فهرست
گزارش: درخششِ پدرو برایِ چلسی
گزارش: درخششِ پدرو برایِ چلسی

گزارش: درخششِ پدرو برایِ چلسی

آی‌اسپورت – فقط 20 دقیقه طول کشید تا پدرو درخشش برایِ چلسی را آغاز کند. درسته که ضربه‌یِ او با برخورد با پایِ یوناس اولسون واردِ دروازه‌یِ بویاز مایهیل شد، اما سرعت و تکنیک و هوش و انظباطِ تاکتیکیِ بالایِ ستاره‌یِ سابقِ بارسلونا در همین یک بازی بازهم به اثبات رسید. وقتی پدرو گلِ دومِ چلسی که توسطِ دیگو کاستا به ثمر رسید را پایه‌گذاری کرد، هوادارانِ منچستر یونایتد به فکر فرو رفتند. این یونایتد بود که همه‌یِ تابستان دنبالِ پدرو بود و حتی تا روزِ آخر هم به نظر می‌رسید مقصدِ او اولدترافورد است. اما به ناگاه در چرخشی دراماتیک، شاگردِ سابقِ پپ سر از استمفورد بریج درآورد و در همان نیمه‌یِ اول بازیی مقابلِ وست بروم نشان داد که قادر به ایجاد چه تفاوتِ بزرگی در تیمش است.
از دست دادنِ پدرو برایِ یونایتد تنها دو معنی می‌تواند داشته باشد. یا اد وودوارد در جنگ با بارسا سرِ 2 میلیون پوند شکست خورده، که با توجهِ به سابقه‌یِ او در دو تابستانِ گذشته کمی عجیب به نظر می‌رسد، و یا لویی ون گال هدفی بزرگتر از پدرو را در نظر دارد. اگر گزینه‌یِ دوم را بپذیریم، چیزی جز انتقالِ بازیکنی مثلِ نیمار یا بیل نمی‌تواند تصمیمِ او را توجیه کند. نوعِ بازیِ نیمار در بالِ راستِ چلسی مقابلِ وست بروم درست همان عاملی است که تیمِ ون گال کم دارد: سرعت در انتقالِ دفاع به حمله و ریسک پذیریِ بالا.
مورینیو به محضِ اضافه شدنِ پدرو به تیمش او را در ترکیبِ اصلی قرار داد، کاری که در موردِ بازیکنانیِ مثلِ محمد صلاح و خوان کوادرادو اصلا انجام نشد و این بازیکنان هرگز موفق نشدند جایی در ترکیبِ اصلی پیدا کنند. اعتمادِ مورینیو به بازیکنِ جدیدش اینجا مشخص می‌شود.
هوادارانِ آبی‌هایِ لندن در پایانِ بازی آواز می‌خواندند که: "چلسی برگشته". آن‌ها برایِ پدرو که 6 دقیقه باقی مانده به بازی جایِ خودش را به جان اوبی میکل داد، بلند شدند و دست زدند. پدرو هم به حق به عنوانِ بهترین بازیکنِ زمین انتخاب شد، افتخاری که البته اگر جیمز موریسون پنالتی‌اش را از دست نمی‌داد و هت تریکش را کامل می‌کرد، به حتم به او می‌رسید.
پدرو بعد از بازی کنارِ سسک فابرگاس ایستاد و مقابلِ دوربینِ اسکای اسپورتس از اولین تجربه‌اش با چلسی حرف زد. اگرچه ادبیاتِ انگلیسیِ پدرو تقریبا به "خیلی خوشحالم" ختم می‌شد، اما او نشان داد زمانِ زیادی برایِ عادت کردن به لیگِ برتر و بازی برایِ چلسی نداشته است. مورینیو با تمامِ مشکلاتی که تیمش با آن‌ها مواجه است، از جمله یک کارتِ قرمزِ دیگر، این بار برایِ جان تری، یک خریدِ عالی و هوشمندانه‌یِ دیگر انجام داده است. تماشایِ این بازی برایِ آن دسته از هوادارانِ یونایتد که مخالفِ آمدنِ پدرو بودند و او را بازیکنِ مازادِ بارسلونا می‌دانستد، قطعا تجربه‌ای تلخ، اما روشن‌کننده بود.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-24 12:08:25
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر