فهرست
فولاد 1- الفاتح صفر / پنالتی بختیار و پنجه سوشا
فولاد 1- الفاتح صفر / پنالتی بختیار و پنجه سوشا

فولاد 1- الفاتح صفر / پنالتی بختیار و پنجه سوشا

آی اسپورت -

لیگ قهرمانان آسیا - هفته ی دوم رقابت ها ، ورزشگاه غدیر اهواز
تماشاگر: 30 هزار نفر
داور: ساتو ریوجی

اخطار : عبدالله علی، جمال عمار و حسین المقوی  از الفتح  و غلامرضا رضایی از فولاد

فولاد:سوشا مکانی، لئوناردو پادوانی، ایوب کلانتری، عبدالله کرمی، سروش رفیعی( از دقیقه 87 لئندرو چاووز)، مهرداد جماعتی، امید خالقی، بختیار رحمانی، شهاب کرمی، غلامرضا رضایی و اسماعیل شریفات( از دقیقه 74 ساسان انصاری)
سرمربی: حسین فرکی

شرح بازی:  

فولاد این بازی را با حمایت حدود 25 هزار هوادار خود هجومی و پرفشار آغاز کرد. بازیکنان فولاد 15 دقیقه ابتدایی مسابقه صاحب چند موقعیت خوب گلزنی شدند. اسماعیل شریفات، غلامرضا رضایی و لئوناردو پادوانی بازیکنانی بودند که می‌توانستند فولاد را به گل برتری برسانند.

بازیکنان الفتح برای خروج از فشار فولاد و گرفتن سرعت بازی، به تاکتیک همیشگی تیم‌های عربی متوسل شدند و در دو صحنه خود را به زمین انداختند. از دقیقه 20 به بعد بازی تا حدودی به تعادل کشیده شد و تیم عربستانی با استفاده از ضد حملات و ارسال از کناره‌ها فرصت‌های گلزنی را به دست آورد که این فرصت‌ها روی عکس العمل‌های سوشا مکانی دروازه بان فولاد راه به جایی نبرد.

همچنین در اواخر این نیمه اسماعیل شریفات بهترین فرصت گلزنی فولاد را از دست داد و شوت آرام این بازیکن توسط دروازه‌بان الفتح دفع شد تا بازی در نیمه نخست با تساوی بدون گل به اتمام برسد.

برنامه هر دو تیم در نیمه دوم به همان شکل نیمه اول دنبال شد. فولاد خوزستان به دنبال روزنه‌ای از میان لایه‌های دفاعی الفتح و تیم عربستانی هم به دنبال وقت کشی از طریق مصدومیت‌های ساختگی و استفاده از ضد حملات. در دقیقه 56 و روی خطایی که روی بازیکنان فولاد رخ داد، درگیری جزیی بین بازیکنان دو تیم روی داد و بازی دقایقی متوقف شد. در نهایت غلامرضا رضایی و مک کاوی از داور ژاپنی مسابقه کارت زرد گرفتند.

فشار حملات فولاد در دقیقه 66 به نتیجه رسید. شوت محکم غلامرضا رضایی از سوی دروازه بان الفتح بازگشت داده شد و سروش رفیعی در آستانه باز کردن دروازه حریف قرار گرفت که توپ با دست مدافع الفتح برخورد کرد. به این ترتیب داور برای فولاد اعلام پنالتی کرد و بختیار رحمانی در دقیقه 68 این پنالتی را به گل تبدیل کرد.

الفتح با دریافت این گل از برنامه‌های دفاعی خود کم کرد و با تعداد نفرات بیشتری حملات خود را ترتیب داد. حسین فرکی هم بعد از گل ساسان انصاری را به جای اسماعیل شریفات وارد زمین کرد تا از هجومی‌شدن تیم الفتح نهایت استفاده را ببرد. انصاری در دقیقه 78 و روی پاس غلامرضا رضایی صاحب موقعیت گلزنی هم شد که این فرصت را از دست داد.

در دقایق تلف شده نیمه دوم، در حالیکه تیم الفتح عربستان فشار زیادی برای جبران گل خورده روی دروازه فولاد وارد کرد، شاگردان فرکی یک موقعیت خوب را به همدیگر تعارف زدند و فرصت افزایش تعداد گل‌های خود را از دست دادند. بازیکنان الفتح روی توپ برگشتی این صحنه، دروازه فولاد را به شدت تهدید کردند که ضربه سر مهاجم این تیم عربستان به سختی توسط سوشا مکانی از روی خط دروازه بیرون کشیده شد.

در یک رفت و برگشت باردیگر الفتحی‌ها موقعیت باز کردن دروازه فولاد را داشتند که ضربه بی‌دقت مهاجم این تیم در نزدیک‌‎های خط شش قدم، راهی اوت شد تا فولادی‌ها نفس راحتی بکشند و بازی با همان یک گل به سود فولاد به اتمام برسد.

شرح گل:

1-0 (فولاد) :  شوت محکم غلامرضا رضایی از سوی دروازه بان الفتح بازگشت داده شد و سروش رفیعی در آستانه باز کردن دروازه حریف قرار گرفت که توپ با دست مدافع الفتح برخورد کرد. به این ترتیب داور برای فولاد اعلام پنالتی کرد و بختیار رحمانی در دقیقه 68 این پنالتی را به گل تبدیل کرد.

بهترین بازیکن:

سوشا مکانی در پایان بازی  مانع از گلزنی بازیکنان الفتح شد و با بازی فوق العاده اش سه امتیاز شیرین را برای فولادی ها به ارمغان آورد 

 

 

     
آی اسپورت
2014-03-11 20:10:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر