فهرست
گزارش روز: پرداخت رشوه برای پایان دادن به "نیمارگیت"
گزارش روز: پرداخت رشوه برای پایان دادن به "نیمارگیت"

گزارش روز: پرداخت رشوه برای پایان دادن به "نیمارگیت"

آی اسپورت- باشگاه بارسلونا اعلام کرد هرگونه پرداخت رشوه به بازجویان اداره ی مالیاتی برای پایان دادن به تحقیقات مربوط به ماجرای انتقال نیمار در تابستان گذشته را قویا تکذیب می کند.

بارسلونا اظهارنامه ای منتشر کرده است که درآن قویا هرگونه پیشنهاد به ماموران اداره ی مالیات بر سر انتقال نیمار به این تیم را تکذیب می کند.

براساس گذارشات قراردادها و اسنادی دیده شده که نشان میدهد مسئولان بارسا برای جلوگیری از برگزار شدن دادگاه پرونده ی نیمار بارها به مسئولان اداره ی مالیات مبالغ قابل توجههی رشوه داده اند.

براساس نوشته ی وبسایت آس اسپانیا و روزنامه ی ال پایس اسپانیا ظاهرا قراردادی امضا شده و بارسا فرار از مالیات را پذیرفته است و در نتیجه ی این مسائل آن ها به مسئولان مقادیر قابل توجهی پول داده اند.

ظاهرا قرارداد پشت پرده در صورتی معتبر است که دادگاه های اسپانیا اعلام کنند بارسا تمامی مبالغ مالیاتی را که موظف بوده و باید می پرداخته، پرداخت کرده و حسابش را صاف کرده است. به گزارش خبرگزاری "اروپا پرس"، مسئولان مالیاتی اسپانیا به زودی نتیجه ی فوق را اعلام خواهند کرد.

قاضی پابلو روز ماه گذشته باشگاه بارسلونا را در قضیه فرار مالیاتی مربوط به امضای قرارداد با نیمار مجرم شناخت. به نظر می رسید باشگاه باید 9.1 میلیون یورو تخلف کرده باشد اما درست چهار روز بعد باشگاه 13.1 میلیون یورو به حساب اداره مالیاتی ریخت. کاتالان ها این مساله را چنین توجیه کردند: «باشگاه ما به دلیل تفاوت نظری که ممکن است در تعابیر موجود برای محاسبه ی میزان مالیات وجود داشته باشد چنین مبلغی را پرداخت می کند.»

این مبلغ برابر با 24.75 درصد از 40 میلیون یورو پولی است که پدر نیمار دریافت کرده است و احتمالا مسئولان مالیاتی چنین پولی را به عنوان یک دستمزد و نه به عنوان حق و حقوق کمپانی پدر نیمار تعبیر می کنند.

تحقیقات نشان می دهد این مبالغ به عنوان "قراردادهای جانبی و دروغین" و "مهندسی مالی" تعبیر می شود که حقیقت را در باره ی قرارداد نیمار منعکس نمی کند و باشگاه با این کار می خواسته ماموران مالیاتی را فریب دهد.

به هر حال سران باشگاه در نشست 5 مارس اعلام کرده اند آن ها به هیچ عنوان قراردادی با ماموران مالیاتی نداشته اند.

     
آی اسپورت
2014-03-11 22:03:20
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر