فهرست

گزارش روز: در مورد سرمربی جدید چارلتون چه می دانید؟

آی اسپورت- چارلتون سرانجام امروز صبح کریس پاول را اخراج کرد تا با خوسه ریگا، در هفته های پایانی به دنبال راهی برای ماندن در دسته اول باشد.

اما این مربی جدید را کسی می شناسد؟

خوسه ریگای 56 ساله در اوپه یه، در شمال لیژ، به دنیا آمد. او که متاهل و دارای دو فرزند است، برای باشگاه ها هاکورت و ویسه بازی کرد و پس از آن وارد دنیای مربیگری شد. 

او بیشتر به خاطر رساندن تیم های کوچک به دسته های بالاتر شهرت دارد. او در دو مقطع هدایت ویسه را برعهده داشت و این تیم را به دسته دوم بلژیک رساند. همچنین با آر اِی ای سی مونس، به دسته اول صعود کرد.

ریگا که در کادر فنی استاندارد لیژ هم بود، در سال 2011 به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شد اما روزهای خوبی در این باشگاه نداشت. تیم او از لیگ اروپا حذف شد و در لیگ هم در رتبه پنجم قرار گرفتند. به همین دلیل تصمیم گرفت از پستش استعفا بدهد. او سپس راهی قطر شد تا ستاره جوان فوتبال قطر را برای جام جهانی 2022 آماده کند.


http://up.rossoneri.ir/privete/uploads/fc88fd50c71.jpg


شاید تجارب مربیگری او برای هدایت چارلتون خیلی چشمگیر نباشد اما ریگا مدرک حرفه ای یوفا را دارد و در بلژیک، مدرس مربیگری هم هست. او تکنیک های تمرینی را زیر نظر ژرار هولیه، اریک گرتس و تروند سولید آموخت و برای تیم ملی بلژیک، نقش بازیکن یاب هم بازی کرد. او مدتی هم به عنوان کارشناس تلویزیونی فعالیت کرد.

آخرین شغل ریگا، کار در آکادمی باشگاه میلان بود.

یک نکته جالب در کارنامه او، دعوت ژوزه مورینیو از او برای کار کردن با بازیکنان رئال برای یک هفته، در زمان حضور آقای خاص در برنابئو بود.

آیا او با این رزومه، می تواند چارلتون را نجات بدهد؟ باید صبر کرد و دید.

     
آی اسپورت
2014-03-11 18:35:08
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر