فهرست
زارع : ملوان باید آخر می شد تا حاشیه داشته باشد / امیدوارم محجوب، قبل از عید مشکلات بچه‌ها را حل کند/ دلیلی برای این همه حاشیه و این همه مصاحبه نیست
زارع : ملوان باید آخر می شد تا حاشیه داشته باشد / امیدوارم محجوب، قبل از عید مشکلات بچه‌ها را حل کند/ دلیلی برای این همه حاشیه و این همه مصاحبه نیست

زارع : ملوان باید آخر می شد تا حاشیه داشته باشد / امیدوارم محجوب، قبل از عید مشکلات بچه‌ها را حل کند/ دلیلی برای این همه حاشیه و این همه مصاحبه نیست

 آی اسپورت -مازیار زارع کایپتان ملوان بالاخره به حرف آمده و درباره همه چیز صحبت می کند . از ملوان تا تیم ملی و برعکس.

این مصاحبه را به نقل از ایران ورزشی بخوانید:

مازیار، چرا به تیم ملی دعوت نشدی؟
 من که نمی‌توانم در این مورد حرف بزنم. نظر کی روش است و کاری ‌هم نمی توان کرد. باید احترام بگذارم و تلاشم را بیشتر کنم تا شاید در آینده دعوت شوم.
با توجه به اینکه می‌گویند کی روش لیست تیم ملی را بسته چقدر امیدواری که تو هم به برزیل بروی؟ اصلا امیدی داری؟
 چرا امید نداشته باشم؟ من فقط در یکی دو اردوی اخیر دعوت نشده‌ام. به همین دلیل امیدوارم و تلاش می‌کنم. انسان به امید زنده است. اگر باشم که خوشحال می‌شوم و اگر نباشم هم برای تیم ملی دعا می‌کنم. این تنها کاری است که می‌توانم انجام بدهم.
اما کی روش و اسکوچیچ روی پست بازی تو اختلاف‌های بسیاری داشتند. به خصوص وقتی که کروش از اسکوچیچ خواست از تو در پست دفاع وسط استفاده کند. فکر نمی‌کنی دود این اختلاف‌ها در نهایت به چشم تو رفت و به تیم ملی دعوت نشدی؟
 من اینگونه فکر نمی‌کنم. چون کروش و اسکوچیچ با هم صحبت کردند و تعامل خوبی هم داشتند. الان هم چیزی تمام نشده که بگوییم دودش به چشم من رفته. هنوز دو سه بازی مانده و شاید هزار تا اتفاق رخ دهد. من امیدوارم که در این سه بازی عملکرد موفقی داشته باشم و با تیم ملی به جام جهانی بروم.
ملوان امسال نتایج فوق‌العاده‌ای کسب کرده اما انگار این نتایج هم باعث نشده تا اختلاف‌های مدیریتی در تیم شما تمام شود، چرا؟ دلیل این اختلاف‌ها چیست؟
 باور کنید من هم دلیلش را نمی‌دانم. در این چند سال اخیر ندیده بودم که ملوان اینقدر حاشیه داشته باشد! به عنوان نماینده بازیکنان و البته کوچکتر همه بزرگترها از مسوولان خواهش می‌کنم که بس کنند.
تو از کدام حاشیه‌ها حرف می‌زنی؟
 همین مصاحبه‌ها را می‌گویم. از اینور و آنور مدام یکدیگر را می‌کوبند. مدیران قبلی و مدیران جدید. این در شأن ملوان نیست و باید هر چه سریع‌تر تمام شود.
این وسط حق با چه کسی است؟
 شاید هر کدام به نوعی حق داشته باشند اما بحث من این است، لیگ هنوز تمام نشده که اینقدر دعوا و اختلاف در ملوان وجود دارد. مدیران، دعواها را بگذارند بعد از پایان لیگ. باید تلاش کنیم، نباید اینقدر حاشیه کنار نام ملوان باشد.
ملوان قبلا هم چنین حاشیه‌هایی نداشته؟
 داشته اما من در عمرم و از وقتی که یادم می‌آید چنین اختلاف‌هایی را در ملوان ندیده بودم. ما فصل فوق‌العاده‌ای را سپری کردیم و فوتبال زیبایی به نمایش گذاشتیم. نتایجی که امسال ملوان گرفت همه را برگرداند به خاطرات خوب گذشته. همه خوشحال شدند و انزلی به آینده امیدوار شد اما نمی‌دانم این اختلاف‌ها چرا به وجود آمد؟ من می‌گویم وقتی جایگاه خوبی داریم این همه ناراحتی برای چه؟ این همه اختلاف برای چه؟
اما همه تیم‌ها با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند...
 همه مشکل دارند اما به اندازه ملوان نه. شما بروید و در چند روز اخیر ببینید که چقدر خبر در مورد ملوان منتشر شده. فلان مدیر چیزی می‌گوید و بلافاصله آن یکی جواب می‌دهد. به نظرم در فوتبال ایران یا باید جزو دو تیم اول باشی یا دو تیم آخر تا حاشیه‌ای برایت به وجود نیاید. وسط باشی همیشه مشکل پیش می‌آید. اتفاقی که برای ملوان افتاده و واقعا مشخص نیست چه سرنوشتی در انتظارش است!
از نظر ما هم عجیب است که ملوان در فصلی که یکی از بهترین نتایج تاریخش را کسب کرده، اینقدر حاشیه دارد...
 در طول 10 سال اخیر فقط یک بار با نصرت ایراندوست هفتم لیگ شدیم. فکر کنم سال 83 بود. از آن به بعد همه ساله برای نیفتادن می‌جنگیدیم تا امسال که دوباره شدیم همان ملوان سابق. بهترین جایگاه را کسب کردیم، فقط و فقط با زحمات بازیکنان، کادر فنی، کادر مدیریتی و هواداران. من سوالی دارم، وقتی نتیجه گرفته‌ایم، چرا اینقدر حاشیه داریم؟ باید نگاهی به تیم‌های بالاسری یا تیم‌های پایینی خود بیندازیم. بیایید بنشینیم و بودجه‌ها را با هم مقایسه کنیم. ببینید بازیکنان آنها چقدر پول گرفته‌اند و بازیکنان ما چقدر. دو سه تا از پولدارترین باشگاه‌ها، حالا برای نیفتادن دست و پا می‌زنند. سورینت، ذوب‌آهن و مس کرمان، ملوان اما با کمترین بودجه، بهترین نتیجه را گرفته. آیا با این نتیجه باید حاشیه‌ای درست شود؟ باید همه به جان یکدیگر بیفتند؟
کمی واضح‌تر ناراحتی‌ات را بگو...
 من اسم می‌برم. درودگر، محجوب، معمایی، غلامی. تا هر کدام مصاحبه می‌کنند دیگری جوابش را می‌دهد. شاید هر کدام از آنها حق داشته باشند اما به احترام مردم انزلی و بازیکنان بحث را تمام کنند. مشکلات در روزنامه‌ها حل نمی‌شود. به شخصه دلیلی برای این همه حاشیه و این همه مصاحبه نمی‌بینم.
ولی آنها نمی‌توانند تمامش کنند چون یک باشگاه که نمی‌تواند 4 مدیر داشته باشد...
 من بحثم این است اگر اختلافی وجود دارد مدیران سابق و فعلی دور یک میز بنشینند و سنگ‌هایشان را با هم وا بکنند. خدای ناکرده ملوان در خطر سقوط نیست که این همه حاشیه درست شده. ما بازیکنان که مشکلی نداریم. مدیران بگذارند آرامش کنار تیم باشد. اختلاف را به رسانه‌ها نکشند، این را به عنوان کوچکترین عضو ملوان از آنها می‌خواهم.
قطعا این اختلاف‌ها به ملوان هم آسیب می‌رساند. اینطور نیست؟
 صد در صد. اگر همه ما ملوان را دوست داریم باید بنشینیم و ببینیم چه شده و چرا این اختلاف‌ها به وجود آمده؟ خود من واقعا نمی‌دانم چه بگویم. در انزلی که راه می‌روم همه از من می‌پرسند چه شده که مدیران، این همه علیه هم موضع می‌گیرند؟ جوابی برای آنها ندارم چون نمی‌دانم چه بگویم. درودگر برای تیم زحمت کشیده، ناخدا غلامی از وقتی آمده تلاش کرده. محجوب و معمایی هم که در راس کار هستند تعامل خوبی با بازیکنان دارند. امیدوارم طرفین کوتاه بیایند و دیگر تمامش کنند.
این روزها بحث تمدید قرارداد اسکوچیچ وجود دارد. تو موافقی که دراگان بماند؟
 قلبا دراگان را دوست دارم اما من نمی‌توانم تصمیم بگیرم که او بماند یا برود. باید در آن باشگاه را تخته کرد که یک بازیکن برای انتخاب سرمربی تصمیم بگیرد اما دراگان هم شخصیت خوبی دارد و هم از نظر فنی در سطح بالایی است. اگر نظر مرا بخواهند می‌گویم که او بماند.
ملوان در این فصل مشکلات مالی هم داشت اما بازیکنان تیم اصلا اعتصاب نکردند. نقش تو در این اعتصاب نکردن هم پررنگ بود. آن هم به عنوان کاپیتان تیم...
 به هر حال خیلی وقت‌ها من با بچه‌ها صحبت کردم و آنها سر من منت گذاشتند و حرفم را قبول کردند. الان هم امیدوارم آقای محجوب، قبل از عید مشکلات بچه‌ها را حل کند. حق بچه‌های ملوان بیشتر از اینها است. این امید را هم دارم که مشکلات ملوان، همان مشکلاتی که محجوب را کمی دلسرد کرده حل شود تا او با ملوان ادامه بدهد. محجوب آمده تا به ملوان کمک کند، پس باید حمایتش کنیم.

     
آی اسپورت
2014-03-11 16:02:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر