فهرست

فن پرسی: دوست دارم دلیل تصمیمات مربی ها را بدانم

آی اسپورت- فن پرسی در رقابت های این فصل دو بار دچار آسیب دیدگی شد و گفته می شود که او تمرینات مویس را دلیل این مشکل می داند. او حتی در یکی از تمرینات منچستریونایتد در پاییز گذشته، با مویس بحث کرد.

لوئی فن خال، سرمربی تیم ملی هلند نیز تایید کرد که تاکتیک های مویس، شرایط را برای فن پرسی دشوار کرده.

این ملی پوش هلندی اعلام کرد که در یکی دو فصل اخیر توجه بیشتری به تصمیمات سرمربی تیمش دارد و تاکید کرد که دوست دارد دلیل تصمیمات مربیان را بداند:" بعضی مربیان می دانند چطور از بازیکنان شان استفاده کنند. آنها این کیفیت را دارند.

من هر چقدر مسن تر و باتجربه تر شدم، به کارهایی که مربیان انجام می دهند، حساس تر شدم.

دوست دارم بدانم چرا این کار را انجام می دهیم یا چرا آنطور تمرین می کنیم.وقتی جوان تر بودم، چنین سوالاتی نمی پرسیدم اما اکنون برایم جالب است بدانم که چرا مربی ام، یک تصمیم خاص را گرفته است.

می خواهم بدانم چرا آنها بعضی کارها را انجام می دهند و چرا بعضی توصیه ها را به بازیکنان می کنند. چرا می خواهند که تیم، به یک شیوه خاص بازی کند.

من اکنون به همه این مسائل بیشتر فکر می کنم. من به همه امور فنی تیم توجه بیشتری دارم."

فن پرسی که در تابستان 2012 توسط فرگوسن از آرسنال به منچستریونایتد برده شد، در یک سال اخیر، شاهد تغییرات تیم ملی هلند هم بود؛ جایی که فن خال جای برت فن مارویک را گرفت.

" من در فصول اخیر، با مربیان زیادی کار کردم. من 8 سال در آرسنال با ونگر کار کردم و در تیم ملی هلند هم شرایط با حضور برت فن مارویک با ثبات بود.

اکنون در 18 ماه گذشته، از ونگر به فرگوسن و حالا کار با دیوید مویس. در هلند هم بعد از فن مارویک، لوئی فن خال، سرمربی شد.

نمی توانم یکی از آنها را برتر از دیگری بدانم؛ از همه آنها چیزهای زیادی یاد گرفتم."

فن پرسی که حدود یک دهه است  در لیگ برتر انگلیس بازی می کرد، در مورد شرایط پر فشار این رقابت ها هم صحبت کرد و گفت:" نمی توانم بگویم که نسبت به چهار سال قبل قوی تر شده ام یا ضعیف تر.

همه ما دردها و آسیب هایی داریم اما معتقدم که برای هر بازیکنی که در لیگ برتر بازی می کند، بسیار مشکل است که در تمام سال آماده باشد.

فشار بازی ها در لیگ برتر قابل مقایسه با سایر لیگ های دنیا نیست.  ما دو جام داریم (جام حذفی و جام اتحادیه) و اگر تیم تان  در رقابت های اروپایی باشد و برای بازی های ملی هم دعوت شوید، فشار کاری خیلی زیاد می شود.

من شکایتی از این بابت ندارم. باید مانند همه بازیکنان با این فشار کنار بیایم اما می توانم بگویم که ورزش حرفه ای، خیلی به سلامتی ارتباطی ندارد."

     
آی اسپورت
2014-03-11 18:02:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر