فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

آی اسپورت- نودِ امشب، بدون روبرتو کارلوس و میشل سالگادو روی آنتن خواهد کرد. فابیو کاناوارو هم از ایران رفته و دیگر موبایل‌اش را روی گوش محمدحسین میثاقی نخواهد گذاشت. همه ستاره ها ترک‌مان کرده اند و ما دوباره با آدم های معمولی تنها شده ایم.-خسرو حیدری اولین فوتبالیستِ ایرانی مهمان فصل جدید نود خواهد بود. او با چند تا ضربه سرِ توپ، خودش را به صندلی نود خواهد رساند. او از حالا باید نگران ویدئوهای عادل باشد. یکی از همین تصاویر ویدئویی میشل سالگادو را ناراحت کرده بود! -برای یکی از اولین دفعات در تمام تاریخ، عادل فردوسی پور این هفته اعتراف کرده که در مورد نشان دادن خطای خشن سالگادو به او اشتباه کرده است.کاش او از این بعد کمی از ویدئوها کم کند و به متن مصاحبه اضافه.-عادل بعد از حضور درخشان و طولانی مدت در مسابقه ستاره های جهان و ستاره های ایران، یکی از سه گزینه نهایی توپ طلا برای امسال خواهد بود.


-نود فقط با یک دقیقه تاخیر روی آنتن می برد. به نظر می رسد حضور ستاره ها روی این برنامخ تاثیر مثبتی گذاشته است.


برنامه امشبِ نود فشرده خواهد بود و زود تمام خواهد شد. یعنی حدود 3 ساعت و 45 دقیقه دیگر!


-مهدی طارمی و امید ابراهیمی گزینه های بهترین بازیکنان لیکِ از نگاه نود در نظرسنجی هستند. سایر گزینه ها نیز چون سرخابی نیستند شانسی نخواهند داشت.


-مجری نود تاکید دارد که احسان حاج صفی بهترین بازیکن لیگ بوده است. طرفداران فرانفکورت اما هنوز با برنامه نود آشنایی ندارند!


نفت- الاهلی
قیمت نفت در بازارِ فوتبال ایران روز به روز نزول می کند. آن ها بعد از هفته های تلخ در لیگ، بدون ایمان به پیروزی برابر الاهلی ایمان نداشتند.

«تیمی که باهوش باشه بازی رو برمی داره!». ادبیات علیمنصور هنوز شبیه قطبی است. درست مثل نتایج آسیایی اش.بازی ستاره ها
-نودی ها تصاویر دیده نشده ای از مسابقه دارند. لابد بعدها خاطرات منتشرنشده درباره آن را نیز منتشر می کنند. -مسابقه قرار است با نگاه متفاوتی در نود پخش شود. شاید با این نگاه بازی واقعا خیریه شد و تیم ها به جای نتیجه 3-0 و بازی پرخطا، در یک بازی وقعا جذاب هفت هشت گل به هم زدند.


-گرد و خاک تهران، سوژه صحبت های فردوسی پور در ابتدای برنامه است. وضعیتی که در روزهای خوبِ آب وهوایی اهواز در این شهر برقرار می شود!


-لوئیس فیگو با لباسی به ایران آمده که دوربین ها مجبور شده اند نیمی از این بازیکن را به تصویر بکشند.

-مارسل دسایی خوشحال است که به اندازه حضور در ایران خوش شانس بوده. غافل از اینکه خیلی بدشانس بوده که نتوانسته در ایران متولد شود!

-میزِ ستاره های تاریخ فوتبال خودمان- با چند غایب- برای فوتبالدوست های ایرانی هیجان انگیزتر از ترکیب ستاره های جهانی است. چهره هایی پشت این میز نشسته اند که جوانی خیلی ها را ساخته اند.

-ادبیات علی پروین، هنوز مثلِ همیشه است. او البته آنقدر مهربان شده که دیگر هیچکس از او حساب نمی برد. سلطان از بازیکنان می خواهد که اگر خسته شدند اعلام کنند اما فوتبالیست ها تا آخرین نفس حاضر به تعویض شدن نبودند.

-وقتی همه نارنجی بودند، فرهاد مجیدی با پیراهن آبی در جلسه فنی تیم حاضر شده است. او بیشتر درگیر تلفن همراه اش شده تا حرف زدن با دیگران.
خداداد ساعاتی قبل از شروغ بازی نیز دعوا داشته. دوربین نود یا فرهاد مجیدی. برای او تفاوتی ندارد.

-حتی اگر در آزادی برای انتقال مربیان به نیمکت هلیکوپتر تعبیه شود، باز هم پروین باید روی چمن راه برود و به نیمکت برسد!


-حسین کعبی، ستاره تیم ملی نوجوانان، در تهران به شدت به دنبال لوئیس فیگو بوده است تا یک یادگاری دیگر به اسطوره فوتبال پرتغال بدهد!


-در ایران، با همه پدیده های جهان شوخی می کنند اما بازی خیریه را جدی می گیرند!

-نود درجه این اواخر به شدت شاعرانه شده است. در نود درجه امشب نیز از ابی تا سهراب سپهری، مورد توجه فردوسی پور بوده اند.


- کی روش بعد از مدت ها برای تماشای یک بازی به ایران آمده و با قطع برق دستگردی روبرو شده. هنوز همه چیز مثل سابق است و هنوز کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران معرفی می شود.


-مبن میردورقی جدید فوتبال ایران، در تیم فوتبال سایپا کشف شده است. البته این اتفاقات مختص ایران نیست و این هفته در من سیتی هم بدون اطلاع پیگرینی یک بازیکن به فروش رسیده است.


-جریمه 60 میلیونی برای مصدومیت در سایپا. ظاهرا آن ها می خواهند امسال به رضا نوروزی پول ندهند!


-سایپا اگر به اندازه ای که در فوتبال سختگیر است در خودروسازی هم سختگیر بود، اتفاق های بهتری در صنعت خودروسازی ایران رخ می داد.


- به لطیفه بی نمکی که به دست مان رسید توجه کنید: طرف می رود خواستگاری و وقتی شغلش را می پرسند، جواب می دهد: تو نود اسمس می خونم!


انزلی هم عجیب ترین شهر دنیاست. یا آنقدر آفتابی که داورها مجبور باشند کولینگ برک بدهند و یا آنقدر بارانی که داورها درباره برگزاری بازی دچار تردید می شوند. یک شهر معتدل!

 

-همکار خوب مان مهدی شادمانی به زودی جراحی خواهد شد. امیدوارم اوضاع روزهای بعدی او شبیه نام خانوادگی اش باشد.

 

-تراکتورسازی در نود به خاطر جوانگرایی مورد ستایش قرار می گیرد. ستایشی که طبعا باید شامل حامل نظام وظیفه شود.

خسرو حیدری در نود:

-سن خسرو، ابهام تازه نود است. سن پسر خوب استقلال را باید یک طوری حساب کنند که مشتری شود و چندین سال دیگر فوتبال بازی کند.
 

«امید قطعا بازیکن خودمونه». جمله ای که نشان می دهد خسرو در ادبیات وامدار جواد خیابانی است.

 
-خسرو و سر توپ. عاشقانه ای حتی بهتر از توایلایت!

-ستاره شماره 2 استقلال هنوز هم خاطرات اختلاف نظر با قلعه نویی در فصل گذشته را از یاد نبرده و روی آنتن نود نیز به سرمرب فصل گذشته تیمش اشاره می کند.

-بیشتر از حیدری، حنیف و آرش برهانی در نود امشب دیده شده اند.چهره کاملا جدی خسرو در لحظه تماشای شوخی های این دو هم تیمی جالب به نظر میرسد

-خسرو رکورددار شادی گل در یک مسابقه است. او به تنهایی به اندازه همه شادی های گل های مسی در یک بازی شادی انجام داده است! 


-فریب چهره معصوم اش را نخورید. خسرو حیدری می تواند حنیف را به اسباب کشی ببرد و هم در پاسخ به شوخی او بگوید:«فارسیش هم خوب شده!».

-عادل هر 5 دقیقه یک بار بهانه ای برای تسلت گفتن به مخاطبان برنامه پیدا می کند.


-آرش اگه دقت کنه گل نمی زنه!  این جمله طلایی خسرو در استودیوی نود است.

-ترس از ارتفاع. سوال های فردوسی پور از خسرو رفته رفته دارند به غذای موردعلاقه و موضوعات ان چنینی می رسند.-هفته پنجم، یکی از عجیب ترین هفته های تاریخ لیگ برتر بوده است. هفته ای که در آن بابک حاتمی دو بار به خاطر کارهای تکنیکی در نود مورد تحسین قرار می گیرد و سیو برترش متعلق به حامد لک است!


-امید سینک با دریبل هایش همانقدر در مقابل بازیکنان حریف بی رحم است که فامیل معروف اش جبار بی رحم بود!


-نصف آرای نود برای انتخاب بازیکن ماه به طارمی اختصاص دارد. او شاید بهترین گزینه ممکن نباشد اما ماه که هست.


-با این وضعیت استقبال از فیگو، چقدر خوب که آنجلینا جولی هیچوقت به اران سفر نکرده است!


فولاد-پرسپولس

«بازیکن من کجاست؟». انتهایِ همه بنرهای اعتراضی دنیا. در اهواز.

-یک بار در تمام این پنج هفته رامین رضاییان سر جایش ایستاده بود و در همان صحنه پرسپولیس از خطر گل حتمی در امان ماند.

-محسن مسلمان آنقدر بازی نکرده که دیگر دارد می خواند برای مربیگری. او قبل از پنالتی پرسپولیس از سوشا می خواهد به رضاییان بگوید که در صورت گل شدن پنالتی نفوذ کند.


-نزدیک به یک سوم گل ها طارمی برای پرسپولیس در غدیر اهواز به ثمر رسیده است. اگر او هر هفته همین جا بازی می کرد رکورد گلزنی در یک سال را می شکست.

-پرسپولیسی ها برده اند. فولادی ها باخته اند و هر دو طرف هم معترض اند. برنده ها به کمیته داوران تسلیت می گویند.بازنده ها معتقدند خوزستان زیاد تیم دارد و به همین خاطر می خواهند فولاد را بفرستند دسته دو.


-علی خسروی بعد از تبریک روز جهانی داور، همه تصمیم های محسن قهرمانی در انزلی را تایید می کند. این روز را باید به مربیان فوتبال ایران تبریک گفت که اگر داورها نبودند، در کنفرانس های خبری حرفی برای گفتن نداشتند.

-الگویِ پسر کوچک زمین خاکیِ اهواز، احمد آل نعمه است. چه کس بدش می آید قرارداد یک میلیارد و 400 تومانی با تراکتورسازی امضا کند؟


-فرار بزرگ. فرارِ فوتسالیست گیتی پسند از دست لیدرهای قرچک. لیگ فوتسال ایران از مسابقه های سالانه کشتی کچ، خشن تر به نظر می رسد.

-سیاوش بختیاری زاده، به لحاظ ادعا در حد و اندازه های جناب خان است. او بعد از تساوی با ذوب به یحیی به خاطر نتیجه تبریک می گوید و تاکید دارد که اگر توی زمین بوده، ایستگاهی را وارد دروازه حریف می کرده. 


-مدیران پرسپولیس که هنوز موفق به اسپانسر یافتن نشده اند و به بازیکنان شان به عنوان شام بسکوییت می دهند، قصد داشتند با کمک مالی 4 میلیون هوادار همه مشکلات را رفع کنند اما فقط 4 هزار نفر به باشگاه کمک کرده اند. بیشترین رقم کمک 120 هزار تومن بوده است. یک حماسه واقعی.

-اختلاف نظر در بین فوتسالی ها، مثل جاذبه زمین دائمی به نظر می رسد.

-هفت دقیقه قبل از ساعت 2 بامداد نود امشب به پایان می رسد. برنامه ای که نیمه اولش لحظه های خنده دار زیادی داشت و در نیمه مربیان، پر از دعوا و درگیری بود. شبت‌تان روبراه.
-


-کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2015-09-01 01:56:51
نظر دهید

۲ نظر
-
دوشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۴، ۲۳:۲۴
معلومه خسرو خیلی شما لنگی ها رو سوزنده
یوسف
سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴، ۰۱:۲۴
این مرتیکه که بازم کارشناسی میکنه! گفتیم خداحافظی کرد از شر شروورهاش راحت شدیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر