فهرست
گزارش: صحبت‌های بزرگترهای پرسپولیس درباره‌ی طرح جالب باشگاه
گزارش: صحبت‌های بزرگترهای پرسپولیس درباره‌ی طرح جالب باشگاه

گزارش: صحبت‌های بزرگترهای پرسپولیس درباره‌ی طرح جالب باشگاه

آی اسپورت- بزرگترهای پرسپولیس معتقدند این کار یک توهین با پرسپولیس محسوب می‌شود و در شخصیت این باشگاه بزرگ نیست که برای رفع مشکلات مالی از هواداران درخواست پول کنند. بریده‌ای از صحبت‌های تعدادی از پیشکست‌های پرسپولیس را می‌خوانیم:

فرشاد پیوس
هوادار فقط می تواند از تیم حمایت معنوی کند و اصلا دلیلی ندارد به باشگاه کمک مالی کند، فکر نمی کنم در جایی همچین چیزی وجود داشته باشد. اگر نمی توانند باشگاه را اداره کنند بهتر است بروند تا کسانی بیایند که پول برای تیم بیاورند. اعضای هیئت مدیره هم ضعف دارند که از طاهری حمایت می کنند، آن ها فکر می کنند فقط کارشان این است که در کار کادرفنی دخالت کنند اما باید فقط در سیاست های کلان باشگاه دخالت کنند و در جهت حل کردن مشکلات مالی قدم بردارند. طاهری با این حرف سابقه ما را در پرسپولیس خراب می کند و شان پرسپولیس را پایین می آورد. مدیری که نمی تواند پول و اسپانسر بیاورد، باید هرچه زودتر از تیم برود. آیا شان باشگاه پرسپولیس این است که از هواداران مظلوم که هر کدام برای خود مشکلاتی دارند بخواهد مشکلات باشگاه را حل کنند؟!

ابراهیم اشتیانی
تا جایی که من می‌دانم چون پرسپولیس یک تیم دولتی است نمی‌تواند از کمک‌های مردمی به این صورت استفاده کند و اینکه حالا آقایان با چه مجوزی می‌خواهند این کار را انجام بدهند برای خود من هم سؤال است. مردم پرسپولیس را دوست دارند و حتی یک عاشق پیدا شود که خانه‌اش را هم بفروشد و به پرسپولیس کمک کند اما قبول کنید که مردم اعتمادی ندارند و نمی‌دانند که این پول‌ها کجا و چطور خرج می‌شوند. به نظر من این طرح‌ها فقط برای ضایع کردن و زیر سؤال بردن باشگاه پرسپولیس است. یک عده در باشگاه حضور دارند که کسی به آنها اعتماد ندارد و تعدادی هم هستند که چندین سال است در این باشگاه فعالیت می‌کنند و باید بدانیم که مردم به آنها اعتماد ندارند و از هر طرفی به این طرح نگاه می‌کنیم هیچ جنبه مثبتی در آن نمی‌بینیم.

امیر حاج‌رضایی

من احساس خوشایندی از انجام این کار ندارم. متأسفانه این روزها اتفاقاتی رخ می‌دهد که تعجب‌آور است. یک مدت بحث خصوصی‌سازی مطرح شد که بعدها منتفی شد و حالا هم بحث‌های دیگری مطرح است. نگاهی که به پرسپولیس می‌شود، اصلاً خوب نیست. به هیچ عنوان در شأن این باشگاه بزرگ نیست که برای آن صدقه جمع کنند. واقعاً اداره این باشگاه اینقدر دشوار است که بخواهند چنین اقدامی انجام دهند؟ نمی‌گویم حتماً مدیران باشگاهی چون پرسپولیس باید فوتبالی باشند، ولی مشخص نیست برخی افراد ناشناخته چگونه هدایت چنین باشگاه‌های بزرگی را بر عهده می‌گیرند. خیلی از مواقع این مدیران را نمی‌شناسیم و باید از افرادی که آنها را منصوب کرده‌اند بپرسیم دلیل انتصاب‌شان چه بوده است. اینکه هر راهکاری به بن‌بست می‌خورد، برای خیلی‌ها مجهول است. به هر حال پرسپولیس تیمی است که ریشه در دل مردم و هوادارانش دارد و این کارها نمی‌تواند قابل توجیه باشد. برخی افراد بعد از فعالیت در این باشگاه‌ها ضرر و زیان‌هایی به بار می‌آورند که به فوتبال ما ضربه می‌زند. آیا آنهایی که چنین افرادی را انتخاب می‌کنند، واقعاً نمی‌دانند که آنها ناتوان هستند؟

مهرداد میناوند
برای من عجیب است که باشگاه بدون هیچ گونه سیستم تعریف شده از هوادران کمک می خواهد. باشگاه برای چنین کاری اول باید اعتماد سازی کند و سپس تقاضایی کمک نماید. باید دولت در خصوص تیم های پرطرفدار پایتخت به صورت شفاف عمل کند. کسانی روی کار آمده اند که متاسفانه با تیشه و کلنگ به جان تیم افتاده اند  و هدف شان این است که ریشه تیم را خراب کنند. اعلام شماره حساب باعث شرمساری است و این کار باعث تمسخر باشگاه توسط خیلی های شده است. تیم های ضعیف اروپایی این کاررا نمی کنند چه برسد به تیم پرطرفداری مثل پرسپولیس. اگر برای آقایان سخت است پول بیاورند بروند کنار تا کسانی بیایند که بتوانند برای تیم پول بیاوردند. باید بگویم متاسفم که ابروی ما را می برند  ولی باز هم غیرت هوادران به قدری است که جلو آمدند. وجهه این کار اصلن خوب نیست، به حد کافی هواداران زجر کشیده اند اصلا رفتار درستی با آنان نمی شود ولی می بینیم که آنها باز هم دست از حمایت نکشیده اند.

علیرضا امامی‌فر
به نظر من بیان کردن این صحبت بی‌دلیل نیست و قطعا ایده‌ای پشت این مسئله بوده است. من که تجربه کار مدیریتی و حتی اداری را ندارم به خودم اجازه نمی دهم با توجه به عظمت و بزرگی پرسپولیس به هواداران بگویم که 5 هزار تومان به باشگاه بدهید تا مشکل نداشته باشیم. قطعا پشت این حرف هدفی است که به نظر من فکر و ایده جالبی پشت این تفکر نیست. قطعا انکار کردن راحت‌ترین کار است و کسی زیر بار چنین حرفی نمی‌رود. اعضای هیات مدیره یا نباید این پست را قبول می‌کردند یا حالا که آنرا پذیرفتند باید پاسخگوی این مسائل باشند. اینکه بخواهیم به هر قیمتی مسئولیت داشته باشیم اما کاری نکنیم که درست نیست. هرچند که می‌بینیم عده‌ای سرقفلی باشگاه پرسپولیس هستند. باید یک مدیر قوی در پرسپولیس فعالیت کند که بتواند خودش درآمدزایی کند. آیا طاهری و گروهش این کاره هستند یا نه؟ آیا افراد اقتصادی در هیات مدیره باشگاه انتخاب می‌شوند یا نه؟ در یک برنامه زنده تلویزیونی باید محمود گودرزی وزیر ورزش یا هر کس دیگری مسئولیت دارد بیاید و رک و شفاف حرف‌هایش را بزند نه اینکه پشت صحنه بنشینند تا نابودی پرسپولیس را ببینند.

حمید استیلی
من خبر ندارم چه مسائلی مطرح شده است، اما برای اداره کردن باشگاه بزرگی مثل پرسپولیس، این روش‌ها جواب نمی‌دهد. قبلا هم بحث کارت هواداری و چنین روش‌هایی مطرح شد، ولی نتیجه‌ای نداشت. بعضی از کارها کلاس پرسپولیس را پایین می‌آورد. مهم‌ترین موضوع این است که هوادار به باشگاه اعتماد داشته باشد. اگر قرار باشد یک باشگاه به‌صورت اصولی اداره شود و کارهای زیربنایی صورت بگیرد، مطمئنا هواداران هم کمک می‌کنند.

کریم باقری
واقعا زشت است و این شرایط به هیچ وجه خوب نیست. درست نیست باشگاه نداند بازیکن تحت قراردادش چه می‌کند و در کجا می‌خوابد. زشت است که بازیکن در محل تمرین بخوابد. اگر واقعا نمی‌توانند باشگاه را اداره کنند بگذارند و بروند و صندلی را به کسی بدهند که توانایی این کار را دارد. اینکه بخواهند از مردم پول بگیرند هر کسی می‌تواند در این شرایط تیم را اداره کند. آنوقت اگر در این شرایط تیم نتیجه نگیرد مردم جواب می‌خواهند.


کد خبر: 9401
  ۱  
آی اسپورت
2015-08-31 18:21:58
نظر دهید

۱ نظر
-
دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۴، ۱۸:۲۷
لنگیای متوهم, مگه شما نمیگین چهل میلیون(زرشکککککککک) طرفدار دارین, پس کو؟ چرا بیست نفر هم به لنگ کمک نکرده؟ از توهم بیاین بیرون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر