فهرست
گزارش/ تعامل لیگ جزیره و بوندسلیگا، کدام برنده اند؟
گزارش/ تعامل لیگ جزیره و بوندسلیگا، کدام برنده اند؟

گزارش/ تعامل لیگ جزیره و بوندسلیگا، کدام برنده اند؟

آی اسپورت- شکی در این نیست که باشگاه های انگلیسی در سال های اخیر بیشترین هزینه ها را برای جذب ستاره های بوندسلیگا کرده اند. بازیکنانی مانند کوین دی بروین، لروی زانه و گرانیت ژاکا فقط چند نفر از چندین بازیکن سطح بالایی هستند که از آلمان به انگلیس رفته اند. اما در عوض باشگاه آلمانی به دنبال جذب بازیکنانی از انگلیس بوده که جوان هستند و آینده درخشانی خواهند داشت و بازیکنان این چنینی زیادی هم جذب کرده است. در نتیجه تعاملی دو طرفه بین دو لیگ ایجاد شده که البته در آن لیگی که بیشتر سود می برد لیگ آلمان است. چرا که هم از فروش بازیکنان پول خوبی به دست می آورد و هم بازیکنان جوانی را با هزینه کم جذب می کند که آینده خوبی دارند. این بازیکنان جوان یا آینده لیگ آن ها می شوند، یا در ازای رقمی بیشتر دوباره به لیگ ها و تیم های دیگر فروخته می شوند. تجربه اما نشان داده بازیکنانی که از انگلیس به بوندسلیگا رفته اند اوضاع خوبی هم پیدا کرده اند. خیلی اوقات آن ها در انگلیس سردرگم بودند و از زمان رفتن به آلمان شرایط برایشان به کل عوض شده است. البته که بازیکنان زیادی هم بوده اند که شاید سنشان خیلی پایین نبوده، اما بعد از جدایی از انگلیس و پیوستن به تیمی آلمانی موفق تر عمل کرده اند. در زیر نمونه هایی از این بازیکنان را بررسی می کنیم:

خاویر ارناندس(چیچاریتو)

او در اولدترافورد بالا و پایین های زیادی را تجربه کرد، حتی یک فصل هم به طور قرضی به رئال مادرید رفت، اما فایده نداشت. سرانجام یونایتد او را به لورکوزن فروخت. این بازیکن 28 سال سن داردو مهاجم است. او در این فصل 5 بازی در بوندسلیگا انجام داده، 5 گل زده، یک پاس گل داده، 75% دقت شوت داشته و از سایت هواسکورد نمره 7.76 را گرفته است.

چیچاریتو
چیچاریتو

 

آندری کراماریچ

این بازیکن 25 ساله در پست مهاجم بازی می کند و بعد از این که از لستر به طور قرضی به هوفنهایم رفت، انتقالش را قطعی کرد. او در رقابت های این فصل در لیگ آلمان 6 بازی انجام داده، 2 گل زده، 4 پاس گل داده، میانگین تعداد شوت هایش در هر بازی 4 است و هواسکورد نمره 7.24 را به او داده است.

کراماریچ
کراماریچ

 

آنتونی مودسته

این بازیکن 28 سال سن دارد و مهاجم است. او بازیکن تیم بوردو بود، اما بعد از گذراندن دورانی نه چندان موفق در این تیم به بلکبرن قرض داده شد، فصل بعد را به طور قرضی در باستیا بازی کرد و بعد از آن به هوفنهایم پیوست. او هم اکنون بازیکن کلن است. مودسته در 6 بازی در لیگ آلمان 5 گل زده، یک پاس گل داده، میانگین موفقیت در نبردهای هوایی در هر بازی برای او 4 است و هواسکورد نمره 7.65 را به او داده است.

مودسته
مودسته

 

سرشه گنابری

این بازیکن 21 سال سن دارد و در پست هافبک تهاجمی بازی می کند. او بازیکن آرسنال بود، اما به طور قرضی به وست برومویچ رفت و در آن تیم تنها یک بازی انجام داد. در این فصل او به وردربرمن رفته است و در این تیم 5 بازی در بوندسلیگا انجام داده است. در این بازی ها او 2 گل زده، یک پاس گل داده و میانگین پاس های کلیدی اش در هر بازی 2.4 است. هو اسکورد به او نمره 7.25 را داده است.

گنابری
گنابری

 

تورگان هازارد

این بازیکن 23 سال سن دارد و می تواند در پست های هافبک تهاجمی، هافبک میانی، وینگر چپ، وینگر راست و مهاجم بازی کند. او بازیکن چلسی بود و البته هیچ بازی ای در تیم انگلیسی انجام نداد و در مدتی که مالکیتش متعلق به آن تیم بود مدام به تیم های دیگر قرض داده می شد. هازارد نهایتا به مونشنگلادباخ پیوست ودر رقابت های این فصل برای این تیم در بوندسلیگا 4 بازی انجام داده که البته در 2 بازی از این 4 بازی فیکس بود. او توانست3 گل بزند، یک پاس گل بدهد، میانگین دریبل موفق 1.5 در هر بازی را به نام خودش ثبت کند و از هواسکورد نمره 7.36 را بگیرد.

 

هازارد
هازارد

 

بهترین های بوندسلیگا

در جدول رده بندی بهترین های بوندسلیگا از نظر مجموع تعداد گل و پاس گل بعد از ریبری و ایبیسویچ، 3 بازیکن از بازیکنانی که در بالا نامشان برده شد وجود دارد.

بهترین های بوندسلیگا
بهترین های بوندسلیگا

۱    
آی اسپورت
2016-10-04 20:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر