فهرست
گزارش روز : کرانچارعلیه جابر / جوانها نوبت شماست
گزارش روز : کرانچارعلیه جابر / جوانها نوبت شماست

گزارش روز : کرانچارعلیه جابر / جوانها نوبت شماست

آی اسپورت - کرواسی بازمانده شاخص  یوگسلاوی سابق ، تاثیر مهمی در سبک فوتبال ایران داشته است . مربیان کروات تبار ، از استانکو و ایویچ تا همین درجه دو هایی مثل بگوویچ فوتبالیست های ایرانی را با واژه تاکتیک آشنا کرده اند .

گذری به عملکرد کرانچار برای ما ایرانیها گلچینی از مربیان کروات را درذهنمان مجسم می کند....استانکوبا قیافه ای شبیه دیتر هالروردن هنرپیشه آلمانی و اون چرخش معروف شال گردن سرخش,بلازوویچ با جذبه تبلیغاتی وهنر برقراری ارتباط با مخاطب,بگوویچ احساساتی,لوکای بداخلاق برانکوی متین و موقر واز همه مهمتر تومیسلاو ایویچ معروف همه و همه مربیان خوبی هستند...

اما زلاتکو کرانچار....اولین کاپیتان تیم ملی فوتبال کرواسی و مربی این تیم درجام جهانی2006 . کرانچار بازیکن شناس خوبی است.مربی ای که متهم شد نتوانست از  بهترین پاسور فوتبال ما مجتبی جباری دیگر درسپاهان بازی بگیرد .. زلاتکویی که عقیده داشت  آرش افشین بازیکنی است که بعضی مواقع از ته سوزن رد می شود (مانند گلی که درزمان بازیگری در فولاد به استقلال زد که نظیرش را درلیگهای اروپایی می بینیم)و اوقات دیگر از در دروازه هم داخل نمی رود(مانند بازیهایش در سپاهان)...زلاتکوی در آستانه اخراج که ناگهان  مهدی شریفی و علی کریمی 19 ساله را رو کرد . جوانی که باشجاعت زلاتکو تبدیل به بازیساز اصلی سپاهان شده.او کشف های دیگری هم دارد ؛مرادمند مدافع جوان و همچنین پدیده  سال قبل او امین جهان عالیان .

کرانچار مربی ایست  که درعین وقار از خودش خوب دفاع می کند و تصمیمات مهم را سریع و قاطعانه می گیرد و اجازه دخالت به کسی را نمی دهد درعین حال بداخلاق نیست مانند لوکا,با همه در نمی افتد مثل بلازوویچ ,احساسات بگوویچ را ندارد اما مثل برانکو هم زیادی مودب نیست  همانطور که در مونته نگرو با ساویچویچ درافتاد دراینجا هم با علی دایی؛ البته  اگر لازم باشد !

او فردا در دومین بازی سپاهان در آسیا مقابل سامی جابر قرارخواهد گرفت . مهاجمی که فوتبال ایران از او خاطرات خوبی ندارد؛ سرمربی الهلال که موقعیتی شبیه علی دایی را در فوتبال عربستان دارد . زلاتکو که امسال نبردهایی جنجالی با سرمربی پرسپولیس داشته ، برای ادامه کار در سپاهان ، به توفیق در این بازی نیازمند است ، چه او در بازی اول شکست سختی مقابل السد داشت . مسابقه ای که شاید کرانچار بی دلیل یکی دو بازیکن را تا انتها در زمین نگه داشت . او در سخت ترین گروه مقدماتی آسیا ، باید آن باخت را جبران کند و الا ته تهش ، دست مریزادی است و بازگشت به خانه . جایی که دوست نداریم او به آنجا برگردد. 

     
آی اسپورت
2014-03-11 15:28:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر