فهرست
عملکرد ضعیف سپاهان و کرانچار مقابل عربستانی ها
عملکرد ضعیف سپاهان و کرانچار مقابل عربستانی ها

عملکرد ضعیف سپاهان و کرانچار مقابل عربستانی ها

آی اسپورت - سپاهان در ۹ دوره حضور قبلی خود در لیگ‌ قهرمانان آسیا در تمام دوره‌ها با تیم‌های عربستانی هم گروه بوده است و دو فصل قبل با یک تیم عربستانی در مرحله یک چهارم نهایی هم رو به رو شد.
سپاهان در فصل ۲۰۱۱ در مرحله گروهی با الهلال هم گروه بود که در هفته نخست مرحله گروهی آن فصل در ریاض با نتیجه ۲ بر یک از سد الهلال گذشت و در اصفهان نیز دیدار دو تیم با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.


برتری سپاهان در نصف رویارویی‌ها/ یک شکست در خانه

سپاهان در مجموع، ۲۰ بار در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف تیم‌های عربستانی رفته است که از این ۲۰ بازی ۱۰ دیدار را به سود خود به پایان رسانده است و در ۵ بازی مغلوب حریف عربستانی خود شده است. همچنین ۵ دیدار نیز با تساوی به پایان رسیده است.
اولین پیروزی و اولین شکست سپاهان برابر یک تیم عربستانی برابر الاتحاد، رقیب زرد و مشکی پوش خود در اولین دوره لیگ قهرمانان آسیا بوده است.
سپاهان در ۱۰ دیداری که در خانه برابر تیم‌های عربستانی برگزار کرده است در ۷ دیدار پیروز بوده است و یک شکست هم در کارنامه این تیم دیده می‌شود ضمن اینکه در دو دیدار به نتیجه تساوی رضایت داده‌اند.


کرانچار رکورددار شکست به تیم‌های عربستانی

سپاهان در مجموع ۵ بار مغلوب تیم‌های عربستانی شده است و جالب اینکه ۲ مربی در این ۵ شکست حضور داشته‌اند، زلاتکو کرانچار ۳ بار و فرهاد کاظمی ۲ بار در زمان حضور روی نیمکت سپاهان مغلوب تیم‌های عربستانی شده‌اند.
گفتنی است اولین و بدترین شکست سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا در اولین فصل حضور این تیم بود که با ۴ گل مغلوب الاتحاد شد. 


۲۶ گل زده از ۱۹ گلزن متفاوت/ دریافت ۱۴ گل از الاهلی در ۶ دیدار!
زردپوشان دیار نصف جهان در ۲۰ بازی خود برابر تیم‌های عربستانی ۲۶ گل به ثمر رسانده‌اند و این گل‌ها توسط ۱۹ گلزن متفاوت به ثمر رسیده است.
محمود کریمی با ۳ گل بهترین گلزن سپاهان برابر تیم‌های عربستانی بوده است و بعد از او نیز رسول خطیبی، هادی عقیلی، مهدی سیدصالحی، جواهیر سوکای و فرشید طالبی هر کدام با ۲ گل زده در رده بعدی جای دارند.
حسن ماز، مدافع تیم الشباب تنها گل به خودی عربستانی‌ها را به ثمر رسانده و همچنین عمادرضا، حسین پاپی، هادی اصغری، حمید عزیززاده، جلال حسینی، احمد جمشیدیان، فابیو جانواریو، ابراهیم توره، محرم نویدکیا، برونو سزار، محسن بنگر و رادومیر جالوویچ بازیکنانی بوده‌اند که موفق شده‌اند برابر تیم‌های عربستانی با لباس سپاهان گلزنی کنند؛ سپاهانی‌ها در این ۲۰ بازی ۲۷ گل نیز دریافت کرده‌اند که البته ۱۴ گل خورده مربوط به الاهلی عربستان است!

     
آی اسپورت
2014-03-11 15:32:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر