فهرست
اینفوگراف: درخشش گومیس بعد از بونی
اینفوگراف: درخشش گومیس بعد از بونی

اینفوگراف: درخشش گومیس بعد از بونی

آی‌اسپورت – سوانزی این فصل را هم با قدرت آغاز کرده است. 5 امتیاز از 3 بازی ممکنه چندان آمارِ خوبی نباشد، اما فراموش نکنیم که یک امتیاز از این 5 امتیاز در استمفورد بریج به دست آمد و یک امتیاز دیگرش هم در زمینِ ساندرلند و در حالیکه که شاگردانِ گری مانک فرصت‌هایِ بسیاری را از دست دادند.
چهارضلعی خطِ حمله‌یِ سوانزی، شاملِ جفرسون مونترو، آندره آیو، گیلفی سیگوردسون و بافتیمی گومیس عاملِ اصلیِ این شروعِ درخشان بودند. در این میان گومیس که یک سال پیش از لیون به سوانزی آمده بود، بیش از بقیه از فرصتی که نصیبش شده بود استفاده کرد. پیش از شروعِ جامِ ملت‌هایِ آفریقا و انتقالِ ویلفرد بونی به من سیتی، گومیس تنها 16 بار در لیگ برایِ تیمِ ولزی بازی کرده بود که 12 بارش به عنوانِ بازیکنِ ذخیره بود. درخششِ بونی که 25 گل در 54 بازی برایِ تیمِ گری مانک زده بود، به ناچار فرصتِ کمی به گومیس می‌داد. اما بعد از فروشِ او به سیتی، گومیس کم کم نقشِ اصلی در خطِ حمله‌یِ سوانزی را به خودش اختصاص داد. مهاجمِ 30 ساله‌یِ فرانسوی تا  اینجایِ سالِ 2015، 9 گل برایِ سوانزی زده است (تنها 4 بازیکن در این سال در لیگ بیشتر از او گل زده‌اند). گومیس در جدولِ گلزنانِ این فصلِ لیگِ برتر فعلا با 3 گل، بعد از ریاض مارزِ لستر (4) در رده‌یِ دوم قرار دارد.
سوانزی فصلِ پیش به رهبریِ گری مانکِ جوان با 56 امتیاز در رده‌یِ هشتمِ جدول قرار گرفت. این تعداد امتیاز بالاترین رکوردِ سوانزی در سطحِ اولِ فوتبالِ جزیره بود. اگر شاگردانِ مانک به فرمِ خوبشان همچنان ادامه دهند، بعید نیست بتوانند امسال هم رکوردِ خودشان را بشکنند.
 
 
کد خبر: 9409
 
     
آی اسپورت
2015-08-26 11:38:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر