فهرست
منتقدی در نقشِ جوانگرایی؛ تیم ملی جوان‌تر از سایپای جلالی
منتقدی در نقشِ جوانگرایی؛ تیم ملی جوان‌تر از سایپای جلالی

منتقدی در نقشِ جوانگرایی؛ تیم ملی جوان‌تر از سایپای جلالی

آی‌اسپورت- مجید جلالی به عنوان یکی از جدی‌ترین منتقدهای کی‌روش مطرح است. جلالی همواره روی نقطه‌ای به کی‌روش فشار وارد می‌کند که خودش را در آن زمینه استاد می‌داد. البته به حق هم صحبت‌های آقا معلم خیلی بی‌ربط نیست و علاقه زیادی به جوان‌گرایی دارد. هر چند که در عمل مشخص شده سرمربی پرتغالی پوست‌اندازی بیشتری نسبت به جلالی داشته است. کی‌روش در جواب منتقدانی که معتقند او علاقه‌ای به جوان‌گرایی ندارد، یک جواب مشخص دارد: «بازیکن باید خوب بازی کند. سن ملاک نیست. جوان‌وپیر بودن هم مهم نیست. هر کدام بهتر بود در ترکیب من جای می‌گیرد.»
با نگاهی به لیست جدید تیم ملی، سنِ کم بازیکنان دعوت شده به چشم می‌آید. سرمربی‌ای که در صحبت‌هایش حرفی از جوان‌گرایی به زبان نیاورده، میانگین سنی بازیکنان تیم ملی را به 25.7 کاهش داد. کی‌روش تیمِ پیرِ 29 ساله را به 27 رسانده بود. و حالا میانگین حوالی عدد 25 است. اتفاقی که نشان می‌دهد کارلوس کی‌روش هم برخلاف صحبت‌هایش، تفکر جوانگرایی را جای انداخته است.
اما با نگاهی به خریدهای این فصلِ سایپا کمی به صحبت‌های جلالی تردید می‌کنیم. مجید جلالی که از حامیان درجه یک جوان‌گرایی است، در عمل تیمش را مسن کرده است. با خریدِ نوروزی، رضایی و نکونامِ سی‌وخوردی ساله، سایپا یکی از پیرترین تیم‌های لیگ برتر است. جلالی در آخرین دیدار تیمش مقابل سپاهان هم تیمی را روانه مسابقه کرد که 27.8 سال داشت. در ترکیب این تیم، پنج بازیکنِ بالای سی‌سال حضور داشتند. اتفاقاتی که نشان می‌دهد آقا مجید هم فقط یک منتقد خوب است.


کدخبر: 9407
     
آی اسپورت
2015-08-29 16:50:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر