فهرست
اینفوگراف: وضعیتِ عجیبِ خطِ دفاعیِ چلسی
اینفوگراف: وضعیتِ عجیبِ خطِ دفاعیِ چلسی

اینفوگراف: وضعیتِ عجیبِ خطِ دفاعیِ چلسی

آی‌اسپورت – چلسیِ مورینیو در اولین فصلِ حضورِ آقایِ خاص در استمفورد بریج (2004-2005) تنها 15 گل خورد. حالا 3 هفته از لیگِ برتر را پشتِ سر گذاشته‌ایم و چلسی 7 گل خورده است، یعنی 47 درصد از کلِ گل‌هایِ فصلِ 2004-2005. مشکلِ چلسی کجاست و چه بلایی سر خطِ دفاعیِ این تیم آمده است؟
ساده‌ترین جواب فرمِ بدِ برانسیلاو ایوانوویچ و سسک فابرگاس است. تنها آدام لالانایِ لیورپول در 3 هفته‌یِ اول به اندازه‌یِ این دو بازیکنِ چلسی دریبل خورده است (8). ایوانوویچی که به آقایِ مطمئن مشهور بود و چندین و چند سال بهترین مدافعِ راستِ لیگِ برتر به حساب می‌آمد، هفته‌یِ اول مقابلِ جفرسون مونترویِ سوانزی نابود شد و هفته‌یِ دوم برابرِ رحیم استرلینگِ سیتی. کنارِ او سسک فابرگاس هم به عنوانِ یکی از دو هافبکِ دفاعیِ چلسی، روزهایِ بسیار بدی را پشتِ سر می‌گذارد و کمکِ کمی به نمانیا ماتیچ برایِ حمایت از خطِ دفاعیِ تیمش می‌کند.
آمار کاملا گویاست: چلسی تا آخرِ هفته‌یِ سوم بیشترین شوت به چهارچوب را متحمل شده و بیش از هر تیمِ دیگری رویِ ضرباتِ کرنر دروازه‌اش تهدید شده است. این آمار برایِ تیمِ ژوزه مورینیو غیر قابل باور است. مربی‌ای که استادِ بازیِ دفاعی است حالا با بحرانی شدید در تیمش مواجه شده است. آیا با خریدِ احتمالیِ جان استونز خطِ دفاعیِ چلسی تقویت خواهد شد و این دورانِ کابوس‌وار را پشتِ سر خواهد گذاشت؟ آیا این تنها چند بازیِ عجیب بود، یا سندرومِ فصلِ سومِ مورینیو دوباره به کار افتاده و چلسی در راهِ سقوط است؟ رسیدن به جوابِ این سوال‌ها یکی از جذاب‌ترین نکاتِ هفته‌هایِ آینده‌یِ لیگِ برتر خواهد بود.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-08-27 13:08:14
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر