فهرست
درباره شاهکار مدیریتی پرسپولیس/ اداره باشگاه، سرِ چهارراه!
درباره شاهکار مدیریتی پرسپولیس/ اداره باشگاه، سرِ چهارراه!

درباره شاهکار مدیریتی پرسپولیس/ اداره باشگاه، سرِ چهارراه!

آی اسپورت- حاصلِ فعالیت های نبوغ آمیز وزارت ورزش برای انتخاب مدیران پرسپولیس، به آنجا می رسد که باشگاه پرهوادار تهرانی 5 هفته بعد از شروع رقابت های لیگ برتر، هنوز هم اسپانسر ندارد. مدیرانی که هر هفته بلدند درباره برانکو و عملکرد فنی او اظهارنظر کنند، همچنان در انجام وظیفه اصلی شان وامانده اند تا بی پولی، زودتر از آنچه تصور می شد گریبان تیم سرخپوش تهرانی در این فصل را بگیرد. مدیران این روزهای پرسپولیس، به جای تلاش برای جذب اسپانسر که قاعدتا نیز نباید کار خیلی سختی برای باشگاهی در جایگاه قرمزها باشد، بازگشت به حداقل 30 سال قبل را تجربه کرده اند و از هواداران شان خواسته اند به حساب باشگاه پول بریزند!


توی برآوردهای باورنکردنی مدیران پرسپولیس، به نظر آن ها باورشان شده که تیم 40 میلیون هوادار دارد. این عدد که همیشه از تخمین و تخیل آمده، بدون تردید فاصله زیادی با واقعیت دارد. فراموش نکنیم که برای بازی های پرسپولیس در حال حاضر، تنها یک پنجم آزادی پر از هوادار می شود و این یعنی آمار دوستداران پرسپولیس دیگر نسبتی با این آمار در گذشته ندارد. علاوه بر این، طرح پول گرفتن مستقیم از هوادارها بارها اجرا شده و تا کنون هیچ سرنوشتی به جز شکست نداشته است.


باشگاهی که صاحبان اصلی اش با فریبکاری از خصوصی شدن آن جلوگیری کرده اند،  دست نیاز به سوی هواداران دراز کرده تا ضعف در یافتن اسپانسر را با این روش جبران کند.روشی که روزهای دهه شصت و گونی های پولی که به رختکن تیم می رسید را تداعی می کند تا ثابت شود مدیریت پرسپولیس، آنقدر خودش را توی بن بست می بیند که چاره ای جز بازگشت به گذشته و امتحانِ ابتدایی ترین و عجیب ترین راه ممکن برای درآمدزایی را باور ندارد.


هواداری که همین حالا و بدون کمک مالی مستقیم به باشگاه، هر هفته حق خودش می داند برای سرمربی تیم حیا کن/رها کن سر بدهد، وقتی حتی 5 هزار تومن به صورت مستقیم به حساب باشگاه واریز کرد، چه رفتاری با تیم خواهد داشت و از چه زاویه ای به پرسپولیس نگاه خواهد کرد و چقدر حق برای خودش قائل خواهد بود تا در تصمیم های باشگاه دخالت کند؟ از آن گذشته، چه تضمینی وجود دارد که این پول، صرفِ خود باشگاه شود و همانند حوزه های دیگر مملکت، به جیب های بالادستی ها واریز نشود؟ رفتار این روزهای صاحبان صندلی مدیریت پرسپولیس، یادآور یکی از شخصیت های سریال کلاه قرمزی است. همان کاراکتری که بدون فاش کردن هویت و با کلاهی که نصف صورت اش را پوشانده بود، هیچ پنلی به جز اعتراف به فقیر بودن و دست دراز کردن در مقابل دیگران نداشت.کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2015-08-30 13:56:16
نظر دهید

۲ نظر
آرش عنایت
دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۴، ۰۶:۵۳
بسیار زیبا
آراز
دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۴، ۱۵:۱۶
احسنت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر