فهرست
نگاهی بر هفته‌ی دوم لیگ یک؛ شهراورد نفتی‌های خوزستانی‌
نگاهی بر هفته‌ی دوم لیگ یک؛ شهراورد نفتی‌های خوزستانی‌

نگاهی بر هفته‌ی دوم لیگ یک؛ شهراورد نفتی‌های خوزستانی‌

آی اسپورت- عصر امروز هفته‌ی دوم رقابت‌های لیگ دسته اول در شهرهای مختلف کشور آغاز می‌شود. هنوز تیم‌ها به‌خوبی جا نیفتاده‌اند و از حالا نمی‌توان به طور جدی در مورد مدعیان صعود و یا سقوط صحبت کرد. در رقابت‌های امسال سه تیم به طور مستقیم صعود می‌کنند و پنج تیم هم سقوط خوهند کرد تا فصل آینده لیگی با هجده تیم را شاهد باشیم. مروری داریم بر بازی‌های این هفته:
 
نفت مسجد سلیمان - صنعت نفت آبادان
شهراورد نفتی‌های خوزستانی
این دیدار می‌تواند یکی از بازی‌های جالب این هفته باشد. دو تیم از استان خوزستان که هیچکدام متعلق به مرکز استان هم نیستند! دو تیم با هوادارانی خونگرم که هرکدام تجربه‌ی بازی در لیگ برتر هم دارند. نفت‌های مسجد سلیمان و آبادان در تلاشند این فصل یک سهمیه دیگر به استان خوزستان اضافه کنند و رکوردی جالب در لیگ برتر به ثبت برسانند البته به‌شرطی یکی از سه تیم اهوازی در پایان فصل لیگ برتر سقوط نکند. برخلاف مسجدسلیمانی‌ها که در اولین بازی مساوی کردند، آبادانی‌ها اولین بازی را با برد پشت سر گذاشتند.
 
فجر شهید سپاسی شیراز - پیکان تهران
مقتدرهای هفته‌ی اول لیگ
فجر مقتدرترین تیم خارج از خانه در هفته‌ی اول بود و با دو گل خونه به خونه را شکست داد. پیکان هم بسیار قوی ظاهر شد و داماش را با سه گل درهم کوبید. فجر با بازیکنان سرباز خوبی که جمع‌آوری کرده یکی از مدعیان لیگ به حساب می‌آید و در هفته‌های آینده عیار واقعی این تیم مشخص خواهد شد که تا چه میزان می‌توان به صعود این تیم حساب باز کرد. پیکان هم شاید هنوز سردرگم جایگاه فعلی خود باشد که چرا اکنون در این لیگ بازی می‌کند. با تاخیر بسیار طولانی کمیته‌های قضایی فدراسیون پیکان آخرین تیمی است که به جمع بیست تیم لیگ یکی اضافه شده‌است.
 
ایرانجوان بوشهر – خونه به خونه بابل
بازنده‌ها به مصاف هم می‌روند
هر دو تیم در نتایج هفته‌ی قبل خود با نتیجه‌ی مشابهی شکست خوردند. با این تفاوت که خونه‌به‌خونه نه در هیچ خانه‌ای، بلکه در خانه‌ی خود دو گل از فجر سپاسی دریافت کرد. ایرانجوانی‌ها که همچنان با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند در این بازی کار آسانی برابر شاگردان اکبر میثاقیان نخواهند داشت. این دیدار تقابل تیمی متمول و تیمی ضعیف از لحاظ مالی حساب می‌شود. بی‌شک هردوتیم درصدد جبران نتیجه‌ی هفته‌ی اول خود هستند و می‌توان امیدوار بود که بوشهری‌ها شاهد بازی زیبایی باشند.
 
پارسه تهران - فولاد یزد
پارسه درصدد جبران
پارسه که تا هفته‌های پایانی یکی از مدعیان فصل قبل بود در اولین بازی خود شکست سنگین و عجیبی مقابل تیم تازه صعودکرده‌ی خیبر متحمل شد و در این بازی به مصاف تیمی از دیار یزد می‌‌رود. تیمی که در همان ابتدای کار دست به کار بزرگی زد و یکی از مدعیان اصلی صعود یعنی نساجی را شکست داد. تنها نماینده‌ی یزد اگر در این فصل همانند تربیت در سال گذشته از خود ضعف نشان دهد، بعد از سال‌ها دیگر شاهد هیچ تیم یزدی در لیگ یک نخواهیم بود.
 
شهرداری اردبیل - مس کرمان
متحول‌های فصل گذشته‌ی لیگ
هدایت شهرداری برعهده‌ی محمد ربیعی است. مربی که ار هفته‌ی دهم فصل قبل هدایت این تیم را برعهده گرفت و شهرداری متحول‌شده‌ای را روانه ی مسابقات کرد. بدون شک در ادامه‌ی این فصل هم علی دایی ارادت خاص خود را به این تیم نشان خواهد داد و دورادور حامی خواهد بود. اما داستان مس کرمان متحول‌شده در فصل قبل به کلی جداست. مس کرمان با درو کردن امتیازات در فصل قبل فقط یک بازی تا لیگ برتر فاصله داشت اما در آخرین بازی مقابل استقلال خوزستان شکست خورد تا با عکس‌العمل‌های آن روز هواداران کرمانی، شاگردان بگوویچ اولین بازی خود را بدون تماشاگر برگزار کنند. مس در اولین بازی خود گیتی‌پسند را شکست داد.
 
داماش گیلان - پاس همدان
لیگ برتری‌های باسابقه
داماش از همین ابتدای فصل از خود ضعف نشان داد و در اولین بازی با سه گل نتیجه را واگذار کرد. داماش سال‌ها به آسانسور لیگ معروف بود اما داستان‌های شرکت امیرمنصور آریا باعث شد تا این تیم بعد از سال‌ها از صحنه‌ی لیگ برتر محو باشد. حریف این هفته‌ی آن‌ها تیمی است که همانند آن‌ها سال‌ها تجربه‌ی بازی در لیگ برتر را دارد و بعد از سقوط به لیگ یک، چند بار هم مدعی نشان داد اما تلاش آن‌ها ره به جایی نبرد و چندین سال است که در لیگ یک روزگار می‌گذرانند. پاس در اولین بازی خود در خانه، مقابل شهرداری اردبیل متوقف شد.
 
ماشین سازی تبریز - خیبر خرم آباد
جدال دو برنده
این دو تیم در اولین بازی خود مقتدرانه ظاهر شدند و یکی خارج از خانه از بازی باخته برد ساخت و دیگری در خانه‌ی خود با سه گل پارسه را شکست داد. ماشین‌سازی این فصل با سهمیه‌ی شهرداری در لیگ حاضر شده و با نادر دست‌نشان تلاش دارد یک تیم به سمیه‌های لیگ برتری تبریز اضافه کند و در این راه باشگاه ماشین‌سازی برنامه‌های خوبی هم ترتیب داده‌است. در طرف دیگر میدان خیبر حضور دارد. تیمی که بعد از یک سال وقفه، دوباره استان لرستان را به صحنه‌ی اول فوتبال ایران وارد کرده‌است.
 
نساجی مازندران - آلومینیوم اراک
نساجی درصدد حل معما در برابر تیمی شبه لیگ برتری
نساجی با سابقه‌ترین تیم لیگ یک است و در عین حال پرطرفدارترین تیم لیگ هم به حساب می‌آید. تیمی ریشه‌ای که با سابقه‌ای 60 ساله و تحویل بازیکنان زیاد به جامعه‌ی فوتبال، حالا تبدیل به معمای بزرگ فوتبالدوستان کشور شده که چرا همچنان در این جایگاه حضور دارد. نساجی این هفته میزبان آلومینیوم اراک است و می‌خواهد بعد از شکست هفته‌ی اول، حالا اولین برد خود را در برابر چشمان هزاران هوادار خود جشن بگیرد. اما آن‌ها در این بازی کاری به مراتب سخت‌تر از بازی اول خود دارند. آلومینیوم در فصل نقل و انتقالات بازیکنان لیگ برتری بسیاری جذب کرده و به همین راحتی دم به تله نمی‌دهد.
 
مس رفسنجان - آلومینیوم هرمزگان
عشق است صفر صفر
مس رفسنجان فصل قبل تا یک قدمی لیگ برتر هم پیش رفت اما در نهایت موفق نشد برادر ناتنی خود یعنی مس کرمان را کنار بزند. رفسنجانی‌ها در اولین بازی چند کیلومتر دورتر از رفسنجان، در سیرجان برابر گل‌گهر به تساوی بدون گل دست یافتند. آلومینیوم هم در اولین بازی خود همین نتیجه را کسب کرد. دو تیم هنوز نه گلی دریافت کرده‌اند و نه گلی به ثبت رسانده‌اند. باید دید در این بازی تیره‌‌های زیاد مقابل نام این دو تیم در جدول پاک می‌شود یا نه.
 
گیتی پسند اصفهان - گل گهر سیرجان
اولین تقابل مربیان ثابت دو تیم
گیتی پسند یکی از تیم‌های صنعتی متمول لیگ یک به حساب می‌آید. البته گل‌گهر هم دست کمی از گیتی پسند از این لحاظ ندارد. تروسیان و شهبا در این فصل هم هدایت دو تیم را برعهده دارند هرچند که در فصل قبل به‌دلیل هم‌گروه نبودن در برابر هم قرار نگرفتند و این اولین تقابل این دو مربی به حساب می‌آید. گل‌گهر هفته‌ی قبل به تساوی دست یافت اما حاصل تلاش گیتی‌پسند چیزی جز شکست برابر مس نبود.


کد خبر: 9401
     
آی اسپورت
2015-08-23 10:57:39
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر