فهرست
یادداشت: بازگشتِ شکوهمندِ "وازا"؛ این مرد
یادداشت: بازگشتِ شکوهمندِ "وازا"؛ این مرد

یادداشت: بازگشتِ شکوهمندِ "وازا"؛ این مرد

آدام بیت
 
وین رونی بینِ 3 گلزنِ برترِ تاریخِ لیگ برتر است و تنها دو بازیکن، دو افسانه، و 17 گل بینِ او و جایگاهِ بهترین گلزنِ تاریخِ یونایتد ایستاده‌اند. کارِ رونی برایِ رسیدنِ به رکوردِ 50 گلِ ملی و بدل شدن به بهترین گلزنِ تاریخِ انگلیس خیلی ساده‌تر است. چندتا بغلِ پایِ ساده مقابلِ سن مارینو، هفته‌یِ آینده کار را تمام می‌کند. وقتی همه‌یِ این حقایق را در نظر می‌گیریم، خیلی عجیب به نظر می‌رسد وقتی لویی ون گال از ماروان فلینی برایِ گزینه‌یِ خطِ حمله حرف می‌زند و عجیب‌تر اینکه خیلی‌ها هم از نظرش استقبال می‌کنند. یا شاید هم عجیب نباشد. چون رونیِ خارج از فرم واقعا عذابی برایِ هوادارانِ یونایتد بوده و هست.
یکی از تلخ‌ترین و عذاب‌آورترین صحنه‌ها برایِ یونایتدی‌ها تماشایِ توپ‌هایی است که به وین رونیِ خارج ار فرم می‌رسد و به جایِ یک کنترلِ ساده، کمانه می‌کند و از دست می‌رود. رونی قدرتِ این را دارد که وقتی خارج از فرم است خودش را به عنوانِ بدترین بازیکن، بینِ ستاره‌هایِ دنیایِ فوتبال نشان دهد.
اما حالا چی؟ بعد از یک هت تریک مقابلِ بروژ توصیفی غیر از درجه یک نمی‌توانیم از رونی داشته باشیم. این کاریست که رونی می‌کند، کاری که بیش از یک دهه است انجام داده. هت تریکِ رونی شاملِ دو تک به تک و یک دروازه‌یِ خالی بود. اگر شک و تردیدی در کیفیتِ این گل‌ها داشتیم، حضورِ چیچاریتو هرناندز و آن پنالتی از دست رفته و آن گلِ خالی خیالمان را راحت کرد. رونی جوری گل می‌زند که انگار ساده‌ترین کارِ دنیاست. حالا وقتِ خوبی است که یادمان بیاید هری کین، مدعیِ جوانِ لقبِ بهترین مهاجمِ انگلیس، شش بازی است گل نزده است.
وین رونی به تولدِ سی سالگی‌اش نزدیک می‌شود و بالاخره یک روز اولدترافورد را ترک خواهد کرد. روزی می‌آید که مهاجمی بهتر از رونی پا به اولدترافورد می‌گذارد و شماره‌یِ 10 کاپیتان را بر تن می‌کند. اما دیشب شاهدِ سه گل و سه دلیل برایِ این بودیم که چنین اتفاقی به این زودی‌ها نمی‌افتد. از رود ون نیستلروی و لویی ساها و دیمیتار برباتوف و کارلوس توز گرفته تا رابین ون پرسی و رادامل فالکائو، ستاره‌هایِ زیادی آمده‌اند و کنارِ رونی بازی کرده‌اند و همه اولدترافورد را ترک کرده‌اند. اما "وازا" همچنان هست و کارِ خودش را می‌کند...
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-27 10:46:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر