فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

آی اسپورت- بعد از مدت ها، نود دوباره در یک شب غیرتخصصی روی آنتن خواهد رفت. برنامه ای با موضوع مسابقه فردای ستارگان جهان و ستارگان فوتبال، سینما، هنر، تلویزیون، خبر و ... در  ایران!


پیش از برنامه 1: تا پیش از شروعِ نود، احتمالا بیشتر مخاطبان این برنامه در حال تماشای خندوانه هستند. برنامه ای که امشب اولین قسمت از مناظره کمدین ها را روی آنتن خواهد برد. خندوانه ای ها تصور می کند که این اولین مناظره کمدین ها در تلویزیون است اما ما خوب می دانیم که این اولینش نیست!


پیش از برنامه 2: چپ و راست دفاع رئال در فینال 2002 گلاسکو، امشب قرار است مهمان نود باشند. سالگادو و روبرتو کارلوس البته از بدو ورود به ایران هم هتل شان را تغییر داده اند و هم کنفرانس خبری را لغو کرده اند و بعید قید حضور در نود را نیز زده باشند!


پیش از برنامه 3: حدس می زنیم عادل و رفقا تمامِ چند روز گذشته را صرف جستجوی ویدئو برای مهمان های امشب کرده باشند و در برنامه قرار است به جای سوال پرسیدن از آن ها، همین ویدئوها نشان داده شوند. باید امیدوار باشیم بر خلاف شبِ حضور باره سی، حداقل پنالتی های خراب شده سالگادو و کارلوس به آن ها نشان داده نشود.پیش از برنامه 4: میشل سالگادو در زمان ورود به تهران به لحاظ پوشاک هنوز نمی دانست به چه شهری سفر کرده است. او احتمالا قبل از نود باید کمی بیشتر درباره ایران تحقیق کند!


-نود که امشب دیرتر از همیشه آغاز شده، حدود 6 دقیقه نیز دیرتر از زمان وعده داده شده بالاخره روی آنتن می رود.-سوال نظرسنجیِ برنامه به محبوب ترین چهره در تیم ستارگان جهان اختصاص یافته است. سه گزینه اول احتمالا پرسپولیس، روبرتو کارلوس و فیگو خواهند بود. یا برعکس.فردوسی پور هنوز توضیح نداده است که چون سوال نظرسنجی ست، قرعه کشی بین همه شرکت کننده ها برگزار خواهد شد.


-درست مثل دوران بازی، خداداد عزیزی توی تمرین تیم ستارگان هم همانقدر شوخ و ناراضی است. او در کنار کنایه زدن به هنرمندانِ تیمش، درباره آماده بودن احمدرضا عابدزاده به شوخی های این روزهای او در تمرین اشاره می کند و می گوید:« احمد آقا آماده ست، انگشت‌هاش آماده ست!».-نودی ها ادامه صحبت خداداد را سانسور کرده اند. آنجا که او تصویربردار این برنامه را به خاطر نشستن توی زمین مسابقه مهمان یکی از کنایه های همیشگی اش می کند. یکی از همان جمله ها که هیچوقت مرز شوخی و جدی بودنشان مشخص نیست.


مهمان‌های کهکشانی

-فردوسی پور آنقدر در فصل جدید نود مهمان به برنامه اش دعوت نکرد تا اولین مهمان‌هایش در فصل تازه این برنامه، میشل سالگادو و روبرتو کارلوس داشتند.-از روبرتو کارلوس درباره ایران سوال می شود و واکنش او، یک خنده بلند است. او البته به گفته خودش همیشه آرزو داشته ایران را ببیند.


-لا به لای صحبت های سالگادو، اشاره به بهرام شفیع واضح به نظر می رسد. او تاکید دارد که هر صبح جمعه برای تماشای برنامه او بیدار می شود و آرزو داشته به ورزش و مردم برود اما بهرام شفیع از او دعوت به عمل نیاورده است.


-روبرتو کارلوس دغدغه ویژه بازی فردا را روبرو شدن با ستاره بزرگ تیم ستارگان ایران کامران نجف زاده می داند. چهره ای که قرار است برای تیم پروین به میدان برود و ممکن است با یکی از گرازش های بیست و سی طورش، ستارگان جهان را در بین دو نیمه از حضور در ایران پشیمان کند.


-توی کلیپ برنامه نود لحظات زیادی از درخشش روبرتو کارلوس و موهای میشل سالگادو دیده می شود!-نود تصاویری از شماره های 2 و 3 تاریخی رئال پخش می کند که احتمالا خودِ آن ها هم کمتر دیده اند.-بر خلاف سالگادو که تجربه های تلویزیونی او را تبدیل به چهره ای خوش صحبت کرده است، روبرتو حوصله زیادی ندارد و سرعت فوتبال اش به حرف زدن اش منتقل نشده است. عادل روزمه کارلوس را برای او تعریف می کند و این بازیکن با تکان دادن سر به تایید آن می پردازد.-مجری نود چند بار سراغ اتفاقات مشکوک در شکست های رئال با کی‌روش را می گیرد و مطمئن می شود که آب های فولادشهر و داوران ایرانی به سانتیاگوبرنابئو نرسیده اند!


-- توقع از عادل فردوسی پور بیشتر از این حرف هاست که پیروزی 5 تایی بارسا برابر رئال را «بازی رونالدینیو» بداند. آن مسابقه چند سال بعد از جدایی رونالدینیو و در اولین روزهای حضور مورینیو روی نیمکت رئال مادرید رقم خورد.


-سالگادو و کارلوس خسته هستند و قصد دارند به سرعت استودیوی نود را ترک کنند. عادل اما همچنان قصد سوال پرسیدن از آن ها را دارد. بعید نیست که سی ان ان به زودی پرونده گروگانگیری توی استودیوی نود را رسانه ای کند!


-خنده های بلندِ کارلوس روی ویدئوی اشک ریختن سالگادو. این شاید لحظه ویژه گفتگوی دو ستاره مهمان نود امشب باشد.


-معلم های فیزیک از روبرتو کارلوس متنفرند. هر چه آن ها به بچه ها ثابت کرده اند را این مرد برزیلی رد کرده است!-رائول و نیمار، پاسخِ سالگادو و کارلوس به سوالِ تکراری مسی یا رونالدو هستند. عادل مسی را انتخاب می کند. انتخاب ما، استیو مک منمن. حتی با این اینکه بدقولی کرده و با تیم ستاره ها به ایران سفر نکرده است.


-قرار بوده همه چیز در این سفر برای کمک به بیماران ام اس باشد و این بیماری روی پیراهن ستارگان ایران نیز نقش بسته است. با این وجود نام یک شرکت بازاریابی اینترنتی روی پیراهن ستارگان جهان نقش بسته است. این دو چهره امروز در همایش این شرکت نیز حاضر بوده اند و حالا با نشان دادن نام آن در نود، به خوبی برای این شرکت تبلیغ کرده اند. شرکتی که طبعا ارتباطی به بیماری ام اس ندارد.


-خیلی ها از تماشای دوباره علی پروین در قامت یک مربی خوشحال هستند. سلطان البته حالا دیگر از دستورهای به شدت پیچیده تاکتیکی و کلمات محبت آمیز برای بازیکناش استفاده نمی کند!


-تصویر علی کریمی با شکمی جلوآمده، کمی نگران کننده به نظر می رسد. جادوگر باید بیشتر از این ها مراقب علی کریمی بودن اش باشد و دست به آن نزند.


-پروین باید در جریان بازی حواسش را معطوف مهدی هاشمی نسب کند تا این بازیکن برای دومین بار از تیم او به تیم رقیب نرود و با لباس تیم ستارگان جهان به تیم پروین گل نزند و در کنار زمین غش نکند!

-«18 تا دروازه خالی خراب کردی!». خداداد عزیزی همچنان مرد اول تیم ستارگان ایران است و این بار به عادل فردوسی پور کنایه می زند. او ظاهرا حرف های غیر قابل پخش زیادی را نیز جلوی دوربین می زند که کاش حداقل روی وبسایت نود قرار می گرفتند! 

-از استندآپ کمدی خندوانه تا خطِ تلفنی برنامه نود. امیرمهدی ژوله این روزها مشهورترین فرد مبتلا به بیماری ام اس در ایران است. نویسنده محبوب این سال های مهران مدیری که به گفته خودش چوب خوشگلی‌اش را خورده و درگیر این بیماری شده است. او در همه سال های فعالیت به بهترین شکل با ام اس مبارزه کرده اما این موضوع دلیل نمی شود که تصور کنیم متن هایش بهتر از پیمان قاسم خانی هستند!-نصفِ جمعیت ایران به عنوان به عنوان خبرنگار در سی آی پی فرودگاه حاضر هستند. #ما‌همه‌خبرنگار‌هستیم.


-لوئیس فیگو به گزارشگر نود درباره احساس اش از ورود به ایران می گوید و در تلویزیون ایران فقط صدای او را داریم و سیمایش را نه، تا لحظه ای که یک نمای نزدیک تر از او بدهند و فقط نصف لباس هایش معلوم شود!


-ویتو بایای پیر با موهایی که دیگر در کار نیستند. او آنقدر عوض شده که حالا خوش اخلاق ترین بازیکن تیم ستاره ها باشد. بایا تنها بازیکن این تیم است که تلفظ انگلیسی جمله های میثاقی را تحمل می کند. 


-فرناندو کوتو انگار برای دعوا به تهران آمده است. او احتمالا خبر ندارد در ایران مردی که دعوا می کرد، رفته است.


-بعد از سه ساعت، نود پنجم/ششم شهریورماه به پایان می رسد. برای فوتبالی ها عصر این جمعه طبیعتا دلگیر نخواهد بود. هر چند که عادل به عنوان بازیکن تیم ستارگان کمی دیرتر از ساعد مدنظر پروین خواهد خوابید تا نشان دهد درگیر حواشی شده است. شبت‌تان عجیب! کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2015-08-28 02:23:48
نظر دهید

۲ نظر
-
جمعه ۶ شهریور ۱۳۹۴، ۰۰:۵۱
نویسنده لنگی بامزه حرفای پزشک لنگو بخون اصن دست سپاهانیا ب اب نرسیده بوده
هوشنگ
جمعه ۶ شهریور ۱۳۹۴، ۱۰:۰۹
شبت‌تان عجیب! به کل متن می ارزید :)
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر