فهرست
کی‌روش: بدون بازی تدارکاتی چگونه می‌توانیم تجربه کسب کنیم؟
کی‌روش: بدون بازی تدارکاتی چگونه می‌توانیم تجربه کسب کنیم؟

کی‌روش: بدون بازی تدارکاتی چگونه می‌توانیم تجربه کسب کنیم؟

آی اسپورت- سرمربی تیم ملی کشورمان چند روز قبل از دومین بازی ایران در راه جام جهانی روسیه گفت که تمام تلاش خود را می‌کند تا تیم ملی به هر نحوی به جام جهانی راه پیدا کند. کی‌روش در گفت‌و‌گو بافارس گفت:

می‌خواهم برای چهارمین بار در جام جهانی حضور داشته‌باشم
علاقمندم که تجربه حضور با 4 تیم را در 4 جام جهانی داشته باشیم. این کار را در دنیای مربیگری تا کنون فقط یک یا دو مربی انجام داده‌اند و اگر به چنین موفقیتی برسم برایم مطلوب خواهد بود. برای رسیدن به جام جهانی از میان سهمیه های آسیایی سه تیم بنام ‌های استرالیا، ژاپن و کره جنوبی این کارت اعتباری را دارند و در اولویت اول قرار دارند، بنابراین از میان تیم‌های های ملی ایران، عربستان، امارات، قطر، چین، کره شمالی و ازبکستان، یک تیم از میان این هفت تیم شانس بعدی را دارد. از میان این 7 کشور ایران باید برای رسیدن به جام جهانی تلاش کند، با این تفاوت که آنها از امکانات خوبی برخودار هستند و هزینه های زیادی هم می کنند.
بدون بازی تدارکاتی چگونه می‌توانیم تجربه کسب کنیم؟
ایرانی ها شور و شوق فراوانی برای فوتبال دارند و به همین دلیل نیاز ندارند که کسی بخواهد این شور را در آنها به وجود آورد و همین موضوع فرصت بزرگی برای ایران محسوب می شود، اما واقعیت یک چیز است؛ چند بار می توان در این فوتبال معجزه کرد؟ در شرایط فعلی فوتبال دنیا پول حرف اول را می‌زند و ما برای ایجاد ساختار و امکانات نیازمند منابع هستیم. برای آمادگی بهتر تیم ملی ایران نیازمند بازی های دوستانه است، اما اگر این دیدارهای تدارکاتی انجام نشوند، چگونه می توان در عرصه‌های بین المللی کسب تجربه کرد؟! روش موجود یک بازی موش و گربه است و کنار آمدن به چنین شرایطی واقعا کار دشواری است.

بازیکنان هنوز نیاز به تجربه دارندما برای رسیدن به برزیل و حضور در جام جهانی 2014 فشارهای متعددی را تحمل کردیم، برای سفر به برزیل نه تنها با تیم های ملی قدرتمند بازی نکردیم، بلکه حریف ما در آن مسیر رویارویی با چند تیم دسته اولی از آفریقای جنوبی بود. امیدوارم برای دوستان‌مان که با آنها بازی کردیم این حرف من  سوءتفاهم نشود،‌چون آنها برای ما عالی بودند و ما سپاسگزار آنها هستیم، اما واقعیت این است که بازی با تیم های دسته اولی برای ما کافی نبودند. بازیکنان زیادی برای حضور در جام جهانی بازیکنان زیادی بلوغ یافته اند اما هنوز هم به تجارب بیشتری نیاز داریم. ما می خواهیم با رقابت های بیشتری به جام جهانی برویم و پیروز شویم،‌در این راه به بازیکنان خوب و با تجربه ای نیاز داریم.

مسی می‌توانست ایرانی باشد
به نظرم عملکرد ما در برزیل عالی بود و تیم ملی ایران و بازیکنانم جایگاه زیادی به دست آوردند و بدون شک برای کشورشان کسب افتخار کردند؛ مخصوصا مقابل تیم ملی آرژانتین. ما در آن مسابقه به جادوی مسی باختیم و اگر داور پنالتی روی اشکان دژاگه را می گرفت، حتی می توانستیم تیم پیروز میدان باشیم. در آن دیدار اطمینان داشتم که آرژانتین قادر به گلزنی نیست، اما مسی برای آنها جادو کرد. آرژانتین در تیمش همه چیز داشت، از جمله لیونل مسی. مسی می توانست ایرانی باشد، اما خدا خواست که او در آرژانتین متولد شد.علاوه مسی، آنها داور را هم داشتند که حواسش پرت شد و پنالتی ایران را نگرفت، در واقع یک پنالتی جنجالی را نگرفت. در جام جهانی 2014 خیلی سخت تلاش کردیم و جنگیدیم، اما 50 درصد از خواسته ما برآورده شد.

هنوز برای صعود وضعیت خوبی در جدول داریم
بیش از 50 درصد از نفرات تیم ملی جوان شده‌اند و اکنون تیم تازه ای در اختیار داریم. در بازی قبلی مان مقابل ترکمنستان آنها به ما گل زدند و با همین گل شرایط مسابقه کمی برای ما پیچیده شد،‌اما جای هیج بهانه ای نیست.باید ترکمنستان را تحسین کنیم چون برای کسب نتیجه خیلی خوب تلاش کردند و جنگیدند. در آن دیدار تجربه کافی برای کسب 3 امتیاز را نداشتیم، اما هنوز برای صعود به مرحله بعدی مسابقات مقدماتی جام ملت های آسیا وضعیت خوبی داریم. گوام بازیکنانی را در اختیار دارد که آنها در لیگ آمریکا حضور دارند و من از نتایج قبلی این تیم غافلگیر نشده ام چون می دانم که برخی از بازیکنان گوام جنبه های رقابتی را در آمریکا آموخته‌اند. با توجه به فیلم هایی که از این تیم دیده‌ام، می‌دانم حریف سخت کوش، منظم و سازمان یافته ای هستند.

کد خبر: 9401
     
آی اسپورت
2015-08-31 01:29:34
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر