فهرست
تمجدید فیگو از ایرانی‌ها: به شما افتخار می‌کنم
تمجدید فیگو از ایرانی‌ها: به شما افتخار می‌کنم

تمجدید فیگو از ایرانی‌ها: به شما افتخار می‌کنم

آی‌اسپورت- لوئیز فیگو چهره دوست داشتنی فوتبال دنیا که البته بارسایی ها به او علاقه ای ندارند، از سفر به ایران و بازی در ورزشگاه آزادی لذت برد. فیگو قبل از ترک تهران، در فرودگاه از این سفر کاملا راضی بود و می گفت، امیدوار است دوباره به کشورمان برگردد. فیگو خیلی کوتاه در این باره گفت: «چیزی که من در ایران دیدم واقعا مهربانی و محبت مردم تان بود. هیچ رفتار بدی ندیدم و از سفر به ایران لذت بردم.»
فیگو جزو بازیکنانی بود که به شدت در ورزشگاه تشویق شد. به نوشته خبر ورزشی، پس از ورود ستاره ها به زمین، هواداران اولین نفر فیگو را تشویق کردند که با واکنش او همراه شد. لوئیز در طول بازی هم خیلی تشویق شد و با خوشحالی ورزشگاه را ترک کرد. فیگو در این باره می گوید: «فهمیدم که مردم ایران خیلی خونگرم و صمیمی هستند. واقعا افتخار می کنم که به کشور شما آمدم و توانستم ایران و ایرانی ها را از نزدیک ببینم.»
او از یک بابت دیگر هم خوشحال است: «اینکه توانستم ایرانی ها را از نزدیک ببینم و آنها را بشناسم. قطعا هر جای دنیا بروم و درباره ایرانی از من سوال کنند، حرف های خوبی می زنم و می گویم آنها مردمانی خونگرم و با احساس هستند که از ما استقبال فوق العاده ای داشتند.» در همان شروع بازی اتفاقی افتاد که برای فیگو مثل یک علامت سوال بود. وقتی از او پرسیدیم که چیز جالبی در ایران دیدید، پاسخ داد: «وقتی داور سوت شروع بازی را زد، تیم ایرانی که توپ را در اختیار داشت به ما پاس داد. بازیکن شما توپ را به زمین ما انداخت تا بازی را شروع کنیم. دلیل این کار چه بود؟ واقعا برای من جالب است که چنین کاری کردند چون در هیچ جای دیگر من چنین اتفاقی را ندیده ام.»
 وقتی به فیگو توضیح دادیم که این مسئله نشات گرفته از فرهنگ ایرانی است که در واقع با این کار به حریف احترام می گذارند. فیگو پس از شنیدن این توضیحات، گفت: «واقعا باید از بازیکنان ایرانی تشکر کنم که به ما احترام گذاشتند. در طول بازی هم رفتار خوبی در زمین داشتند. همانطور که گفتم ایرانی ها بسیار مهربان و با محبت هستند. این کار را هم به خاطر مهربانی انجام دادند. حالا خاطرات بهتری از سفر به ایران دارم و امیدوارم کاری که شما کردید، در همه جای دنیا انجام شود. متاسفانه به خاطر مشغله هایی که داشتم نتوانستم در کشورتان بمانم اما حتما در فرصتی خوب، دوباره به ایران سفر می کنم.» 


کدخبر: 9407
     
آی اسپورت
2015-08-31 12:41:11
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر