فهرست
استقلال اهواز و ذهنیت برد به هر قیمت: همه برای خودمان
استقلال اهواز و ذهنیت برد به هر قیمت: همه برای خودمان

استقلال اهواز و ذهنیت برد به هر قیمت: همه برای خودمان

یک. سیاوش بختیاری زاده، سرمربی استقلال اهواز پیش از بازی هفته گذشته این تیم برابر استفلال اظهارنظر جالب و البته پر سروصدایی داشت؛ «هر وقت اجازه دادند در سوز و سرمای شدید تبریز و مشهد دقیقه سی کنار زمین بیاییم و با بخاری خودمان را گرم کنیم ما هم اجازه می دهیم بازیکنان کنار زمین بروند و آب بنوشند. چرا این امتیاز را برای ما قائل نمی‌شوند که در تبریز و مشهد در سرمای شدید ساعت دوازده به میدان برویم. زمانی که بازیکن بودم به دلیل فیزیک بدنی ما که در گرما زندگی می‌کنیم نمی‌توانستم در آن شرایط سخت سرما بازی کنم اما به اجبار این کار را می‌کردیم. چرا باید این امتیازات برای استقلال و پرسپولیس باشد؟ ما به تغییر زمان بازی به شدت اعتراض داریم و حتی خواهان برگزاری بازی در ساعت هفده هستیم. امیدوارم روز بازی هوا ده درجه گرمتر هم شود.» البته که گرمای طاقت فرسا و گردوغبار خوزستان تقصیر  شرایط اقلیمی منطقه و برخی سو مدیریت ها در سال های قبل تر است و نه بختیاری زاده و استقلال اهواز و استقلال خوزستان و فولاد، اما وسط کلی جنجال این روزهای لیگ برتر، این یکی دیگر واقعا قابل تحمل نیست. این که تیمی فصل قبل ترش به مشقت لیگ یکی بماند و بعد پول بگذارد در پاکت و تقدیم تیم قهرمان کند و جایش را در لیگ برتر بگیرد و بعد هم این طور روی مشکل بزرگ این هفته ها مانور بدهد و مشخص کند که برخلاف آن چه تصورش را می کردیم، گرمای اهواز برای همه آن قدرها هم بد نشده.
دو. این طور وقت ها باید فکری کرد. به حال آدم های شبیه بختیاری زاده و کلاه کج و مجموعه هایی شبیه استقلال اهواز. به این که چه طور هدف تحت هر شرایطی وسیله شان را توجیه کرده و این قدر تمامیت خواه و انحصارطلب بارشان آورده. مجموعه ای که حالا، چهار هفته بعد از شروع لیگ، تمام هم و غمش این است که چرا تیم های رقیب در اهواز بیش تر از این ها عذاب نمی کشند! باید به این فکر کرد که چه فعل و انفعالی رخ داده که یکی شبیه بختیاری زاده به این شخصیت رسیده. این که چشم هایش خیره مانده به آفتاب و به جای زمین، در آسمان دنبال پیروزی می گردد. از همان دسته تیم هایی که به وقتش دنبال راهی می گردند که چه طور قلم کنند، چه طور وقت بکشند، چه طور سر داور داد بکشند و توجیه اش کنند و هزار یک دست مایه مشابه. قهرمان های اعصاب خراب و خشونت. تیم هایی که اگر بازی روال خودش را بگیرد، محال است دست پر برگردند و چشم شان دوخته به همین حاشیه هاست. که بدشان نمی آید دردسری درست کنند و حریف را به هر نحوی تحت تاثیر قرار بدهند. گرما و آلودگی هوای اهواز یک بحران ملی است؛ بحرانی که همه – باید – نگران امروز و فردایش باشیم و جدی اش بگیریم. همه ای که حکما استقلالی های اهواز را هم دربرمی گیرد، اما شرایط حاکم آن ها را برده به جایی که نباید. به این که قاطی سرفه و خلط هایشان، از شرایط ویژه اهواز اسلحه بسازند و بگذارند روی شقیقه سایر تیم ها و آن ها را هم – هر طور که شده – پای سفره ی خاکی این روزهای شهرشان بنشانند. این که تمام لیگ متفق القول باشند که بازی های اهواز چند ساعتی عقب تر برود و سروصدای اعتراض یک نفر این طور بالا برود. یک طوری که انگار تیم ها همین که آخر نود دقیقه ی بازی هایشان در اهواز هنوز یازده نفر اند و هیچ کدام شان نمرده باید ممنون بختیاری زاده هم باشند! تیمی که دردسرهای صعود را نکشیده و حالا هم برای سقوط نکردن حاضر نیست روی زمین ، همان جایی که فوتبال بازی می شود ، بجنگد و امیدش مانده به کوره ی اهواز و بردن جنازه ی رقبا. بیش تر که فکرش را بکنیم چیزهای مشابهی هم از خودمان یادمان می آید. از این که همه همین طوریم. همه برای خودمان، خودمان هم برای خودمان.


علیرضا ارژنگ‌زاده / تماشاگران امروز
  ۳  
آی اسپورت
2015-08-31 14:01:10
نظر دهید

۳ نظر
فرزین
دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۴، ۱۶:۴۱
آقای ارژنگ زاده خیلی بی انصافی
این همه وقت گذاشتی راجع به اظهار نظر یه نفر این مقاله رو نوشتی، ولی سایتتون هیچ اهمیتی به اشتباهات داوری علیه استقلال اهواز تو بازی آخر نداد. اینکه این تیم با خرید امتیاز اومده لیگ برتر دلیل نمیشه نتونن اظهار نظر کنن. قانونی که بوده این کار. چاره دیگه ای هم نبود فولاد نوین نمیتونیت تو لیگ برتر باشه. سهمیه متعلق به اهواز و خوزشابت نا عادلانه ای با 1خوزستان بوده دوست داشتیم بدیم به اس اهواز. به کسی هم مربوط نیست. این تیم خصوصی رقابت ناعادلانه ای با 12 13 تا تیم دولتی دیگه داره مگه صحبت از امتیاز میزبانی جرمه؟ به قول دکتر صدر یه شیر نفته که همه تیم ها از اون میخورن. تا حالا هیچوقت هیچکس راجع به قهرمانی که از استقلال اهواز گرفتن هیچی ننوشته و نگفته. نمیخوام نبش قبر کنم ولی حتی تو مقاله نوشتن هم عادل نیستید.
امیر
دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۴، ۱۷:۴۳
نویسنده انگار خیلی عقده داریا
این متنت نشان دهنده این که از یک چیزی داری می سوزی
"قهرمان های اعصاب خراب و خشونت. تیم هایی که اگر بازی روال خودش را بگیرد، محال است دست پر برگردند و چشم شان دوخته به همین حاشیه هاست"

خیلی عقده داری
این تنها تیم خصوصیه که می تونست قهرمان لیگ برتر باشه، ولی مافیا نگذاشتند
استقلال اهواز پر هوادار ترین تیم نیمه جنوبی کشوره
-
دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۴، ۱۸:۱۱
اقای ارژنگ زاده ،، ١- سهمیه مال فولاد نوین بود و چون نمی تونست تو لیگ شرکت کنه فروختش ،، سهمیه درون استان حفظ شد ٢- دو سال قبل فولاد خوزستان ١-٠ به تراکتور سازی در جام حذفی در بد ترین شرایط هوایی تبریز باخت ،، ان زمان مدیر عاملشون گفت به ما ارتباطی نداره که فولادی ها توان بازی تو سرما رو ندارن ٣- همیشه حق ما خوزستانی هارو ادمایی مثل تو ضایع کردنه ،، امید وارم خدا ازتون نگزره ،، بخدا نمیدونم این همه رو را از کجا اوردی ،، حتما به اهواز یک سری بزن به محله لشکر .، خیلی دوست دارم ببینمت اقای ارژنگ زاده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر