فهرست
آنالیز: من سیتیِ کامل و اورتونِ بدونِ بال
آنالیز: من سیتیِ کامل و اورتونِ بدونِ بال

آنالیز: من سیتیِ کامل و اورتونِ بدونِ بال

ریچارد جالی
 
اورتون سخت‌ترین چالش را تا اینجایِ لیگ برایِ من سیتی پدید آورد، اما تیمِ مانوئل پیگرینی به یک پیروزیِ ارزشمندِ دیگر در گودیسون پارک رسیدند. سیتی دو فصل پیش هم در آخرین بازیِ فصل، در همین استادیوم اورتون را شکست داد تا دومین قهرمانی‌اش در لیگِ برتر را جشن بگیرد. دو پیروزیِ اولِ سیتی مقابلِ وست بروم و چلسی با قدرتِ ستونِ فقراتِ این تیم، کمپانی، توره، سیلوا و آگوئرو بدست آمد. اما این بازی را بازیکنانِ کناریِ سیتی بردند. الکساندر کولاروف که شروعی عالی در این فصل داشته رویِ یک اورلپ گلِ اولِ تیمش را زد و سمیر نصریِ تعویضی هم رویِ پاسِ توره گلِ دوم را به ثمر رساند. نقشِ رحیم استرلینگ در این بازی به عنوانِ بالِ سرعتیِ سیتی بسیار مهم بود. استرلینگ در بازگشت به مرسی ساید پاسِ گلِ اول به کولاروف را داد و در دقایق پایانیِ نیمه‎‌یِ اول داوید سیلوا در موقعیتی مشابه قرار داد، اما ضربه‌یِ او به تیر برخورد کرد.
مشکلِ بزرگِ اورتون در این بازی نداشتن یک بازیکنِ وایدِ متخصص بود. روبرتو مارتینز با توجه به نمایشِ عالیِ تیمش هفته‌یِ پیش مقابلِ ساوتهمپتون به ترکیبِ ثابتش دست نزده بود، اما کونه و کلورلی هیچکدام وینگر نیستند. اگر اورتون در این بازی کوین میرالاس یا استیون پینار، یا لیتون بینز را داشت، شاید شرایط متفاوت می‌شد. غیبتِ بینزِ باتجربه بارِ سنگینی رویِ شانه‌یِ دو مدافعِ چپِ جوانِ اورتون، یعنی برندان گالووی و تیاس براونینگ انداخته است.
نکته‌یِ دیگرِ این بازی رویاروییِ آقایِ گلِ فصلِ پیش، سرخیو آگوئرو و آقایِ گلِ احتمالیِ این فصل، روملو لوکاکو بود. آگوئرو در این بازی هم تیم هاوارد را مجبور به دو سیوِ عالی کرد، اما در مجموع مدافعینِ اورتون در مهارِ او موفق بودند. لوکاکو هم که از آرزویش برایِ آقایِ گل شدنِ لیگِ برتر گفته نزدیک بود با ضربه‌ای محکم دروازه‌یِ جو هارتِ تنها نظاره‌گر را باز کند. آگوئرو در حالِ حاضر آماده‌ترین مهاجمِ لیگ است، اما لوکاکو که تنها 22 سال دارد، با توجه به کیفیاتِ بالا و مختلفِ بازی‌اش، پتانسیل بدل شدن به آقایِ گلِ لیگ برتر را در آینده‌یِ نزدیک دارد.
دو مدافعِ آرژانتینی جدیدِ دو تیم هم هیچکدام در این بازی به زمین نرفتند. نیکولاس اوتامندی و رامیرو فونس موری، هر دو تماشاگرِ این بازی بودند، در حالیکه الیاکیم مانگالا همچنان به فرمِ خوبِ این فصلش ادامه می‌دهد و اورتون امیدوار است، جان استونز را حفظ کند و از موری به عنوانِ جانشینِ آنتولین آلکاراز استفاده کند. البته نمایشِ نامطمئنِ خطِ دفاعیِ چلسی مقابلِ وست بروم و پیشنهاداتِ پشتِ سرِ هم مورینیو برایِ ستاره‎‌یِ جوانِ اورتون این احتمال را روز به روز کمتر می‌کند.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-24 11:12:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر