فهرست
پیش‌بازی: آرسنال – لیورپول؛ نکاتی برایِ اثبات
پیش‌بازی: آرسنال – لیورپول؛ نکاتی برایِ اثبات

پیش‌بازی: آرسنال – لیورپول؛ نکاتی برایِ اثبات

آی‌اسپورت – لیورپول دو بازیِ اولِ لیگ را با دو 1-0 نه چندان مطمئن برد و آرسنال هم در هفته‌یِ اول یک شکستِ خانگیِ غیرِ منتظره مقابلِ وستهم را تجربه کرد. برایِ همین این بازی بهترین فرصت برایِ اثباتِ پیشرفت در فصلِ جدید است. لیورپول که مثلِ فصلِ پیش یک بارِ دیگر بازسازی شده است، با چالشی سخت برایِ کنترلِ خطِ حمله‌یِ قدرتمندِ آرسنال مواجه است و آرسنال هم برایِ بازگشتنِ به جمعِ مدعیانِ قهرمانی باید بردنِ بازی‌هایِ بزرگ را از همین امشب شروع کند.
آرسن ونگر در این بازی جک ویلشر و دنی ولبک را به دلیلِ مصدومیت در اختیار نخواهد داشت، و برندان راجرز هم باید بدونِ آلن، فلنیگان و استوریجِ همیشه مصدوم تیمش را به زمین بفرستد.
 
آمارِ کلیدیِ دو تیم
 
1-آرسنال تنها یکی از 7 بازیِ گذشته‌اش در لیگ را به لیورپول باخته است (4 برد، 2 مساوی).
2-در لیگِ برتر تنها منچستر یونایتد (21) بیش از لیورپول  (16) آرسنال را شکست داده است.
3-این بازی صدمین بازیِ اولیویه ژیرو برایِ آرسنال در لیگ است. او در 99 بازیِ قبلی 42 گل زده است. از این منظر تنها تیری آنری (59)، این رایت (56) و امانوئل آدبایور (44) رکوردِ بهتری دارند.
4-لیورپول در دو بازیِ گذشته تنها 3 فرصتِ ضربه در چهارچوب به حریفان داده است، کمتر از هر تیمِ دیگری.
5-هیچ بازی‌ای به اندازه‌یِ آرسنال-لیورپول در تاریخِ لیگِ برتر هت تریک نداشته است (5).
6-دو بازی از سه بازیِ گذشته‌یِ این دو تیم را مایکل اولیور قضاوت کرده است. اولیور در مجموع 11 بار قضاوتِ بازی‌هایِ آرسنال در لیگ را به عهده داشته، که حاصلِ آن‌ها تنها 2 پیروزی برایِ توپچی‌ها و 5 شکست بوده است.
7-لیورپول فصلِ پیش در بازی‌هایِ خارج از خانه مقابلِ تاپ فور (چلسی، سیتی، آرسنال و یونایتد) تنها یک امتیاز به دست آورد.
8-در دو هفته‌یِ اولِ لیگ آرسنال بیشترین ارسال‌ها رویِ دروازه‌یِ حریفان را داشته است (49، بدونِ در نظر گرفتنِ کرنرها) و لیورپول کمترین را (14، بدونِ در نظر گرفتنِ کرنرها).
 
ترکیبِ احتمالیِ دو تیم
 


 
     
آی اسپورت
2015-08-24 12:47:50
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر