فهرست
پرسش روز: پرشورها کی آشتی می‌کنند؟
پرسش روز: پرشورها کی آشتی می‌کنند؟

پرسش روز: پرشورها کی آشتی می‌کنند؟

آی اسپورت-تراکتور از روزی که ورود مجددش به بالاترین سطح فوتبال کشور را جشن گرفت، می‌شد انتظار اتفاق جدیدی را داشت. تیمی قدیمی، پر هوادار،مظلوم و دوست داشتنی. مظلومیتی که شاید بتوان گفت عده معدودی با سود بردن از آن و سوار بر موج احساسات پاک هواداران این تیم شدن، سعی در بهره برداری به نفع خود داشتند و دارند. با تمام این اوصاف تراکتور آمد و فرهنگ جدیدی با خود آورد. فرهنگ با تیم ماندن تا دور ترین جای ایران، فرهنگ« عیبی یخ» وخیلی چیزهای خوب دیگر. البته اشتباه هم کم نبود مثل نگاه قومیتی به تیم‌های دیگر یا آوردن پرچم کشورهای دیگر به استادیوم. ولی آیا غیر از این است که همه ما اشتباه داریم؟ اما اشتباه امسال مسئولین تراکتور کار را به جایی رساند که پرشورها قهر کردند، به ورزشگاه خودی‌هم نمی‌آیند و البته واکنش منفعلانه به تیمشان که عشقشان بود و هست دارند.اینکه خواستند در این بازار آشفته بازیکن دل به سربازانی خوش کنند که با قیمت ارزان جذب می‌شوند اشتباه مهلکی بود. بعد از اتفاقات پارسال و بازی کذایی با نفت و تمام حاشیه‌های بعد از آن تراکتورسازی به نیروهایی احتیاج داشت که بجنگند، برای دفاع از حیثیتی که به گمانشان به تاراج رفته در زمین جان بدهند و مانند گلادیاتورها بعد از بازی نای بلند شدن نداشته باشند.اما چه شد؟ بازیکنان موقت جذب شدند، بازیکنانی که دلشان با تراکتور نیست و برای جایی که دل آنجا نیست سر نمی‌دهند، ساق جلوی ساق حریف نمی‌گذارند وبد تر از همه حتی ارتباط خوبی با هواداران ندارند چون می‌دانند رفتنی هستند. در عوض بومی‌ها یا رفتند یا به نیمکت دوخته شدند و این شد که برای بازی پرشورها حتی در خانه با تصاویر صندلی‌های خالی روبه رو می‌شویم. البته امیدواریم این شرایط موقت باشد و هواداران تراکتور مجددا هوای استادیوم رفتن کنند و نگذارنند پرچم تیم حریف در ورزشگاه تبریز خودنمایی کند، چرا که لیگ با بازی‌های کم هوادار راهی جز سقوط پیش پای خود نمی‌بیند. این جمله که فوتبال متعلق به هواداران است، کلیشه نیست بلکه واقعیتی است که با نگاه به بازی تیم‌های کم هوادار به درستی آن پی می‌بریم.فوتبالی سرد و خواب آور که کسی به آن توجه نمی‍‌کند.
  ۳  
آی اسپورت
2015-08-27 16:37:03
نظر دهید

۳ نظر
در مکتب تیراختور
پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴، ۱۹:۲۹
امثال واسیلی قوجا-کمالوندها-جلالی ها-قلعه نوعی ها-خطیبی ها و حتی تونی روزی می آیند و روزی هم خواهند رفت !
ولی آنجه که بر جای می ماند نام تیراختور و هوادارانش است !
باید تعصبات خشک و خالی را کنار گذاشت و منطقی به قضایا نگاه کرد !
متاسفانه و شوربختانه در این ۵ هفته سپری شده ،از تیراختور بازیهای خوبی را مشاهده نمی کنیم !
دلایل عدیده ای دارد
۱:شاکله تیم عوض شده است
۲:بازیکنان سرباز(سربار)زیادی به تیم آمده اند(که با عشق و تعصب کار نمی کنند و فقط و فقط می خواهند گذران خدمتشان را بکنند و به تیمهای مربوطه شان باز گردند)
۳:بازیکنان باتعصبمان را از تیم خارج کردند که همین بازیکنان در گسترش عالی و با تعصب کار می کنند(محمد ابراهیمی-اسدی-اکرامی -کیانی و….)
۴:بازیکنان جایگزین آن طور که باید و شاید نتوانستند برایمان مثمر ثمر واقع شوند(یونس حمزه کبریت بی خطر بوده و نتوانسته جای خالی ادینهو را به خوبی پر کند)ایان رمزی و داسلیوا تا حدودی موثر بازی کردند(فقط محمدرضا اخباری بهترین بازیکن سربازمان بوده)همین و بس
۵:وقتی تیم خوب بازی نمی کند و یا نتیجه هم نمی گیرد باطبع انگیزه هواداران برای حضور در استادیوم هم کمرنگ می شود به عنوان مثال:پرسپولیس هر چند نتیجه نمی گرفت ولی چون بازی تماشاگرپسندی را ارائه می کرد تماشاگرانش را به استادیوم می کشاند
به نظرمان باید به تیم شوک اساسی داده شود !
تونی تیم را خودش بسته و نمی تواند خرده و ایراد بگیرد که بازیکنان مورد نظر من ،جذب تیم نشده است !
این نوع مصاحبه ها به نوعی توجیه کردن و صورت مسئله را پاک کردن است !
چند هفته پیش بود که تونی در مصاحبه پیش از بازی گفته بود:
آنقدر بازیکن خوب داریم که ارنج ۱۱ نفر بازیکن گذاشتن را سخت کرده است !
در بازیهای آسیایی هم همیشه این تکه کلامش بود که :
من مسی و رونالدو را ندارم و نیمکتم خالی است
در این چند هفته کلا به تیممان ناامید شدیم مگر اینکه در این تعطیلات ۲۰ روزه ،به کادر فنی تیم ،یک مربی ایرانی کاربلد اضافه شود که بتواند حرفهای تونی را به بازیکنان منتقل کند !
پسر تونی ،نمی تواند این کار را به خوبی انجام دهد !
غلامرضا باغ آبادی نامی است آشنا که در زمان قلعه نوعی در کنار تیم بوده و می تواند تیراختور را از این مخمصه بیرون بیاورد !
بازی بعدی ما با سپاهان اصفهان می باشد که اصلا و ابدا ما هواداران دوست نداریم تیراختور امتیازی در آن بازی حیثیتی ،از دست بدهد !
لاجرم باید تیراختور تا روز مسابقه با سپاهان به وحدت تاکتیکی برسد !
نیمه دوم بازی با استقلال اهواز به مراتب خوب تر از نیمه اول بود !
به دلیل اینکه فرید کریمی و بختیار رحمانی به تیم اضافه شدند !
وقتی یک بازیکنی نمی تواند کارهای محوله از سوی مربی را به نحو احسنت انجام دهد باید به نیمکت تبعید شود !
در نیمه دوم بهترین موقعیت در محوطه جریمه نصیب حمزه یونس قرار گرفت که در آن صحنه هم پاس داد(که اگر ادینهو بود تک ضرب آن موقعیت خوب را تبدیل به گل می کرد)
فرید کریمی پا به توپ به نظر من نوعی ،از حمزه یونس مفید تر است !
انشاالله تیراختور دوباره به روزهای اوجش باز گردد چون زیبنده و شایسته این تیم نیست که در رده هشتم جدول به سر برد.
یوسف
پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴، ۲۰:۲۸
پرشورها با رفتن سپاه از تبریز آشتی می کنند! از اینکه الان ماشین سازی هیئت مدیره ش سپاهی نیست خوشحالم و واقعا علاقه مندم بازیهاش رو پیگیری کنم که ایشالا امسال بیاد لیگ. در اینصورت مطمئن باشین طرفدارای ماشین باز هم تو شهر پرشورها غوغا میکنن. مشکل تراختور سهامی هست که در اختیار سپاه هست.
امیر تبریز اوغلی
پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴، ۲۳:۱۴
بلا تراختور اهداف دیگری داریم. قهرمانیش پیش کش لنگ و کیسه و زدک... ئر ضمن پرچم اذربایجان وترکیه هم میاریسم. و بلامارد خلیج عربی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر