فهرست
گزارش: قرعه‌کشیِ چمپیونز لیگ؛ کی به کی می‌خورد؟
گزارش: قرعه‌کشیِ چمپیونز لیگ؛ کی به کی می‌خورد؟

گزارش: قرعه‌کشیِ چمپیونز لیگ؛ کی به کی می‌خورد؟

آی‌اسپورت – قرعه‌کشیِ دورِ گروهیِ چمپیونز لیگ امروز در موناکو انجام می‌شود. بارسلونا، قهرمانِ سالِ گذشته که در سیدِ یک است، فرصتِ این را دارد که لقبِ اولین مدافعِ قهرمانیِ موفق در تاریخِ این رقابت (در فورمتِ جدید از 1992 به بعد) را به خودش اختصاص دهد. آخرین تیمی که در سطحِ اولِ اروپا موفق شد از مقامِ قهرمانی‌اش دفاع کند، میلانِ آریگو ساکی بود در 1990.
اما توضیحِ قرعه‌کشی و گروه‌بندی: 32 تیم در چمپیونز لیگِ امسال حاضرند که در 8 گروهِ 4 تیمی دورِ اول را برگزار خواهند کرد. برایِ اولین بار در تاریخِ چمپیونز لیگِ سیدِ اولِ شاملِ مدافعِ عنوانِ قهرمانی و 7 قهرمانِ لیگ‌هایِ معتبرِ اروپا یعنی انگلیس، اسپانیا، ایتالیا، آلمان، فرانسه، پرتغال و روسیه است. به دلیلِ اینکه بارسلونا هم قهرمانِ لا لیگاست و هم چمپیونز لیگ، جایِ هشتم در سیدِ اول به آیندهوون قهرمانِ هلند رسیده است. در ضمن امسال اولین سالی است که قهرمانِ یوروپا لیگ جوازِ حضور در چمپیونز لیگ را پیدا کرده است. پس اسپانیا هم برایِ اولین بار پنج تیم در این تورنمنت دارد: بارسلونا، رئالِ مادرید، اتلتیکو مادرید، والنسیا و قهرمانِ یوروپا لیگ، سویا. نکته‌یِ مهم این است که تیم‌هایِ هم‌وطن نمی‌توانند در یک گروه قرار بگیرند.
به دلیلِ سیستمِ جدیدِ سیدبندی، سیدِ دومِ امسال شاملِ بزرگانی چون رئالِ مادرید، منچستر یونایتد، منچستر سیتی، آرسنال، اتلتیکو مادرید، والنسیا، پورتو و بایر لورکوزن است. به همین دلیل امکانِ رویاروییِ ژوزه مورینیو با تیمِ سابقش، رئال و لویی ون گال با تیم‌هایِ سابقش، بایرن و بارسا زیاد است. دورِ گروهی قرار است دو هفته، یا سه هفته یک بار از تاریخِ 15 سپتامبر تا 9 دسامبر برگزار شود و در نهایت دو تیمِ اولِ هر گروه به دورِ حذفی صعود خواهند کرد.
امسال دو تیمِ تازه‌وارد به چمپیونز لیگ داریم: خنت، قهرمانِ بلژیک و آستانا از قزاقستان. مالمو، قهرمانِ سوئد هم برایِ دومین سالِ پیاپی است که به جمعِ بزرگانِ اروپا می‌رسد. با اینکه این اولین حضورِ بوروسیا مونشن گلادباخ در فرمتِ جدیدِ چمپیونز لیگ است، اما این تیم 39 سالِ پیش به فینالِ جامِ باشگاه‌هایِ اروپا رسیده بود.
بعد از پایانِ دور گروهی و قرعه‌کشیِ پلی آف، بازی‌ها بعد از دو ماه تعطیلی از 16 فوریه دوباره آغاز می‌شوند و نهایتا قهرمانِ فصلِ 2015-2016 در استادیومِ سن سیرویِ میلان در 28 می مشخص خواهد شد. این چهارمین میزبانیِ جوزپه مئاتزا است. آخرین بار بایرن مونیخ سالِ 2001 والنسیا را در ضرباتِ پنالتی شکست داد و قهرمان شد.
 
لیستِ کاملِ تیم‌ها
 
سیدِ یک: بارسلونا، بایرن مونیخ، یوونتوس، چلسی، بنفیکا، پاریس سن ژرمن، آیندهوون، زنیت
سیدِ دو: رئالِ مادرید، اتلتیکو مادرید، پورتو، من سیتی، من یونایتد، آرسنال، والنسیا، لورکوزن
سیدِ سه: شاختار، سویا، لیون، دینامو کیف، المپیاکوس، زسکا مسکو، گالاتاسرای، رم
سیدِ چهار: باته بوریسوف، بوروسیا مونشن گلادباخ، ولفسبورگ، دینامو زاگرب، ماکابی، خنت، مالمو، آستانا
 
 
کد خبر: 9409
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-08-27 11:38:08
نظر دهید

۱ نظر
-
پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴، ۱۲:۱۳
سه تیم تازه
ماکابی♥
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر