فهرست

یادداشت روز: شب سرنوشت ساز کاکا در ویسنته کالدرون

آی اسپورت - به دلایل متعددی بازی امشب میلان مقابل اتلیکو مادرید برای کاکا یک بازی معمولی نیست. او به عنوان یکی از باتجربه ترین بازیکنان میلان باید ناجی این تیم شود و به میلان کمک کند تا با تغییر شرایط بازی رفت، فصل نا امید کننده ی خودش را با حضور در جمع 8 تیم اروپا کمی بهبود ببخشد.

کاکا به خوبی شرایط بازی در ویسنته کالدرون را می داند. او در اولین بازی خود در دربی مادرید برای رئال موفق به گلزنی شد. آخرین باری که او در ویسنته کالدرون به میدان رفته است سال قبل و در جریان پیروی 2-1 رئال در برابر اتلتیکو بوده است. میلان حالا چنین نتیجه ای را نیاز دارد تا بتواند باخت 1-0 در بازی رفت را جبران کند.

میلان به کاکا احتیاج دارد، به کاکا واقعی. نه آن بازیکنی که از زمان حضور کلارنس سیدورف به جای آلگری تحت عنوان کاکا بازی می کند!! او تنها سایه ای از کاکا است. آمار و ارقام کاکا زیر نظر سیدورف کمی فرا تر از یک فاجعه است. کاکا زیر نظر سیدورف هیچ گل و هیچ پاس گلی نداده است. چه کسی این مسئله را باور می کند؟!


http://forzaitalianfootball.com/wp-content/uploads/2012/08/kaka.jpgاز زمانی که سیستم میلان به 1-3-2-4 تغییر کرده است کاکا نتوانسته آن بازیکن زمان آلگری شود. او زیر نظر آلگری پیشرفت قابل توجهی داشت. 58 بار توانست پشت محوطه جریمه حریف توپ را لمس کند و موقعیت بسازد در حالی که این عدد در زمان سیدورف به 51 تقلیل یافته است.

سرعت کاکا این روزها کاهش یافته است، تمرکز کافی ندارد و شانس های گلزنی زیادی را از دست می دهد(نظیر آنچه که در برابر یووه انجام داد). تبعید او به سمت چپ خط میانی باعث کاهش تاثیر گذاری او شده است. با این حال اما سیدورف به هیچ عنوان نمی تواند از کاکا به عنوان یکی از تاثیرگذار ترین مهره های تیمش عبور کند. مخصوصا در لیگ قهرمانان اروپا که کاکا در آن تجربه های گرانبهایی دارد. کاملا قابل پیش بینی بود که کاکا در بازی با اودینزه در ترکیب اولیه قرار نداشته باشد، او نیاز به استراحت داشت تا در بهترین فرم خود در شب سرنوشت ساز میلان در ویسنته کالدرون ظاهر شود.

http://u.goal.com/376300/376384_hp.jpg

آماده بودن یا نبودن کاکا تا حد زیادی می تواند بازی میلان را تحت تاثیر قرار دهد. اگر او در فرم ایده آلش نباشد اصلا تعجب نخواهیم کرد که میلان نیز نتواند بازی خوبی را به نمایش بگذارد. کاکا باید در تیمی که سیدورف قصد ساختن آن را دارد نقش محوری ایفا کند.

سه شنبه شب آزمون بزرگی برای کاکا است. او باید بار دیگر به جهانیان ثابت کند که تمام نشده است. کمتر کسی وجود دارد که فراموش کند بهترین بازیکن اسبق فوتبال جهان چگونه توانست میلان را در راه فتح لیگ قهرمانان یاری کند. اکنون دوباره میلان نیازمند همان کاکا است. سه شنبه شب کاکا این فرصت را خواهد داشت تا بار دیگر به همه ثابت کند که هنوز هم برای تبدیل شدنش به خاطره راه درازی باقی مانده است.

ترجمه: شهاب شهابی

     
آی اسپورت
2014-03-11 18:40:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر