فهرست
گزارش روز: بحران جدیت در بازیِ خیریه!
گزارش روز: بحران جدیت در بازیِ خیریه!

گزارش روز: بحران جدیت در بازیِ خیریه!

آی اسپورت-  مسابقه منتخب ستارگان بازنشسته جهان و ستاره های فوتبال ایران، احتمالا جدی ترین مسابقه خیریه ای بود که در تمام تاریخ تماشا کرده ایم!  تصور می شد این مسابقه قرار است درست مثل همه جدال های دیگری که در این ژانر شکل می گیرد، برای مخاطب خنده دار و مفرح جلوه کند اما جدیت این جدال از همان روز اول ورود سالگادو و کارلوس به فرودگاه آغاز شد. آن ها که از شلوغی ها و بی نظمی ها کلافه بودند، توی استودیوی نود نیز در آستانه عصبانی شدن قرار گرفتند و نشان دادند که تا حدودی تحث تثیر شرایط سفرشان هستند.


جدیتِ مسابه خیریه تهران، در روز نبرد نیز کاملا عیان بود. در درجه اول، در چنین مسابقه هایی تیم ها با شعارهای امیدبخش به درون زمین مسابقه می روند اما تیم خارجی با شرکت بازاریابی اینترنتی ایرانی برای اسپاسرینگ قرارداد داشت و تیم ایرانی نیز با یک شرکت خودروسازی به توافق رسیده بود تا لباس تیم ها کملا تبلیغاتی باشد. در جریان مسابقه نیز به نظر می رسید هر دو تیم، تنها برای پیروز شدن بازی می کنند و مسابقه را تا سر حد توان  جدی گرفته اند.


علی پروین، اجازه حضور هنرمندها در ترکیب تیمش را نمی داد. بازیکنان دو تیم به هم اجازه عبور و نزدیک شدن به دروازه ها را نمی دادند و به صورت مداوم مشغول کل کل های شخصی با تیم بودند، نفرات ستاره زمین دائم به داور اعتراض می کردند و حتی خطاهایی در زمین شکل می گرفت که بعضا حتی در فوتبال های حساس هم کمتر دیده می شوند!  علاوه بر این، ناراحتی بازیکنان سرشناس تیم ستارگان از سوال های خبرنگاران ایرانی و دعوای دو مهاجم نوک تیم سبزپوش میدان در رختکن، نشان از هر چیزی داشت، به جز یک مسابقه خیریه. تنها صحنه جالب مسابقه شاید، اخراج نمایشی بایا توسط افشاریان بود که آن لحظه نیز با واکنش منفی بیشتر مخاطبان بازی روبرو شده است.


اینکه یکی از دو تیم- که اتفاقا میزبان هم هست و در مقابل تماشاگران پرشمار خودی بازی می کند- فرصت گل زدن در یک دیدار خیریه و نمایشی را به دست نیاورد، عمقِ فاجعه درباره مسابقه را نشان می دهد. این اتفاق تقریبا در همه نقاط دنیا محال است، به جز کشوری که در آن با همه خبرها و اتفاق ها و گرانی ها شوخی می شود و جدی بودن، فقط مختص بازی های خیریه فوتبال است!  البته که هواداران ایرانی حق داشته اند برای این بازی، آزادی را پر نکنند.


کدخبر:9405
  ۱  
آی اسپورت
2015-08-29 15:57:13
نظر دهید
۱ نظر
-
شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۴، ۱۶:۰۱
هههههههه بی مزه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر