فهرست
یادداشت: امیدِ انریکه به لا ماسیا برایِ جایگزینیِ پدرو
یادداشت: امیدِ انریکه به لا ماسیا برایِ جایگزینیِ پدرو

یادداشت: امیدِ انریکه به لا ماسیا برایِ جایگزینیِ پدرو

فرانسسک توماس
 
در اینکه مثلثِ ام.اس.انِ بارسلونا بهترین مثلثِ هجومیِ تاریخ فوتبال است، تردیدی وجود ندارد. مشخص است که تنها در صورتِ مصدومیت یا محرومیتِ یکی از این سه ضلع فرصت به مهاجمِ دیگری برایِ قرار گرفتن در ترکیبِ اصلیِ بارسلونا می‌رسد. اما لوئیس انریکه برایِ اینکه سه سوپراستارش را برایِ مقطعِ حیاتیِ آخرِ فصل آماده نگه دارد، باید از سیستمِ چرخشی استفاده کند و بهشان در فرصت‌هایِ مناسب استراحت بدهد. برایِ این کار انریکه باید به شاگردانِ لا ماسیا اعتماد کند.
در حالِ حاضر به نظر می‌رسد گزینه‌یِ اولِ پوششِ ام.اس.ان، رافینیا آلکانتارا است. هافبکِ جوان و برزیلیِ بارسلونا در هفته‌یِ اول هم بازی کرد. درسته که در تکنیک و دیدِ بالایِ او شکی نیست، اما نمی‌توانیم از رافینیا انتظار داشته باشیم که به یکباره بدل به بالِ چپ شود (پستِ ایدئالِ او جاییست که اینیستا بازی می‌کند). اما انریکه غیر از رافینیا گزینه‌هایِ دیگری هم دارد: مونیر الحدادی و ساندرو رامیرز.
مونیر که تخصصِ بازی در فضاهایِ بسته را دارد اوایلِ فصلِ پیش و در غیابِ سوارز، درخششِ زیادی برایِ بارسلونا داشت. اما بازگشتِ ستاره‎‌یِ اروگوئه‌ای از محرومیت باعث شد تا مونیر به نیمکت منتقل شود و بعد هم به بارسلونایِ بی فرستاده شد تا به این تیم برایِ بقا در دسته‌یِ دوم کمک کند. این تصمیمِ انریکه تاثیری منفی رویِ روندِ رشدِ مهاجمِ جوانش داشت.
ساندرو رامیرز هم فصلِ پیش وضعیتی شبیه به مونیر الحدادی داشت. شماره‌یِ 19 جدیدِ بارسلونا فصلِ پیش 12 بار برایِ تیمِ اول بازی کرد، که البته بیشترِ آن‌ها به عنوانِ بازیکنِ تعویضی بود. رامیرز این فصل هم در برنامه‌هایِ انریکه جای دارد و امیدوار است سرعت و قدرتِ گلزنیِ بیشترش نسبت به مونیر، فرصتِ بیشتری برایِ بازی در لیگ برایش ایجاد کند.
آیا رافینیا، الحدادی و رامیرز تنها گزینه‌هایِ پوششِ ام.اس.ان در حالِ حاضر هستند؟ پاسخِ کوتاه، بله است. شاید برایِ همین است که خیلی از هوادارانِ بارسلونا هنوز درک نمی‌کنند چطور باشگاه اجازه‌یِ انتقالِ آداما ترائوره را به استون ویلا داد. ترائوره، برعکسِ همکلاسی‌اش در لا ماسیا، جرارد دلوفو، تکنیک، سرعت و کیفیتِ  بالایِ خودش را نشان داده بود و می‎‌توانست حداقل تا ژانویه و آمدنِ آردا توران و الکس ویدال، کمکِ زیادی به تیمش کند.
دستِ آخر چه کسی می‌داند؟ شاید رافینیا، الحدادی و رامیرز بدل به بازیکنانی شوند که انریکه انتظارش را دارد و بتوانند جایِ خالیِ نام‌هایِ بزرگ را در نوکمپ پر کنند. پدرو هم سالِ 2009 چنین فرصتی نصیبش شد و جوابِ اعتمادِ پپ گواردیولا را با 23 گل داد. پس بهتر است فارق‌التحصیلانِ جدیدِ لا ماسیا پدرو را الگویِ خودشان قرار دهند.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-26 11:20:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر