فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

آی اسپورت- قبل از شروع قسمتِ جدید لایوکامنتیتوری نود، باید به خاطر غیبت هفته گذشته پوزش بخواهیم و توضیح بدهیم. همانطور که احتمالا می دانید، آی اسپورت دوشنبه قبل در حالت کما به سر می برد و یک روز طول کشید تا سرورهای سایت به زندگی بازگشتند. ظاهرا محرم نویدکیا الگوی سرورهای آی اسپورت است. آن‌ها اگر هم مصدوم نباشند، بالاخره یک بهانه ای برای قهر پیدا می کنند تا نهایتا سالی یکی دو هفته روی فرم دیده شوند و بیشتر از از آن خودشان را خسته نکنند!
 

پیش از برنامه 1: بعد از انتقاد هفته های گذشته علی خسروی از برنامه نود، گروهی به عنوان «طرفدارِ» عادل فردوسی پور حملات اینستاگرامی لازم را برای این داور بازنشسته فوتبال ایران به کار بردند. گروهی از آن ها را توی کامنت های گزارش زنده هم تماشا کرده ایم که هر انتقاد از عادل را با سخت ترین لحن پاسخگو هستند. خداوند عادل را از خطرِ این طرفدارهایش حفظ بفرماید. آمین و ماچ.
 


پیش از برنامه 2: برای‌مان می نویسید که فارسی را پاس بداریم و زین پس در این بخش فقط از عبارت «گزارش زنده» استفاده کنیم. لابد فردا هم میخواهید با تایید فرمایشات دکتر حداد عادل، درخواست کنید به جای مثلث متساوی الساقین، بنویسیم:«سه بر دو بر برابر!».
 


پیش از برنامه 3: این هفته، روزهای پرانتقادی را در مقابل برنامه نود قرار داد. ابتدا رضا مهاجری و علی دایی به پخش گزینشی صحنه های داوری در این برنامه معترض شدند. بعد واکنش‌هایی درباره کمک اشتباهیِ نود به داوران ناآماده شکل گرفت. سپس، سوشا مکانی با گزارشگر برنامه درگیر شد و جالب تر از همه اینکه فغانی پخش مستندش در نود را عامل وضعیت امروزش دانست و ادعا کرد نحسی نود یقه او را هم گرفته است! داوری که قبل از پخش مستندش فینال آسیا را سوت می زد، حالا در 8 هفته متوالی لیگ برتر 7 هفته محرومیت را تجربه کرده است.پیش از برنامه 4: آیا نود در یک سالِ اخیر تبدیل به یک برنامه کاملا محافظه کار شده است؟ شاید جوابِ این سوال را امشب از نودی ها دریافت کنیم. آن ها هم می توانند به شکلِ جدی‌تری همانند گذشته از قدرت تریبون‌شان برای نزدیک‌تر شدن به مسائل پشت پرده داوری استفاده کنند و هم می‌توانند با دعوت از فنایی، روی همه تصمیم‌های داوری ای هفته صحه بگذارند!پیش از برنامه 5: تا فراموش نکرده‌ایم باید سپاس ویژه‌ای را نثار شرکت اینترنت مخابرات کنیم که با سرعتِ کم و ترافیک‌های محوشونده‌اش، دوباره دارد آدم ها را از اینترنت جدا می کند و آن ها را به آغوش خانواده بازمی‌گرداند. شعارِ این روزهای شرکت اینترنت مخابرات هم لابد باید این باشد:«هیچکس آنلاین نیست. آشنای اول».


 
بالاخره شبکه سوم سیما راضی می شود از پیام های بازرگانی دل بکند و نود را روی آنتن ببرد تا عادل سلام و شب بخیر عرض کند خدمت همه ما بینندگان عزیز، دوستداران برنامه نود.


-نود با پخشِ تصاویری درباره تولد امام هشتم استارت می خورد. بر خلاف پیشینه این برنامه، این تصاویر نسبتی با یک شاغلامِ پیروانیِ پشت میکروفون ندارند!


-سوال نظرسنجی امشب نود هیچ ارتباطی به مسائل داوری ندارد. نود به سراغ انتخاب گل برتر ماه رفته و طبق معمول با توجهی به ضربات سر و گل‌های تیمی و به ویژه گل استثنایی طارمی با سپاهان، چند شوت به عنوان گزینه های گل برتر انتخاب شده اند. این ظاهرا سلیقه سه کارشناس برنامه نود بوده است. عادل، فردوسی و پور! مردانی حقیقتا عاشقِ شوت.


-پرسپولیسی ها در نظرسنجی نود کاپیتان‌شان را به عنوان نماینده دارند و لابد امیدوارند که اینجا دیگر قعرنشین نباشند. 


-تماشای پورحیدری که توی این سن و سال باید در لحظات پایانی دوان دوان به دنبال انجام کارهای تعویض بازیکن ها باشد، تجربه چندان دلچسبی محسوب نمی شود. در هیچ باشگاه بزرگی در دنیا، این وظایف بر عهده پیشکسوت‌های مهم تاریخ باشگاه گذاشته نمی‌شود.


-برنامه ویژه نود برای بازی ستارگان ایران و جهان پنج شنبه شب برگزار می شود. فردوسی پور باز هم بدون هماهنگی با ما برنامه ویژه ترتیب خواهد داد. حالا پنج شنبه با حضور سالگادو و کارلوس چی بپوشیم؟- دمپایی‌های سرویس بهداشتی آزادی سوژه نوددرجه هستند. دارید برنامه نود را تماشا می کنید.  با همان خودنمک‌نمایی‌ها!


-در تمامِ تاریخ، تا به حال نود بدون تسلیت نداشته ایم. این بار هم نوبت به پویان امیری عزیز است که تصویرش در بک گراند آه و فقدان در نود پخش شود. فرشته مرگ چه زمانی شیفت‌اش را از جامعه فوتبال ایران به جای دیگری منتقل خواهد کرد؟نفت تهران- ملوان
-علیرضا خانِ منصوریان دست روی این نکته می‌گذارد که باید روی تمرکز دقایق پایانی با بازیکنان‌اش بیشتر کار کند. در عین حال تصویری از خودِ او پخش می شود که بعد از گلِ سوم تیمش، برای شادی به پشت نیمکت رفته و اصلا در کنار زمین حضور ندارد!


-تماشاگران ملوان حتی در لحظه گلزنی تیم‌شان نیز دست از شعارهای منشوری برنمی‌دارند. آن‌ها باید این هفته بیشتر مراقب این شعارها باشند، چرا که داور بازی شان محسن قهرمانی است. 


-ناراحتی گزاشگر بی طرف شبکه ورزش از گل خوردن نفت، حتی از علیرضا بیرانوند نیز بیشتر به نظر می رسد.


-تصاویر خاص و فوق العاده. این توصیف فردوسی پور از ویدئوهای معمولی ابوالفضل امان الله است. او طوری با این تصاویر برخورد می کند که انگار با دوربین ایناریتو در بردمن طرف شده است. البته که تیم دوست داشتنی آکادمی کیا توی ترکیب‌اش مایکل کیتون دارد.


- اعضای اف ث کیا بعد از تورنمنت نروژ برای جشن گرفتن توی اتوبوس سر باز قرار داده می شوند. آن ها به محض بزرگتر شدن متوجه خواهند شد که در فوتبال ایران از این خبرها نخواهد بود!


-لحظه های قدردانی از جهانبخش در نایمخن حیرت انگیز هستند و اشکِ ستاره ایرانی را درآورده اند. فردوسی پور البته برای نهیب زدن به باشگاه های ایرانی، علیرضا را با سکوبرت و ممدوتال مقایسه می کند. یک نفر باید نفت بیاورد دسته جمعی خودمان را آتش بزنیم.تقویم نود:

- تصاویر تاریخی نود ثابت می کنند که سرهنگ علیفر همیشه به اندازه امروز به «توووی دروازه» گفتن وابسته نبوده و حتی این توانایی را داشته که گل راه دور محمود فکری را در سکوت کامل گزارش کند!


-ایستگاهی دیدنی محمد پروین به پاس همدان، گل نوستالژیک این هفته تقویم نود است. محمد این روزها به قول پدرش کار شاطری می کند.


-فرشید طالبی نسخه داخلی دیوید بنتلی است. بازیکنی که به خاطر خانواده اش دیگر حوصله چندانی برای فوتبال نداشته و در سن و سال نه چندان زیاد خداحافظی را تجربه کرده است.-نودی ها به خوبی توجیه شده اند که یک وقت در زمان فوتسال دکترها به بهانه روز پزشک با این قشر شوخی نکنند تا یک وقت نروند «در حاشیه».-78 میلیون نفر از جمعیت 80 میلیونی ایران روز عکاس را به هم تبریک می گویند!پرسپولیس- ذوب


-پرسپولیس با 5839 موقعیت جدی گل به ذوب آهنی می بازد که تقریبا هیچ موقعیت گلی نداشته است. فوتبال را به خاطر همین دیوانگی ها دوست داریم. نه؟

 -به مکث فغانی در لحظه اعلام پنالتی طارمی دقت کند. فغانی ظاهرا توی رودروایسی با کمک داور راضی شده این توپ را پنالتی بگیرد.

 


-فقط عالیشاه می تواند پنالتی را به ساده ترین شکل ممکن خراب کند و چند دقیقه بعد از پشت محوطه دروازه همان گلر را باز کند!

 


-احمد نوراالهی آنقدر معصومانه از داور خواهش می کند که تصمیم اش را برگرداند که باید مقاومت داور در برابر خواهش او را تحسین کرد.

 


-«اگه شرف داره، اگه چیزی داره بیاد بگه من فحش دادم». این نظر محسن بنگر در مورد فغانی است. بنگر جملات فوق العاده تری هم دارد:« بعد از اخراج نه، ولی قبل اخراج چرا اخراجم کرد؟».

 

 


-مهدی رجب زاده تا به امروز یک چنین روزی را توی دوران فوتبالش ندیده. برای پرسپولیسی ها اما تقریبا هر روز شبیه روز بازی با ذوب است.-پرسپولیس با هادی نوروزی صدرنشین نظرسنجی نود است. این بار صدرنشین از بالای جدول.


 
داوری و جنجال ها

در روزهای غیبت هر نوع مناظره ای در نود، مناظره کلیدی هفته در گفتگوی ویژه خبری شبکه بین دادکان و کفاشیان شکل گرفته و رئیس سابق فدراسیون فوتبال، آنجا از توصیه فدراسیونی ها به قهرمانی برای درآوردن یک بازی خاص حرف زده است. طبق معمول اینجا ایران است. سرزمین فیلم های درنیامده و فوتبال های درآورده شده!-اگر محسن قهرمانی در فساد نقش داشت، چرا در نود با پخش تصاویرش برای او فرش قرمز پهن شد؟  آیا نودی ها هم مثل کفاشیان «نیمه مطمئن» بوده اند.
 

-نمی شود به افرادی که به محاظفه کار بودن این ماه های عادل گیر می دهند خرده گرفت. ویدئوکلیپ امشب او درباره داوری این را می گوید.او از طرف خودش به تنهایی هر نوع احتمال تبانی در فوتبال را رد می کند!  


-از آکسفورد تا هیتلر. جمله های کارشناس امشب نود از همه گذرگاه های تاریخی عبور می کنند. مهمان امشب نود هوشنگ قضارزاده است! 


-مشکوک بودن صحنه سرنگون شدن احمدزاده در محوطه جریمه ذوب، درست بودن پنالتی طارمی، اشتباه در تکرار نکردن پتنالتی عالیشاه، اشتباه در صحیح اعلام کردن گل اول ذوب، اشتباه در پنالتی و اشتباه در دادن کارت زرد دوم به بنگر. فغانی برای کشتن پرسپولیس از سلاح سوت استفاده کرده است. 

-فغانی روی خط نود ابتدا به فرهنگ بازیکنان ایرانی گیر می دهد، بعد درباره کارشناس های مشکل ساز حرف می زند و در ادامه با اخترام به نظر نصیرزاده، نظر او را رد می کند. داورِ طلبکار فوتبال ایران عذرخواهی نمی کند چون به گفته خودش اینطوری مجبور است هر هفته عذرخواهی کند. یعنی او در هفته همین قدر اشتباه می کند؟


-فغانی حاضر است یک سال به دسته پایین تر برود و آنجه قضاوت کند تا دیگر نگاه از بالا به پایین نداشته باشد و نگاه از بالا به خیلی پایین را مورد آزمایش قرار دهد!
-در فوتبال ایران هنوز هم لایی انداختن جزو اتفاقات ویژه مسابقات است. در ورزشگاه تماشاگران به اندازه شادی گل برای این اتفاق دست می زنند و معمولا جزو هایلایت های هر هفته نود نیز هست!


-ابراهیم تهامی که ظاهرا حس کرده داور طرف تیم رقیب است، در ابتدای مسابقه در کنار 11 بازیکن اصلی تیم به زمین می رود و در مراسم شرکت می کند تا تعداد بازیکنان دو تیم را برابر کند!  او 14 نفر را دریبل می زند و دوباره به نیمکت برمی گردد.


-پیام صادقیان بعد از قرن ها دوباره به لیست منتخب هفته برمی گردد. با این روند دفعه بعدی که او در تیم منتخب هفته است، بازی ها در زحل برگزار می شوند!

نبرد استقلال ها
-سیاوش بختیاری زاده در برابر استقلال به بازیکنان جوانی بازی داده که به گفته خودش اگر در شهر رهای شان کنی استادیوم غدیر را بلد نیستند. آن ها احتمالا در این سال ها تنها به فلافل خوردن توی لشکرآباد بسنده کرده اند.

-علیرغم همه ضدموج ها درباره امتیاز خریدن استقلال اهواز، بازگشت این تیم به لیگ برتر اتفاق جذابی به نظر می رسد. در تمام دنیا فقط آن ها می توانند در برابر دوربین نود این مدلی دست بزنند.


-اگر پولدار باشید پسران تان در باشگاه های لیگ برتر بازی می کنند و خودتان باید دائما برای رفع اتهام های نسبتا واضح، روی خط برنامه نود حاضر شوید. اردشیر میردورقی از آن پدرهاست که شب های تابستان هم کولر را خاموش نمی کنند!


-طرفدارهای رسول خطیبی در ورزشگاه خانگی گسترش فولاد ابراز امیدواری می کنند که هم گسترش و هم سیاه جامگان به صورت همزمان برنده بازی باشند. آقای فردوی پوس این بار نمی خند!


-رسول خطیبی که بهمن ماه سال گذشته دست های فراز کمالوند را به طرف سکوهای تراکتوری بالا می برد و از هواداران تیم می خواست این مربی را تشویق کنند، حالا به رو کردن دست های این مربی در رسانه ها مشغول است. رسول می خواهد به کلاس های مربیگری برود و نه برای سیاه جامگان وقت دارد و نه برای توضیح دادن اینکه فراز کمالوند چطور در طول 90 دقیقه ناگهان از یک دوست تبدیل به یک ف. ک شده است. -ویژگی عجیب نودِ این فصل، دعوت نکردن از بازیکنان مهمان به برنامه و در واقع حذف بخش گفتگوی ویژه است. حالا دیگر ظاهرا قرار نیست پدیده های لیگ سال تولدش را به عادل بگویند و با سوالِ همیشگی او روبرو شوند:« واقعی؟».


- نودِ دومین روز شهریور هم به کار خودش خاتمه می دهد. درسی که از این برنامه گرفتیم این بود که فوتبال هم جزوی از اشتباهات داوری است! شب تان شلوغ!

کدخبر:9405
  ۵  
آی اسپورت
2015-08-25 01:59:33
نظر دهید

۵ نظر
سینا دلفانی
دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۴، ۲۲:۱۹
چه خوبه که برگشتید.
حسین
دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۴، ۲۲:۲۳
عادل بازم یه کارشناس داوری میاره که به گه پرسپولیس هم تو این بازی داوری به سودش بود هم به ضررش اونوقت که اجازه هست سرمو محکم بزنم روی میز(فنایی.افشاریان.مسعود مرادی)
امیررضا
سه شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۴، ۰۰:۰۹
باز هم بحثای داوری با این جنله که اشتباهات داوری جزیی از بازیه جمع شد
-
سه شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۴، ۰۸:۳۹
چرا از پنالتی ک ترکی نگرفته ننوشتید؟!!
تا سایتای جانبداری مثل شماست تیمتون نتیجه نمیگیره
-
سه شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۴، ۱۰:۴۰
مرد حسابی چرا مسخره می کنی؟! استفاده از ((گزارش زنده)) به جای ((لایو کامنتیتوری)) شباهتی به استفاده ((سه بر دو بر برابر)) با ((مثلث متساوی الساقین)) داره؟ سایت شما هر روز داره دز کلمات انگلیسی که هم معنی فارسیشون خیلی هم رایج و معمول هست رو بیش تر و بیش تر می کنه!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر