است.
در حال حاضر پیگیری تمام و کمال این موضوع کار ساده‌ای نیست، این افشاگری، می‌تواند درهای تازه‌ای را به رویمان از فساد در فوتبال بگشاید فسادی که علی کفاشیان معتقد است وجود ندارد، یا اگرم چیزی هست، او از آن بی خبر است. اما با دقیق شدن در نتایج آن فصل و افشاگری دادگان، مساله می‌تواند بغرنج‌تر از  چیزی بشود که  تصور می‌کنیم.

علی کربلایی، خبرآنلاین
  ۳  
آی اسپورت
2015-08-21 13:30:01
نظر دهید

۳ نظر
-
جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴، ۱۴:۲۰
فقط حرف میزنید.پس کی عمل میکنید شما مفسیرین فوتبال ؟شما خبرنگارا همش حرف میزنید.من یه روز به محمد حسین میثاقی هم واضح گفتم که تو که داری میبینی و بیا من ببرم نشونت بدم که کیا پول میگیرن و کجا اما اونم خودشو به بی خیالی زد.حتی عادل هم میدونه اما اونم به دلایلی فقط حرف میزنه.اگه دلت به حال مردمت میسوزه کاری کن تویی که دستت میرسد ...
حمید
جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴، ۱۵:۲۹
آقای کربلایی مثه اینکه حسابی هیجان داره تا این اتفاقات رو به هر صورتی به تیم محبوب ته جدولیش ربط بده . . . بازی مذکور هفته چهارم لیگ 90-89 بود . که استیل اذین همین سال تیم آخر جدول شد . و آقای کربلایی عزیز پرسپولیس این فصل قهرمان جام حذفی شد . پس چطور به استقلال باخت ؟؟؟؟؟؟؟
یوسف
جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴، ۱۶:۲۲
سلام. آقای دادگان شما یه پرسپولیسی هستی و میخوای همه چیز رو به نفع خودتون تموم کنید حداقل در کلام. اون سالهایی که سوت ها به نفع شما زده میشد یادت رفته یا واقعا تبانی بوده.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر