فهرست
نکونام: فیگو گفت چرا از تیم ملی خداحافظی کردی؟
نکونام: فیگو گفت چرا از تیم ملی خداحافظی کردی؟

نکونام: فیگو گفت چرا از تیم ملی خداحافظی کردی؟

آی اسپورت - جواد نکونام یکی از چهره‌های مطرح ایران در بازی ستاره ها بود. اغلب ستاره‌های مطرح دنیا نکونام را می‌شناختند. به گزارش خبرآنلاین او به خاطر تجربه بازی در لالیگا، برای آنها شناخته شده بود. نکونام قبل از بازی روز جمعه به جمع ستاره ها دعوت شد تا ناهار را در کنار آنها بخورد اما ترجیح داد سریعاً به هتل تیم ستاره‌های ایران برود. نکو چند روز پس از این بازی مهیج از هیجان بازی و همین طور گفتوگوهایی که با ستاره ها داشت، از این بازی حرف زده است: آقای نکونام، قبل از بازی جمعه در هتل ستاره های جهان با چند بازیکن این تیم دیدار داشتید. درباره اش حرف می‌زنید؟ اول از همه برای تمام بیماران ام اس دعا میکنم تا حالشان خوب شود. اگر آنها نبودند، این بازی انجام نمی‌شد و این همه ستاره به ایران نمی آمدند ولی درباره سؤالتان باید بگویم سالگادو به من پیغام داده بود که قبل از رفتن با هم دیدار داشته باشیم. او از من خواست تا ناهار را در کنار ستاره های جهان باشم ولی چون ساعت ۲ ناهار می‌خوردند و من باید به اردوی تیمم برمی گشتم، گفتم نمی‌توانم بمانم و فقط آمده ام که خوشامد بگویم. فیگو هم گفت که بمان ولی عذرخواهی کردم و گفتم نمی‌توانم بمانم.
صحبتی درباره بازی داشتید؟ کری‌خوانی نکردید؟ (خنده) نه، هیچ صحبتی درباره بازی نداشتیم. فوتبال این چیزها را ندارد، مخصوصاً وقتی بازی خیریه است. فقط فیگو به من گفت که وضعیت تیم ملی چطور است؟ به او گفتم من دیگر در تیم ملی ایران نیستم که گفت نمی‌دانستم؛ چرا خداحافظی کردی؟ گفتم دیگر زمانش رسیده بود.
درباره کی روش حرف نزدید؟ نه صحبتی نداشتیم چون من می‌خواستم زود بروم و باید سریعاً به اردوی تیم ستاره های ایران میرسیدم.
ظاهراً همان جا سالگادو از شما کمک خواسته بود که با کی روش ارتباط بگیرد. بله، به من گفت هماهنگ کن با کی روش حرف بزنم. من هم این ارتباط را برقرار کردم ولی بعدش دیگر نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد و چه شد.
چرا ناهار را در کنار ستاره ها نخوردید؟ هیچ کس این شانس را نداشت. می‌توانستید دیرتر به اردوی تیم‌تان بروید و در عوض بین این همه ستاره باشید و کلی حرف بزنید. نه، من باید به اردوی تیم می‌رفتم. نمی‌شد کنار آنها ناهار را بخورم و به بچه های تیم خودمان بدقولی کنم. اگر من این کار را می‌کردم، بی احترامی به بازیکنان و مربیان خودمان بود. هدف من فقط این بود که بدقولی نکرده باشم و به آنها خوشامد بگویم. همین طوری دیر به اردو رفتم و جالب نبود که دیرتر بروم.
نمی‌دانیم، ولی این پیشنهاد واقعاً وسوسه انگیز بود که چند ساعتی کنار این ستاره ها باشی. من اگر در آن لحظه به خودم فکر میکردم، می‌توانستم بمانم و کنار ستاره های جهانی باشم. شاید هیچ اتفاقی هم نمی افتاد و مسئولان می‌گفتند اشکالی ندارد ولی من جای دیگری تعهد داشتم. تصمیم گرفتم به قولی که داده ام، پایبند باشم. تازه کمی دیرتر رسیدم و خودم دوست نداشتم این طور شود.
سالگادو شما را برای شام دعوت کرد؟ وقتی سالگادو دید که برای ناهار نمی مانم، گفت شام را با او، هیرو، فیگو و داویدز باشم که گفتم مشکلی ندارم ولی برنامه پروازی آنها کمی عوض شد، به همین دلیل نتوانستیم با هم بیرون برویم.
گفتید هیرو. او ظاهراً با شما رابطه دوستانه ای دارد. بله، زمانی که کاماچو در اوساسونا بود، ما برای تمرین به کمپ تیم ملی اسپانیا می‌رفتیم. در آنجا من با هیرو آشنا شدم. او در دوره ای هم مدیر اجرایی باشگاه مالاگا بود. همان زمان این باشگاه من را می‌خواست. اتفاقاً هیرو با من حرف زد. آشنایی ما دو تا اصلاً به این سفر مربوط نمی‌شود، بلکه از سالها قبل همدیگر را خوب می‌شناختیم. من با هیرو و سالگادو از قدیم همدیگر را می‌شناسیم.
هیرو بعد از بازی هم در کنفرانس مطبوعاتی گفت نکونام سالهای خوبی را در اسپانیا سپری کرد. وقتی هیرو در تیم ملی اسپانیا بود، اولین بار همدیگر را دیدیم. او شاگرد کاماچو سرمربی سابق اوساسونا بود. در آن زمان هیرو تمام بازیکنان لالیگا را به خوبی زیر نظر داشت. الان هم که در فوتبال نیست، به خوبی بازیکنان و بازیها را رصد می‌کند.
جزو معدود بازیکنانی بودید که در تیم ستاره ها اغلب شما را می‌شناختند. این هم قطعاً به خاطر حضور شما در اسپانیا بود. بله، دقیقاً به همین دلیل بود. من سالها در اسپانیا بازی کرده ام. اکثر بازیکنانی هم که به ایران آمدند، در اسپانیا بازی کرده بودند و به همین خاطر شناخت کافی از من داشتند.
با هیرو هم چند دقیقه‌ای در زمین حرف زدید. چیز خاصی گفتید؟ همدیگر را بغل کرده و بیشتر خوش و بش کردیم.
وقتی از هیرو این سؤال را پرسیدند که با نکونام چه می‌گفتید، فیگو با خنده گفت درباره بیزینس حرف می‌زدند! (خنده) می‌خواهیم با هم یک شرکت اسپانیایی - ایرانی بزنیم. شوخی کردم. بیشتر حال و احوال کردیم و از گذشته حرف زدیم. درباره وضعیت هم حرف زدیم که من به او گفتم امسال می‌خواهی چه کار کنی که گفت فقط استراحت.
با داویدز هم حرف زدید. درست است؟ بله، او در ایران ماند و قرار شد با هم به یک رستوران برویم ولی متأسفانه این اتفاق هم نیفتاد. سالگادو به او گفته بود که من در اوساسونا و اسپانیا بازی کرده ام، به همین خاطر شناخت داشت. چند دقیقه ای نیز با هم حرف زدیم که بیشتر حال و احوال بود و اینکه چه کار می‌کنیم.
در طول بازی با بازیکنان ستاره ها شوخی یا حرفی نشد؟ به سالگادو گفتم هوا گرم است نه؟ گفت هوای گرم را ول کن، من کلاً در دو روز ۳ ساعت خوابیده ام و دارم غش می‌کنم!
از نظر بدنی شرایط بسیار خوبی داشتند. بله، آنها تمرین میکنند. مثلاً همان کاماچو سرمربی ما ۶۰ و خرده ای سن داشت ولی بیشتر از ما بازیکنان تمرین می‌کرد. بعد از تمرین در زمین میماند و به کارش ادامه می‌داد. بازیکنان حرفه‌ای همین هستند.
ممکن است جواد نکونام را هم با شکم ببینیم. (خنده) انشاءا... که نه، ولی اگر مراقبت نکنم، ممکن است اضافه وزن بیاورم.
جو استادیوم آزادی هم بیشتر پرسپولیسی بود. آیا روز خوبی را سپری کردید؟ همه چیز خوب بود. هر کسی می‌تواند به یک شکل از این بازی لذت ببرد. مردم دوست داشتند این ستاره ها را از نزدیک ببینند.
شما تجربه بازی جلوی ستاره هایی چون مسی، رونالدو و کلی ستاره لالیگا را دارید. مسابقه روز جمعه چقدر برایتان جذابیت داشت؟ این بازی قطعاً برای همیشه در خاطر من می‌ماند. بازی جلوی چنین بزرگانی آرزوی خیلی هاست که نصیب من شد. با اینکه جلوی ستاره های زیادی از جمله مسی، رونالدو و... بازی کرده‌ام ولی حضور مقابل چنین ستاره هایی واقعاً چیز دیگری بود. افتخار می‌کنم که مقابل آنها بازی کردم. هر کدامشان از بزرگان فوتبال دنیا هستند که شاید تکرارنشدنی باشند.
به نظر می آمد که خیلی جدی بازی نمی‌کنید. درست است؟ جدی بازی کردم ولی تلاش می‌کردم تا برخوردی نباشد. چند بار میتوانستم تکل بزنم و توپ بگیرم ولی احساس کردم شاید برخورد پیش بیاید. چون از نظر بدنی آماده تر از بقیه بودم، گفتم آرام‌تر بازی کنم.

کد خبر:9402
  ۱  
آی اسپورت
2015-09-01 12:44:52
نظر دهید

۱ نظر
-
سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴، ۱۵:۳۸
مثل ماجرای پیراهن مسی باز داره خالی میبنده بی ناموس!! دو سال تو یه تیم ته جدولی بازی کرده یه جوری صحبت میکنه انگار ژاوی !!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر