فهرست
آنالیز: نکاتی از آرسنال – لیورپول؛ میزانسنی که به هم خورد
آنالیز: نکاتی از آرسنال – لیورپول؛ میزانسنی که به هم خورد

آنالیز: نکاتی از آرسنال – لیورپول؛ میزانسنی که به هم خورد

مایکل کاکس
 
این از آن صفر – صفرها نبود که از اول قابلِ پیش‎‌بینی باشد. برعکس تنها نتیجه‌یِ نامحتمل تساویِ بدونِ گل بود. این بازی همه چیز داشت به جز گل، و همین آن را به یکی از جذاب‌ترین انواعِ بازی‌ها بدل کرد. از منظری این بازی تغییرِ نقشِ آرسنال بود. هوادارانِ آرسنال سالهاست عادت کرده‌اند به مالکیتِ توپِ بالایِ تیمشان و فرصت‌هایِ پشتِ سرِ همی که نهایتا هیچکدام به گل تبدیل نمی‌شوند. اما اینجا لیورپول بود که نقشِ آرسنال را به عهده گرفته بود. شاگردانِ برندان راجرز بارها در نیمه‎‌یِ اول دروازه‌یِ میزبان را تهدید و پتر چک را وادار به واکنش‌هایی فوق‌العاده کردند. شاید تفاوتِ آرسنالِ جدید در همین است. توپچی‌ها حالا دروازه‌بانی دارند که می‌تواند آن‌ها در چنین شرایطی در بازی نگه دارد.
آرسنال هم البته موقعیت‌هایِ گلزنی داشت. در واقع آرسنال باید همان 10 دقیقه اول از حریف پیش می‌افتاد. اما کمک داور به اشتباه گلِ آرون رمزی را آفساید اعلام کرد. تا اینجایِ فصل لیورپول در بابِ تصمیم‌هایِ تاثیرگذار خوش‌شانس بوده، چون گل‌شان به برونموس هم آفساید بود. جدا از این فرصت، الکسیس سانچز هم در نیمه‌یِ دوم تیرِ دروازه‌یِ مینیوله را لرزاند، کاری که البته کوتینیو در نیمه‌یِ اول دو بار انجام داد. با این حال این روز، روزِ آرسنال نبود. ژیرو خیلی معمولی بود و تعویض شد، اوزیل بیشتر به روحی در زمین می‌مانست و سانچز هم نشان داد هنوز به آمادگیِ کامل نرسیده است.
مشکلِ بزرگِ آرسنال در این بازیِ غیبتِ کوشیلنی (مصدومیتِ کمر) و مرته‌ساکر (بیماری) بود. بیش از اینکه غیبتِ فردیِ این دو احساس شود، غیبتِ زوجشان تاثیرگذار بود. کوشیلنی و مرته‌ساکر هماهنگیِ خوبی باهم پیدا کرده‌اند و بازیِ هم را پوشش می‌دهند. در مقابل گابریل و چیمبرز از میانه‌هایِ ماهِ مارچ در ترکیبِ اصلیِ آرسنال قرار نگرفته بودند. چیمبرز با اینکه به نظر می‌رسد آینده‌اش به عنوانِ یک مدافعِ میانی است، اما تا به حال چه در آرسنال و چه در ساوتهمپتون بیشتر نقشِ دفاعِ راست را داشته است. برایِ این زوجِ کم تجربه مهارِ کریستین بنتکه وظیفه‌یِ بسیار سنگینی بود. این دو از پسِ وظیفه‌شان بر نیامدند و البته نفوذهایِ زیادِ بلرین و مونرئال هم کاملا در ضدحمله‌ها تنهایشان گذاشته بود. درسته که از دست دادنِ دو مدافعِ اصلی در آستانه‌یِ بازی‌ای به این حساسی مشکلِ بزرگی پیش می‎‌آورد، اما ونگر باید نگرانِ واکنشِ پر استرس و بدونِ تمرکز و اعتماد به نفسِ تیمش به شرایط باشد.
در پایان با اینکه به نظر می‌رسید حقِ لیورپول 3 امتیاز می‌توانست باشد، شاگردان راجرز با وقت‌کشی‌هایشان نشان دادند از نتیجه راضی هستند. 7 امتیاز از 3 بازی آمارِ خوبی است، به خصوص اینکه یک امتیازش در زمینِ آرسنال به دست آمده است.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-25 10:05:02
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر