فهرست
مجلس علیه گودرزی: قصد نابودی پرسپولیس و استقلال را دارند
مجلس علیه گودرزی: قصد نابودی پرسپولیس و استقلال را دارند

مجلس علیه گودرزی: قصد نابودی پرسپولیس و استقلال را دارند

آی اسپورت - به‌نظر می‌رسد وزیر ورزش دولت نتوانسته انتظارات را در سطح کلان برآورده کند. محمود گودرزی که با شرایط ویژه از نمایندگان مجلس رای گرفت، به فاصله کمتر از دوسال با اعتراض گسترده نمایندگان خانه ملت مواجه شده و با امضای ٤٥ نفر از نمایندگان، استیضاحش در بهارستان کلید خورده است. بهروز نعمتی، نماینده مردم اسدآباد وزیر ورزش را متهم کرده قصد نابودی پرسپولیس و استقلال را دارد.
این طور که به نظر می‌آید انتظارات نمایندگان مجلس در امر ورزش برآورده نشده است. دلیل جمع‌آوری امضا برای استیضاح وزیر ورزش را توضیح می‌دهید؟
بعد از حضور محمود گودرزی به عنوان وزیر ورزش دولت جدید، تقریبا مجموعه این وزارتخانه به سمت نابودی سیر می‌کند. خیلی‌ از دوستان تصور می‌کنند که وزارت ورزش آسان‌ترین وزارتخانه کابینه هر دولت است ولی نگاه مجلس به این وزارتخانه یک نگاه ویژه است که اگر نگاه ویژه نبود، چهار وزیر قبلی رد نمی‌شدند، اما جناب آقای گودرزی حساسیت بالای ما را درک نکرد. او تلاش کرد تا افراد منتسب به خودش را در راس فدراسیون‌های ورزشی قرار دهد و بسیاری از افراد متخصص که شایستگی ریاست فدراسیون‌های مختلف را داشتند، پشت خط ماندند چون وزارت ورزش با نفوذی که در انتخاب‌ها و انتصاب‌ها داشت، مانع از شکل‌گیری و حضور افراد کاردان در فدراسیون‌‎های مختلف شد.
اعمال نظر و نفوذ وزیر ورزش در فدراسیون فوتبال نیز رخ داده است؟
اتفاقا انتقاد اصلی ما به عدم نظارت وزیر ورزش به رشته فوتبال است. گودرزی بارها در مصاحبه‌هایش گفته که من با فوتبال کاری ندارم! شما مگر می‌توانید با این رشته پرطرفدار کاری نداشته باشید؟ حتما مسابقه پرسپولیس و ذوب‌آهن را تماشا کردید و دیدید چه بلایی سر یکی از تیم‌های بزرگ فوتبال کشور آوردند. آقای وزیر کمر به قتل پرسپولیس و استقلال بسته است. پنجشنبه پرسپولیس را سلاخی کردند. کاملا روشن و مشخص است که برنامه‌ای دارند تا این دو تیم را نابود کنند. متاسفانه چند خبرنگار هم در اختیار خود دارند تا برخی رسانه‌ها فقط از وزارتخانه تمجید کنند. تمام عزل و نصب‌ها به صورتی است که هرچه غیرمتخصص‌تر باشی، در راس کار فدراسیون قرار می‌گیرید!
اتفاقات پنجشنبه دیدار پرسپولیس و ذوب‌آهن موضوع جدیدی در امر داوری نیست و فصل گذشته شاهد جنجال بزرگی در تبریز بودیم.
دقیقا همین طور است. متاسفانه وزارت ورزش اتفاقات تبریز را به حال خودش رها کرد و تا همین لحظه نیز مقصر این مسائل حاشیه‌ای و زشت در فوتبال مشخص نشده است. مگر می‌شود در عصر ارتباطات چنین اتفاق زشتی رخ دهد و وزارت ورزش نسبت به آن بی‌تفاوت باشد و عبور کند؟ چرا هیچکس این مسائل را پیگیری نکرد تا اشتباهات داوری به شکل عجیبی در روز پنجشنبه تکرار شود؟ جلوی این اتفاقات سریالی باید گرفته شود. نباید اجازه دهیم بیش از این، در خصوص فساد گسترده در فوتبال سکوت شود.
در بحث خصوصی‌سازی دو تیم استقلال و پرسپولیس، مجلس شورای اسلامی به‌شدت پیگیر این ماجرا بود که محقق شود. به نظر شما وزارت ورزش درباره این موضوع کوتاهی کرد؟
بنده از نخستین روز شروع به کار جلسات سازمان خصوصی‌سازی با نمایندگان مجلس برای سرخابی‌ها حضور داشتم. حداقل بالغ بر ٥٠ جلسه کارشناسی شده برای این موضوع مهم و حساس برگزار شد. بزرگ‌ترین رانت‌های مالی از طریق این دو باشگاه جابه‌جا می‌شود به همین دلیل با خصوصی شدن‌شان روند صحیحی از باشگاه‌داری معرفی می‌شد. گودرزی اما نتوانست در این باره نیز به خوبی عمل کند. یکی از معاونان گودرزی اصلا راضی به خصوصی شدن این دو باشگاه نبود و تمامی جلساتی که تا رسیدن به نتیجه نهایی پیش می‌رفت، با نظر او وتو می‌شد.
منظورتان از معاون وزیر، کیست؟
در صحن علنی مجلس اعلام خواهم کرد. الان تمایل ندارم اسمی برده شود.
پس استیضاح وزیر ورزش تقریبا قطعی است؟
بله تلاش می‌کنیم تا با استیضاح و سوال کردن از وزیر بسیاری از مسائل مبهم را روشن کنیم و جلوی اتفاقات زشت رخ داده را بگیریم. در هر صورت گودرزی خودش ورزشکار محترمی بوده و ما نمی‌خواهیم کسی را اذیت کنیم اما معتقدم که ایشان در قامت وزیر ورزش واقعا عملکرد ضعیفی داشته و باید پاسخگوی بسیاری از سوالات ما باشد. براساس اصل ٨٩ قانون اساسی طرح استیضاح وزیر در دستور کار هیات رییسه قرار گرفته و به کمیته تخصصی ارجاع داده می‌شود و پس از یک هفته نتیجه نهایی تاریخ استیضاح اعلام خواهد شد.


سپهر خرمی / روزنامه اعتماد
  ۷  
آی اسپورت
2015-08-23 14:08:35
نظر دهید

۷ نظر
-
يكشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۴، ۱۴:۵۰
شما خودتون باعث این وضع شدین هر چی رئیس جمهور وزیر معرفی کرد رد کردین آخر سر به استاد رای دادین
محمد
يكشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۴، ۱۴:۵۳
درود بر شرف این نمایندگانی که بفکر مردم هستند البته بعضی از این نمایندگان واقعا درود برشما اقای نعمتی که وزیر بی کفایت ورزش میخواهید استیضاح کنید حق میلیون ها هوادار عاشق پرسپولیس بگیرید .
-
يكشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۴، ۱۵:۱۳
نکته جالب و تاسف برانگیز اینه که بازم از نمایندگان تهران خبری نیست...
alireza
يكشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۴، ۱۵:۱۴
قصد تخریب استقلال??? جل الخالق
علی
يكشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۴، ۱۵:۴۸
بدترین وزیر روحانی
تعجب میکنم چرا تا حالا مجلس ورود نکرده
مدیر بحران نیست وخودش هم بحرانه
Mehdi Abasi
يكشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۴، ۱۵:۵۷
سلام من به عنوان یک پرسپولیسی حق خودم وتیم خودم رامیخواهم اون بازی با استقلال سپاهان اینم از ذوب اهن اقای گودرزی خواهشا جواب بدید....
خانم لطیفی
يكشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۴، ۲۲:۱۲
بابادست ازسر پرسپولیس بردارین چرابایددوتیم دولتی یک بام ودوهوا داشته باشه
چرامظلوم کشی میکنین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر