فهرست

احمد سنجری: لیگ یک شدیدا سیاسی است!

آی اسپورت ـ احمد سنجری مربی شهرداری بندرعباس در صحبت هایی از برخی از بی نظمی های موجود در فوتبال ایران گلایه دارد و می گوید مهمترین ماموریت  در فوتبال ایران ایجاد ساختار مناسب است.او اعتراض تندی هم به رای عجیب و ناگهانی فدراسیون درباره بازی شهرداری یاسوج و نیروی زمینی دارد .

از رتبه فعلی تیمتان در لیگ یک راضی هستید؟

ما  در نیم فصل دوم 23 امتیاز گرفتیم و 3 بازی دیگر داریم که اگر اتفاق خاصی نیفتد و بتوانیم نتایج مد نظر خود را کسب کنیم، با اندکی شانس حضور در پلی آف را داریم. زمانی که من به تیم آمدم تیم در نیم فصل نخست تنها 8 امتیاز کسب کرده بود و کسب 23 امتیاز تا اینجای مسابقات در نیم فصل دوم به نظر نتیجه مطلوبی می‌‌ رسد اما با مسائلی که در چند روز اخیر شاهد آن بودیم ممکن است اتفاقاتی رقم بخورد که حتی یک تیم مدعی مثل تیم ما به لیگ 2 سقوط کند!

چه اتفاقی؟

 واقعا خیلی جالب است بازی های تیم نیروی زمینی و شهرداری یاسوج که در حدود 2 ماه و نیم قبل کمیته انضباطی درباره آن رای صاده کرده است و بازی را 3 ـ صفر به نفع نیروی زمینی اعلام کرده و پس از آن نیز کمیته استیناف رای صادر شده را تایید نموده، امروز اعلام می‌‌ شود که این بازی باید برگزار شده و 3 امتیازی که برای  نیروی زمینی در نظر گرفته بودند از این تیم کسر می کنند. واقعا معلوم نیست چه اتفاقی افتاده و  چه تصمیماتی در پشت صحنه گرفته شده که به دنبال تکرار این بازی هستندو. با این اوضاع تعجب  نمی‌‌ کنم که فردا اعلام کنند تیم شهرداری باید به دسته دو سقوط کند.

کلا مسابقات امسال چطور بود؟

امسال برگزاری لیگ یک بسیار خوب بود و از داوری های خوبی به نسبت سال های قبل برخوردار بود. خود من هم چندین بار از برگزاری خوب امسال تعریف کرده بودم و به نظرم تنها مشکل موجود کم بودن تست های دوپینگ بود. اما با دیدن این هرج و مرج ها و این رای های عجیب نظرم تغییر کرد. در حال حاضر ما 31 امتیاز داریم و تنها روی کاغذ دارای کورسو شانسی هستیم تا بتوانیم به لیگ برتر صعود کنیم و تیم ما در قضیه برگزار شدن یا نشدن بازی شهرداری یاسوج به هیچ وجه ذی نفع نیست اما به نظر من مهمترین مسئله سلامت فوتبال است و ما باید از حقوق فوتبال دفاع کنیم. تیم های پایین جدولی بسیاری با تغییر این رای دچار مشکل می‌‌ شوند و الان 3 هفته مانده به پایان لیگ برنامه بسیاری از تیم ها در اثر صدور این رای دچار تغییر می‌‌ شود. به نظر من این رای بسیار عجولانه بود و فقط از این  می‌‌ ترسند که شهرداری یاسوج به دسته پایین تر سقوط کند. این موضوع خیلی مسخره است، مثل اگر شهرداری یاسوج به دسته پایین تر برود چه مشکلی برای فوتبال این مملکت ایجاد می‌‌ شود؟ آیا این تیم از کوچکترین زیرساخت های لازم برخوردار است. مثلا در ایتالیا که تیمی به بزرگی یونتوس که دسته پایین تر فرستاده شد چه اتفاقی افتاد. به نظر من باید تیم های ما که ساختار مناسبی ندارند به لیگ پایین تر فرستاده شوند و مدیرانی که  نمی‌‌ توانند تیم خود را به خوبی مدیریت کنند حقشان است که تیمشان سقوط کنند.

چه کمبودهایی برای صعود به لیگ برتر داشتید؟

به نظر من عمده ترین مسئله کمبود بازیکن خوب برای حضور در لیگ یک بود. تیم شهرداری در ابتدای فصل به علت مشکلاتی که داشت بسیاری از بازیکنان تاثیرگذار خود را از دست داد و نتوانست تیم خوبی ببندد در نتیجه در نیم فصل اول تنها 8 امتیاز کسب کرده اند. این تیم فصل قبل اسکلت خوبی داشت اما این فصل ترکیب تیم را با استفاده از بازیکنان لیگ 2 و لیگ 3 تنظیم کرده بودند. زمانی که ما به این باشگاه آمدیم هیچ پرداختی به هیچ بازیکن نداشتم و اوضاع مالی باشگاه به هیچ وجه مناسب نبود. در نیم فصل دوم که بنده به عنوان سرمربی تیم انتخاب شدم سعی کردم با آوردن 5 بازیکن با کیفت برتر تاثیر مناسبی بر روی بازی تیم بگذارم .

برای فصل آینده چه برنامه ای برای تیم شهرداری دارید؟

مسئولان تیم از ما خواسته اند که تیم خوبی برای فصل آینده ببندیم تا بتوانیم با یک برنامه 3 ساله به لیگ برتر صعود کنیم. بنده به دلیل اینکه مدرس فیفا هستم در زمان برگزاری جام‌جهانی از نزدیک شاهد این مسابقات خواهم بود و پس از بازگشت از برزیل برنامه تمرین تیم را دنبال خواهیم کرد.

به نظر شما بهتر نیست که لیگ یک به صورت تک گروهی برگزار شود؟

واقعا بزرگترین اشکال این مسابقات برگزاری آن به صورت دو گروهی است. ما در هیچ جای دنیا شاهد این مسئله نیستیم که مسابقات در دو گروه برگزار شود. به نظر من ما باید ساختار مناسبی را برای لیگ یک خود بسازیم تا در این لیگ تنها شاهد حضور تیم هایی باشیم که واقعا می‌‌ توانند در لیگ برتر نیز بازی کنند. در این لیگ حداقل 10 تیم حضور دارند که هیچ گونه امکاناتی برای حضور در لیگ برتر ندارند و باعث ضایع شدن حق تیم هایی مثل پدیده و شهرداری بندرعباس می‌‌ شوند. به نظر من در این قضیه مسائل سیاسی بسیار دخیل هستند و  نمی‌‌ گذارند با برخی از این تیم برخورد جدی صورت گیرد.

     
آی اسپورت
2014-03-11 14:17:31
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر