فهرست
برانکو ایوانکوویچ: باور  نمی‌‌کنم کریمی نخواسته باشد به دایی پاس بدهد
برانکو ایوانکوویچ: باور نمی‌‌کنم کریمی نخواسته باشد به دایی پاس بدهد

برانکو ایوانکوویچ: باور نمی‌‌کنم کریمی نخواسته باشد به دایی پاس بدهد

آی اسپورت ـ برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق ایران در ویژه برنامه نود که به موضوع حضور ایران در جام های جهانی مختلف اختصاص داشت، برای کشوری که چند سال جذاب را در آن پشت سر گذاشته است ابراز دلتنگی کرد.
 
برانکو که کمی پیرتر از گذشته و با سیمایی نسبتا متفاوت با اسکایپ به سوالات عادل فردوسی پور پاسخ می‌‌داد تغییری با  گذشته نکرده بود. او همان مرد بی حاشیه و کم سروصدای تیم‌ملی‌ ایران بود که البته به بدترین شکل وطن دومش را به مقصد یک شغل جدید ترک کرد. برانکو اما مثل همه مربی های حرفه ای گله ای از ایران ندارد و یادش  نمی‌‌رود در اولین گفت وگو بگوید که چقدر دلش برای ایران تنگ شده است. اگرچه مشکل مالیاتی اش به اجازه حضور مجدد در ایران را فعلا  نمی‌‌دهد. بحث دیشب نود با برانکو درباره حضور ایران در جام‌جهانی و کم و کیف آن بود و مطرح کردن این سوال که می‌‌ توانستیم عمکلرد بهتری داشته باشیم؟
 
برانکو در این گفت وگو تاکید کرد که تیم‌ملی‌ ایران در دوران آماده سازی با تعداد پرشماری مصدوم روبه رو بود که همین مسئله کار را برای او سخت کرده بود. او از فریدون زندی، مهدی مهدوی کیا، وحید هاشمیان، یحیی گل محمدی، علی کریمی و یکی، دو بازیکن کلیدی دیگر به عنوان مصدومان روزهای آماده سازی نام برد و تاکید کرد: خود پرتغال بدون بازیکنان کلیدی اش قابل تصور نیست:« آیا می‌‌ توانستید پرتغال را بدون رونالدو، فیگو، دکو و ... در ذهن بیاورید؟» برانکو همچنین تاکید کرد تیمش در سال های آخر به نسبت سال های گذشته افتی اجباری را تجربه کرده است که البته بخش مهمی از آن به همان مسئله مصدومیت ها برمی گشت.
برانکو درباره حاشیه های تیم‌ملی‌ و موضوع علی دایی هم به تفسیر و البته با احترام صحبت کرد. او علی دایی را اسطوره فوتبال ایران و بهترین گلزن جهان لقب داد و گفت: او به عنوان بازیکن تلاش زیادی کرد تا این تورنمنت را خوب تمام کند.
برانکو گفت: ما فکر می کردیم علی دایی در جام‌جهانی 2006 کمک زیادی به ما بکند البته دنبال این بودیم که او خداحافظی خوبی از فوتبال بکند که البته این اتفاق نیفتاد.
برانکو درباره تنش بین دایی و کریمی و موضوع پاس ندادن بازیکنان به علی دایی هم گفت: من باور  نمی‌‌ کنم که بازیکنان ما  نمی‌‌ خواستند به دایی پاس بدهند. برانکو درباره محافظه کاری خودش هم گفت: من هرگز محافظه کار نبودم چرا که محافظه کاری می‌‌ تواند زمینه شکست هر تیمی در فوتبال بشود. ما همانطور که گفتم مصدومان زیادی داشتیم و در بازی با مکزیک هم خوب بازی کردیم، اما اشتباهات فردی ما را مغلوب کرد.
سرمربی سابق تیم‌ملی‌ ایران در پایان حرف هایش گفت که باشگاه زیادی از ایران به دنبال او بوده اند که البته وی به هیچکدام از آن پیشنهادها پاسخ مثبت نداده است.
     
آی اسپورت
2014-03-11 11:14:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر