فهرست
نکته‌یِ روز: رکوردهایی برایِ رسیدن، رکوردهایی برایِ شکستن
نکته‌یِ روز: رکوردهایی برایِ رسیدن، رکوردهایی برایِ شکستن

نکته‌یِ روز: رکوردهایی برایِ رسیدن، رکوردهایی برایِ شکستن

آی‌اسپورت – در تاریخ چمپیونز لیگ، به علاوه‌یِ جامِ باشگاه‌هایِ اروپا، تنها دو مربی موفق شده‌اند سه بار جامِ قهرمانی را بالایِ سر ببرند: باب پیزلی با لیورپول در سال‌هایِ 77، 78 و 81 و کارلو آنچلوتی با میلان در سال‌هایِ 2003 و 2007 و با رئالِ مادرید در 2014. بعد از این دو مربی سر الکس فرگوسن با دو قهرمانی و دو نایب قهرمانی، پرافتخارترین مربیِ این چمپیونز لیگ محسوب می‌شود.
اما امسال دو مربی هستند که می‌تواند از سر الکس پیشی بگیرند و به رکوردِ سه قهرمانیِ باب پیزلی و کارلو آنچلوتی برسند؛ ژوزه مورینیو و پپ گواردیولا. مورینیو سالِ 2004 با پورتو قهرمان شد و سالِ 2010 با اینتر میلان. پپ هم که سال‌هایِ 2009 و 2011 با بارسلونا دو بار منچستر یونایتدِ سر الکس را در فینال شکست داد و قهرمان شد. بدین ترتیب چلسی و بایرن اگر قهرمانِ این فصل شوند، مربیانشان به باشگاهِ سه‌تایی‌ها خواهند پیوست. اما مورینیو این شانس را دارد که لقبِ تنها مربی‌ای که با سه تیمِ مختلف این تورنمنت را فتح کرده را به خودش اختصاص دهد.
اما جدالِ جذابِ دیگرِ امسال روبرویِ دو ابرستاره‌یِ فوتبالِ دنیا است: کریستیانو رونالدو و لیونل مسی، بازیکنانی که فوتبالِ معاصر با آن‌ها تعریف می‌شود. مسی و رونالدو شانه به شانه‌یِ هم با 77 گل رکوردِ بیشترین گلِ زده در چمپیونز لیگ را دارند و این فصل می‌تواند جدا از رقابتِ همیشگیِ رئال و بارسا، رقابتی بینِ این دو ستاره برایِ پیشی گرفتن از هم باشد.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-27 12:06:14
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر